Skocz do zawartości

Lokale ktore polecacie.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio odwiedziłem Susharnia Park w Gdańsku, czyli najlepszy lokal sushi według rankingu Trojmiasto.pl przez dłuższy czas, aczkolwiek po kilku dniach spadł na 3. miejsce. Jak byłem to akurat obchodzili pierwsze urodziny. Lokalizacja dość specyficzna, bo na wypizdowie Gdańska, na nowym osiedlu. Zastrzeżeń żadnych nie mam, jadłem różne sushi z dodatkami warzywnymi i grzybami, inni jedli z rybą i też chwalili. Ładnie podane, dopracowane smakowo, ciekawa karta napojów, wybór spory i dobrze skomponowany, bo są też inne dania i spoko opcje dla dzieci. Ceny raczej trochę niższe niż u konkurencji, ale to odległa lokalizacja, więc pewnie już tam się nie wybiorę.

 

Tak z innej beczki, ostatnio też mnie naszła myśl, że ludzie się pakują w te gastro biznesy jakoś bez rozumu. W Kuchennych Rewolucjach ostatnio chłop, który odkupił knajpę bez wiedzy o gastro i sprawdzenia ile dochodu przynosiła. Inny chłop ma pusty lokal i 200 zł obrotu dziennie i nadal myśli, że wie najlepiej i nie zastosował się do zaleceń Gesslerowej xd Hitem był chłop, który w Rzeszowie otworzył knajpę sushi na kredyt 700k zł a ma słabe pojęcie o sushi. W mojej okolicy w Gdańsku otworzył się ostatnio kebab z nastawieniem na bardzo ostre opcje i k r a f t o w e mięso - Ostry Kebson. Wszystko fajnie, ale dookoła jest już kilka kebabów, lokal zasłaniają 2 ogrodzenia, zero reklamy, nieczytelne logo na szybie z ledów i w dodatku przy lokalu jest remont ulicy przez pół roku i mniejszy ruch. W dodatku, jest to miejsce dosyć odludne poza sezonem letnim. No podziwiam za decyzje :reggie:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Byłem jakiś czas temu w Krakowie i poszliśmy do pizzerii Nolio, kiedyś widzieliśmy filmik od Macieja je jak robił tam na ich zapleczu sos pomidorowy. Była kolejka do lokalu, ale na szczęście mieliśmy rezerwację. Nie oczekiwałem niczego wielkiego bo to w sumie tylko pizza, ale co to było za zaskoczenie :banderas: przezajebista pizza, top 3 pizzek jakie w życiu jadłem, a już trochę Włoch zwiedziłem i jadłem tych placków tu i tam. Widoczna na zdjęciu Carbonara była świetna, ale Paradiso E Inferno to z kiełbaską Nduja to majstersztyk, przyjemnie ostra pizza ale nie taka że potrzebujesz opierdolić kufel piwa by przeżyć. Gorąco polecam sprawdzić.

IMG_1921.JPG

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.12.2023 o 21:58, MaZZeo napisał:

Byłem jakiś czas temu w Krakowie i poszliśmy do pizzerii Nolio, kiedyś widzieliśmy filmik od Macieja je jak robił tam na ich zapleczu sos pomidorowy. Była kolejka do lokalu, ale na szczęście mieliśmy rezerwację. Nie oczekiwałem niczego wielkiego bo to w sumie tylko pizza, ale co to było za zaskoczenie :banderas: przezajebista pizza, top 3 pizzek jakie w życiu jadłem, a już trochę Włoch zwiedziłem i jadłem tych placków tu i tam. Widoczna na zdjęciu Carbonara była świetna, ale Paradiso E Inferno to z kiełbaską Nduja to majstersztyk, przyjemnie ostra pizza ale nie taka że potrzebujesz opierdolić kufel piwa by przeżyć. Gorąco polecam sprawdzić.

IMG_1921.JPG

 

Potwierdzam 5 gwiazdek, polecam, ta pancetta na carbonarze :ohboy: Nie wiedziałem, ze lokal w kamienicy, który zawsze mijałem bezwiednie, może mieć kilka kondygnacji i chyba milion metrów kwadratowych i tyle samo stolików. A mimo to kolejki są - dobrze, że rezerwacje przyjmują. Pizza podana w 10 minut mimo młynu, a do tego makarony też świetne.

 

IMG_20240106_1411218402.thumb.jpg.303d961ef3b1d1a6f51b80c7dff9a733.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Casa di Tuzza, kolejna kozacka miejscówka z pizzą Neapolitańską w Warszawie.

Jadł ktoś z was kiedyś niedobrą pizzę Neapolitańską? Jadłem już na pewno w kilkunastu lokalach powtarzając niektóre miejscówki i po kilka razy i zawsze byłem zachwycony. Same pizze też do siebie zbliżone, bardzo dobre lub zajebiste. Konieczne muszę wybrać się do Włoszech, ale czy pizza wyrwie mnie tam z butów to już nie sądzę. Niech się ktoś wypowie co jadł pizzę Neapolitańską we Włoszech czy jest jakaś zauważalna różnica między topowymi lokalami w Polsce.

20240224_183324.thumb.jpg.3fcc2dba806de60c585a1a4adc8ca2b3.jpg

 

W tym lokalu pizza nie jest taka oczywista. Eksperymentują z różnymi czasem dziwnymi połączeniami, co mi nie do końca odpowiada bo wolę jednak klasykę.

No i tutaj serek mascarpone za bardzo łagodził pikantną nduję. Za to połączenie pikantne salami z konfiturą z wiśni okazało się serio zajebiste i na to bym wrócił. 

Polecam jak ktoś lubi nieszablonowe połączenia.

 

Edytowane przez D.B. Cooper
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

Niech się ktoś wypowie co jadł pizzę Neapolitańską we Włoszech czy jest jakaś zauważalna różnica między topowymi lokalami w Polsce.

Jeśli chodzi o sam placek to jest bardzo podobnie i tutaj na pewno pizzerie w Polsce nie odstają bo to nie jest fizyka kwantowa - liczy się składnik i piec a te są ogólnie dostępne w odpowiedniej jakości.

 

Mniej jest za to kombinacji ze składnikami bo topowe pizzerie w Neapolu mają w menu dwa wybory : margarita (sos, mozzarella, bazylia - to od kolorów włoskiej flagi jak się dowiedziałem) i marinara (sam placek z sosem i oliwą). I tyle. Nie przeszkadza im to w byciu obleganym przez cały dzień. Sam klimat jest świetny gdzie 5 dorosłych facetów debatuje nad jednym plackiem, poprawiają go, głaszczą aby finalnie uroczyście upiec.

 

Ceny znacznie niższe niż w Polsce.

 

Czego mi w Polsce z Neapolu, czy też z Włoch ale tylko tam jadłem brakuje, to pizza fritta. To jest takie jakby Calzone smażone w głębokim oleju - ależ to było wspaniałe, jadłem w wersji carbonara. Jakby ktoś odwiedzał Neapol to polecam lokal La Masardona - słynący właśnie z pizzy smażonej. 

Edytowane przez Gregorius
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, D.B. Cooper napisał:

iech się ktoś wypowie co jadł pizzę Neapolitańską we Włoszech czy jest jakaś zauważalna różnica między topowymi lokalami w Polsce.

Jako że byłem kilka razy we Włoszech, to pozwolę zająć stanowisko.

Mega różnica jest w składnikach. Oliwa smakuje naprawdę inaczej jak w PL, to samo mozzarella, pomidory, oliwki itp. To naprawdę jakby inne produkty i to robi już mega różnicę. Ofc te mocne lokale w PL twierdzą, że sprowadzają składniki, ale chyba coś się z nimi po drodze dzieje albo robią to bardzo wybiórczo, bo nadal jest różnica i to odczuwalna.
Co do ciasta, to tutaj faktycznie nie ma już dużej różnicy.

We Włoszech wiadomo jeszcze +1 oczko za klimat jak ci przynoszą pizzkę, wcześniej karafkę z wodą, winem, w tle muzyczka na żywo, szum fontanny, cykady, a to wszystko o 22 wieczorem przy 28 stopniach:banderas: i w wolne od pracywięc ciężko być w pełni obiektywnym. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.02.2024 o 21:19, D.B. Cooper napisał:

Niech się ktoś wypowie co jadł pizzę Neapolitańską we Włoszech czy jest jakaś zauważalna różnica między topowymi lokalami w Polsce.

 

Tak jak pisał @balon, składniki robią robotę. Pizza czy makarony z sosami to są mega proste dania z kilku składników i ich jakość jest najważniejsza. W Polszy lubi się za bardzo przesadzić z ilością składników i kombinowaniem. Dla mnie wyznacznikiem jakości jest pizza z mortadelą i burratą z odrobiną pistacji. No i taka dobra burrata z lokalnej produkcji to jest zauważalna w smaku różnica między lokalną produkcją włoską a importem marketowym. 

 

Przewagą we Włoszech jest to, że w większości lokali zjesz co najmniej bardzo dobre placki i sporadycznie zdarza się trafić na coś odstającego jakością. W Polsce jednak te proporcje są nadal nierówne (szczególnie jeśli chodzi właśnie o neapolitanę). 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
On 12/27/2023 at 9:58 PM, MaZZeo said:

Byłem jakiś czas temu w Krakowie i poszliśmy do pizzerii Nolio, kiedyś widzieliśmy filmik od Macieja je jak robił tam na ich zapleczu sos pomidorowy. Była kolejka do lokalu, ale na szczęście mieliśmy rezerwację. Nie oczekiwałem niczego wielkiego bo to w sumie tylko pizza, ale co to było za zaskoczenie :banderas: przezajebista pizza, top 3 pizzek jakie w życiu jadłem, a już trochę Włoch zwiedziłem i jadłem tych placków tu i tam. Widoczna na zdjęciu Carbonara była świetna, ale Paradiso E Inferno to z kiełbaską Nduja to majstersztyk, przyjemnie ostra pizza ale nie taka że potrzebujesz opierdolić kufel piwa by przeżyć. Gorąco polecam sprawdzić.

IMG_1921.JPG

Loooooooo kuuurlaaaaaa Nolio to najlepsze wloskie jedzenie jakie jadlem w Polsce o ile nie w ogole. Bede chyba jechal jesc reszte menu bo ostatnio zjadlem zupe rybna tatara i makaron z kaczka i palonym maslem a na deserek wjechal sernik z ricotty i sorbetem 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...