Skocz do zawartości

Fotki


bomberman

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, maciucha napisał:

Jak już sobie gaworzymy 

 

FB_IMG_1680106834598.jpg.4f78b2a49560febb955f0e328fec2e50.jpg

Jajecznica to jest nadposilek. Chyba nie ma nic tak smacznego, tak szybkiego do zrobienia, tak latwego i tak pozywnego.

 

Jakis małpolud co ją wymyslil po okielznaniu ognia na bank mial najlepsze doopeczki w jaskini

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mrynk napisał:

Bez urazy zdrowy ale jak na 176cm i 81-82kg to jesteś trochę ulany. Ja (te same cm/kg) 4 lata temu (w wieku 45lat) miałem „kapkę” lepszą . Jest fotka gdzieś w tym temacie. Ale nie ma co się spinać, ważne by się dobrze czuć ze sobą. Docięcie nie definiuje człowieka 

 

Wiem, tylko zastanawiam się czy to 76kg to już będzie ok? 176cm - 100? Nie znam się na tym całym BMI. Wiesz, gdy człowiek traci ponad 20kg (kiedyś było 105kg) to wydaje mu się, że jest bardzo dobrze, skoro kiedyś było bardzo źle. A było źle, bo zacząłem mieć problemy z wątrobą i skórne, małe bo małe, ale to już był zły znak. No i ten fałszywy obraz, że jest dobrze, dawało mi też to, że niektórzy przy moim wzroście i wadze wyglądają gorzej, ale to znajomi, którzy nigdy na siłowni nie byli, więc to żadne porównanie. Obawiałem się trochę tu reakcji, bo nigdy wcześniej nie wrzucałem nigdzie tego typu fotek, żeby zapytać o rady, tak że dzięki za pozytywny odzew. Wezmę się za siebie :)

 

Co do jajek powyżej, najlepsze śniadanko, jeszcze z boczkiem, mniam!

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, mrynk napisał:

Wg mnie to kwestia rekompozycji. Spalić tłuszcz i równocześnie trochę nadbudować mięśniem. Nie same kilogramy. Ja teraz mam podobne otłuszczenie jak Ty przy wadze 89-90 i tym samym wzroście.

 

Taki miałem plan, żeby nadbudować mięśniem, żeby aż tyle nie chudnąć, szczególnie że mam braki. Wstyd się przyznać, ale 22 lata temu olewało się nogi, na szczęście nie mam dysproporcji, bo uprawiałem inne sporty. Olewało się też brzuch, bo byłem wtedy chudy, zaczynałem od 68kg i z tego co pamiętam to w szczycie formy ważyłem 78kg, ale przez większość czasu było 75kg. To były początki, byłem wtedy młody, a trenowało się na siłowni w piwnicy, miałem małą wiedzę na te tematy. Dlatego teraz dużą uwagę przywiązuję do nóg, brzucha i górnej części klaty, przeszedłem właśnie na pochyłą ławeczkę (30 stopni). Przyznaję, że wtedy trochę bez głowy się trenowało, dopiero z czasem zaczęło się czytać rożnego rodzaju czasopisma kulturystyczne.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mrynk napisał:

No to plan jest dobry. Teraz tylko realizować cierpliwie. Dla naturala przy 13% otłuszczeniu  i 176cm wzrostu to te 82-84 jest wg mnie optymalne. A zarazem osiągalne i zdrowe. I chłop wyglada jak chłop i ma siłę jak chłop. 

 

No ja jestem natural, bo i nie wyglądam tak, żeby można było mnie podejrzewać o koksy. Dużo wtedy znajomych brało, ale ja nigdy nie chciałem być wielki, więc miałem wyjebane. Na odżywki nie było mnie stać, przez 3 lata treningów wziąłem 2 kreatyny. Żeby nie było nie mam nic przeciwko koksom, jeśli ktoś bierze je z głową, to czemu nie, jego ciało. Muszę zajrzeć do tematu odżywek i sprawić sobie kreatynę, jakiś suplement na stawy, mięśnie, ścięgna itp. i może coś jeszcze, ale zupełnie się na tym nie znam. Kreatynę kiedyś wszyscy polecali, po pierwszej skoczyła mi siła 15kg w wyciskaniu na ławeczce, ale po drugiej już niewiele. Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, mrynk napisał:

Ja tez jestem natural. Od zawsze. Moim zdaniem ćwiczenia są narzedziem by podnosić/utrzymywać teścia/sprawność na optymalnym poziomie. A głupotą jest bicie teścia by np. więcej wyciskać. Mylenie pojęć, co czemu ma służyć. Moja 25 latka nie narzeka na moją sprawność mimo ze leci mi 49 rok.

A co tam ćwiczycie z córką?

  • Haha 7
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Jaki kąt polecacie na górną klatkę piersiową? Na początku trenowałem na płaskiej, żeby się przyzwyczaić, niedawno przeszedłem na 30 stopni (wyciskanie sztangi i rozpiętki), ale za kilka miesięcy może znowu zwiększę kąt (do 45), a później? 60 to już będzie za dużo, będzie wchodzić za mocno na barki?

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Okazało się, że to kłamstwo z tym, że młode siksy lecą na tatusiową sylwetkę więc od stycznia zacząłem robić w tygodniu 1x siłowy i 2x wydolnościowy (bjj) trening żeby zrzucić estro cycki i brzuch. To nie ta liga, co koksy wyżej ale jestem mega zadowolony z tych 5 miesięcy pracy. 

 

Spoiler

IMG_20230518_175439_copy_1368x1824.thumb.jpg.48bb97e1557f9f69e7a7679a967fa789.jpgIMG_20230518_175331_copy_1368x1824.thumb.jpg.a4a1869f909216dc142a240eb4b3c08a.jpgIMG_20230518_175359_copy_1368x1824.thumb.jpg.9b8f3ffeeea3d8a789b7b4b14870f73f.jpg

 

  • Plusik 6
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o główne posiłki to uważam, że jest na prawdę dobrze. Problem pojawia się pomiędzy chociaż i tak jest o niebo lepiej niż było. Nie śpieszy mi sie na debiuty, więc po woli do przodu. Przy prawie 2 metrach wzrostu już aż tak nie widać 120kg wagi. Chociaż dużo poniżej 110 też nie chciałbym schodzić żeby nie wyglądać jak szczypior. 

Chciałem popijać sobie szejki białkowe jako zdrowszą wersję przekąski między posiłkami ale insulinę mi chyba tak wy(pipi)ywało, że najchętniej kładłbym sie spać. 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Plugawy napisał:

Białko smakowe jest bez cukru tylko ma słodzik, więc chyba możesz chlać czyste białko tyle że robiąc je z mlekiem masz cukier z mleka. Ewentualnie kupić dobre smakowo i robić z wodą. 

No nie. Nie tylko same węgle podbijają insulinę. 

"Sztandarowym przykładem jest leucyna [4]. Im jej więcej w posiłku – tym więcej insuliny. Białko pobudza również wydzielenie glukagonu (hormon antagonistyczny w stosunku do insuliny, stymuluje wzrost stężenia glukozy we krwi)." 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...