Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

On 11/7/2022 at 5:47 PM, Pajda said:

Można jakoś wyłączyć jakoś funkcje dzwonienia podczas używania carplay? Mam iphone podpięty na stałe, ale chciałbym żeby priorytet mial bluetooth drugiego telefonu, którego używam na codzien.


to tez w dużej mierze zależy od systemu samochodu. Ja u siebie mam tak ze muzykę z Bluetooth puszczam z iPada a rozmawiam na głośnomówiącym z iPhona i wszystko działa bez zakłócenia w innych samochodach tak nie mogę zrobić bo system obsługuje tylko jedno urządzenie całościowo 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Mam możliwość wykupienia z pracy swojego iPhone XR 128GB, niecałe 3 lata, stan miętowy, trzymany w kejsie, szkło na szybie, 100% kondycja baterii. Używany tyle co nic, jedynie na czuwaniu większość czasu + jakieś maile czy chat jak bywałem poza kompem.

 

Żona rozglądała się za czyms, co zastąpi Xiaomi i pomyślałem, że idealny motyw odkupić go po końcowym okresie życia sprzętu w firmie. Jak wyjdzie z podatkami od benefitu i innymi kosztami manipulacyjnymi coś około 700 zł to warto w roku 2023 w to się pakować? Kompletnie nie znam się na ajfonach, ich możliwościach i zestawieniu value vs money.

Wyszły jakieś drastyczne różnice w użytkowaniu w kolejnych ajfonach po XR?
 

Odnośnik do komentarza

Szału nie ma, dzisiaj już będzie odstawać. 
Ale jak nie ma w pobliżu 12/13/14 Pro i nie ma porównania, to styknie.

Kwestia progu żony- patrzy jak działa, zwróci uwagę ze zwalnia itp itd. 
 

Ja mam 14Pro- w sumie wyżej się tylko pochwaliłem. Mnie wyszedł 4,5 wiec ujdzie w tłoku. 
Ale jak mam byc szczery, to z ulicy bym nie wszedł do sklepu i nie wysypał 6,5 na lade. 
Jakbym się załapał na 14 dni, to bym go oddał i wziął 13Pro. Kamera mi powiewa, 1500 więcej za wyspę która jest bzdura jak i always on display które wyłączyłem od razu. Nie jest to warte tej różnicy. Ale czekałem ponad miecha, wiec temat olalem. Aktualnie ceny są z dupy.

IPad mini ponad 3k :kekw:

 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię. To może faktycznie jeszcze to przemyślę. Wydawało mi się, że jak na OLX chodzą używki po 900 - 1100 zł, to cokolwiek mniej za stan perfekcyjny, wręcz szufladowy, będzie spoko.

Sam wykup jest tani, ze 250 zł (za 30 zł to taniej im wrzucić to do kosza i wykreślić z ewidencji środków trwałych xd), ale reszta to podatki, składki ZUS itp. od "benefitu" czyli oszczędzonej kwoty względem rynkowej :balon:  Coś jak podatek od auta służbowego, które stanowi korzyść "za nic" :f

 

Odnośnik do komentarza

U mnie nie ma żadnych przesłanek typu "musi być dobry aparat" itp (chociaż i tak uważam, że robi bardzo wyraźne zdjęcia - najczęściej cykałem nim fotki notatek na spotkaniach). Ja mam Redmi Note 9 bo jestem team-android. Żona o kilka oczek starszą wersję i po prostu pomyślałem, że skoro niemalże nieużywany fon ma iść na przemiał, to może odkupię poniżej ceny OLX. Pod warunkiem, że z ajfonami nie jest jak z androidem kilkuletnim, że ledwie będzie dyszał przy włączaniu przeglądarki :f

Odnośnik do komentarza

@_Red_

 

Ten XR pomimo wieku to jest dwa razy bardziej wydajny niż Redmi Note 9. Przeskok będzie, i to duży pod względem wydajności i jakości aparatu. To jest półka Snapdragona 860.

 

W ogóle jak się nagle zmieniła narracja z "kupisz Iphone'a i działa płynnie przez 8 lat" na "przecież to 4-letni telefon, pewnie już ledwo chodzi, nie warto".... To jak to jest z tymi Iphone'ami  w końcu? Też co 4 lata wymiana na nowy za ponad 4 koła bo zwalnia czy nie?

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...