Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, REZOK napisał:

A jak ladujecie swoje telefony? Do 100%?

Ja swojego 13mini staram się trzymać w przedziałach od 20 do 80% i po prawie roku 100% sprawności baterii. 

Od prawie roku tylko ładowarką indukcyjną. Ładuję tak, żeby telefon mi się w pracy nie rozładował, zwykle zostawiam na noc, więc generalnie nie kontroluje. Stan baterii po ok 3 latach ok 83%.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, iluck85 napisał:

Wydaje Ci się. Za rok już bateria Ci osłabnie i telefon przyhamuje. Przy 15 modelu zobaczysz różnice. 
Od dłuższego czasu są sapy na Apple ze spowalnia telefony. Oni tłumacza debilnie ze to bateria traci swoje pełne możliwości. 
Ten telefon to max 2 lata, potem bateria która na chwile coś poprawi. Ogólnie co 2 model się podmienia.

 

Drugi telefon mam iphone 11 od premiery i kompletnie tego nie widać. Ipada mam już 5 rok i też zero problemów. Żeby nie było, mam porównanie 2 lata na iphone 12 mini a teraz mam iphone 13 pro max. Co do procentowej wartości to też nie warto na to patrzeć, czasem potrafi miesiącami zatrzymać się na jednej wartości. Przez pierwsze dwa lata szybko leci, później już bardzo powoli. 

Odnośnik do komentarza

Zwalnia- nie dostaje zadyszki jak android. Żebyśmy się dobrze zrozumieli :) 

Responsywnosc i przewijanie, ja tu widzę największa różnice. 

 

Przecież Apple programowo obniżało wydajność tłumacząc ten proceder tym, ze zapobiega to wyłączaniem się telefonu. 
Kary za to płacili i mieli program taniej wymiany baterii. 
Baterie wymieniałem w 6s, ale chińska wiec szybko poleciała na łeb i szyje- ale ziomek mi to za 50zl ogarnął wiec nie wybrzydzałem :notbad:


 

Odnośnik do komentarza
Zwalnia- nie dostaje zadyszki jak android. Żebyśmy się dobrze zrozumieli  
Responsywnosc i przewijanie, ja tu widzę największa różnice. 
 
Przecież Apple programowo obniżało wydajność tłumacząc ten proceder tym, ze zapobiega to wyłączaniem się telefonu. 
Kary za to płacili i mieli program taniej wymiany baterii. 
Baterie wymieniałem w 6s, ale chińska wiec szybko poleciała na łeb i szyje- ale ziomek mi to za 50zl ogarnął wiec nie wybrzydzałem :notbad:

 

Kiedyś zwalniał, była o to afera i teraz nic nie zwalnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, iluck85 napisał:

Zwalnia- nie dostaje zadyszki jak android. Żebyśmy się dobrze zrozumieli :) 

Responsywnosc i przewijanie, ja tu widzę największa różnice. 

 

Przecież Apple programowo obniżało wydajność tłumacząc ten proceder tym, ze zapobiega to wyłączaniem się telefonu. 
Kary za to płacili i mieli program taniej wymiany baterii. 
Baterie wymieniałem w 6s, ale chińska wiec szybko poleciała na łeb i szyje- ale ziomek mi to za 50zl ogarnął wiec nie wybrzydzałem :notbad:


 

 

Tak jak kolega wyżej pisze, była afera o to i z tego zrezygnowali. Apple niby wtedy tłumaczyło ,że chciało wydłużyć cykl pracy telefonu na starej baterii. Po tej aferze pojawił się wskaźnik kondycji baterii, zrezygnowano z obniżania zegarów i pojawiły się te promki na wymianę na nową baterię. 

Chociaż w sumie nie wiem czy taka możliwość nie pojawiła się w opcjach do włączenia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

https://support.apple.com/pl-pl/HT208387

 

Zwalnia, tylko o tym napisali teraz- w świetle prawa, informują klienta i tłumacza.

 

Wydajność baterii w miarę jej starzenia się

Wpływ starzenia się baterii na jej wydajność — choć maksymalnie zredukowany — może ostatecznie doprowadzić do zauważalnych, być może mających charakter tymczasowy, efektów. W zależności od stanu baterii i zadań obsługiwanych przez telefon iPhone może to być dłuższy czas uruchamiania się aplikacji, niższe częstości klatek, mniejsza przepustowość danych w sieci bezprzewodowej, przyciemnienie podświetlenia lub mniejsza głośność głośnika.

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
12 hours ago, iluck85 said:

Zwalnia- nie dostaje zadyszki jak android. Żebyśmy się dobrze zrozumieli :) 

Responsywnosc i przewijanie, ja tu widzę największa różnice. 

 

Przecież Apple programowo obniżało wydajność tłumacząc ten proceder tym, ze zapobiega to wyłączaniem się telefonu. 
Kary za to płacili i mieli program taniej wymiany baterii. 
Baterie wymieniałem w 6s, ale chińska wiec szybko poleciała na łeb i szyje- ale ziomek mi to za 50zl ogarnął wiec nie wybrzydzałem :notbad:


 

Nie mamy już 2010 żeby Androidy dostawały zadyszki. Polecam sprawdzić obecne telefony na Androidzie, ale nie porównuj iPhone z Androidami za 500-1000zł tylko z droższymi.

Odnośnik do komentarza
Nie mamy już 2010 żeby Androidy dostawały zadyszki. Polecam sprawdzić obecne telefony na Androidzie, ale nie porównuj iPhone z Androidami za 500-1000zł tylko z droższymi.

Nie zgodzę się, do 2019 używałem androidów z górnej półki, Nexusy 4 i 5, HTC 10, Oneplus 5T, Samsung S10e i każdy zwalniał po pół roku-roku. Po instalacji nowego systemu i przywróceniu do ustawień fabrycznych telefony te odżywały, czuć było różnice w szybkości. Na iPhone tego nie mam, cały czas chodzi praktycznie tak samo, a już trzeci iOS wrzuciłem bez robienia factory reset, używam od ponad 2,5 roku 11 Pro. Dla mnie w tej kwestii iOS jest nadal sporo przed Androidem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza

Ja po jakichś 3 latach wymieniłem bateryjkę na nieoryginalną w moim X. I tak od początku roku jakoś (chyba), mam 99% kondycji baterii. Chociaż zauważam jakieś zmuły od czasu do czasu, to telefon dalej pięknie działa (kupiłem go jakoś w 2018 roku chyba), ale tak jak Moldar, tęsknię za małym telefonem i pewnie niedługo przesiądę się na 13 mini.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem właśnie jakoś koło 79 jak wymieniałem. Bardzo słabo trzymała (a jeszcze uzależnienie od social mediów zażerało ją konkretnie).

 

messer - jeszcze nie, nie wiedziałem nawet, że takie już jest. Ale widzę, że jest w menu. Kliknąłem "pobierz i zainstaluj", po czym wywaliło błąd pobierania. Może najpierw trzeba do 15.7, więc najpierw to zrobię.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...