Skocz do zawartości

Lokale ktore polecacie.


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

Koledzy z Trójmiasta, znacie jakieś dobre, studenckie bary mleczne? Właśnie zamówiłem sobie na Przymorzu taki zestaw i cena jest tak na oko. 33% wyższa niż ta którą zapłaciłbym u mnie w Białymstoku.

 

 

image.jpg

 

Poszedłeś do najlepszego baru mlecznego w Gdańsku IMO :lapka:

Nastepnym razem zamów sobie placek po cygąńsku + surówka z selera koniecznie. Będzie Pan zadowlony i uśmiechnięty :usmiech:

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza
Teraz, oFi napisał:

Poszedłeś do najlepszego baru mlecznego w Gdańsku IMO :lapka:

Nastepnym razem zamów sobie placek po cygąńsku + surówka z selera koniecznie. Będzie Pan zadowlony i uśmiechnięty z pełnego bebecha :usmiech:

 

Ocenić mogę tylko zupkę, ale zgodnie z dziewczyną (bo to nasza wspólna decyzja) stwierdziliśmy, że daleko z barem Podlasie. Jak będziesz kiedyś w Białym to polecam. :lapka: 

 

31 minut temu, krupek napisał:

Pomorska to już Żabianka i Jelitkowo, a nie Przymorze :daddy:

 

Dobra tam, ja znajomym mówiłem, że mieszkam na Przymorzu, bo to łatwiej skojarzyć niż Tysiąclecia(Wejhera/Jelitkowo/Żabianka). :P 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Ocenić mogę tylko zupkę, ale zgodnie z dziewczyną (bo to nasza wspólna decyzja) stwierdziliśmy, że daleko z barem Podlasie. Jak będziesz kiedyś w Białym to polecam. :lapka: 

 

 

Dobra tam, ja znajomym mówiłem, że mieszkam na Przymorzu, bo to łatwiej skojarzyć niż Tysiąclecia(Wejhera/Jelitkowo/Żabianka). :P 

 

Zapisane do ulubionych, na pewno odwiedzę :lapka:

Odnośnik do komentarza

Polecałem już wielokrotnie w temacie katowickiego Bułkęsa, z ichniejszym pulled porkiem. No więc dziś wjechała pozycja, która zwie się bułCZESKA. Co zawiera? 220 gramów pulled porka, ser smażony w panierce, rukolę, ogórasy kiszone, czerwoną cebulę i sos tatarski z koperkiem. Czy był dobry? No kurwa. Czy mnie zabił? No jacha, ledwie dojadłem, taka wielka porcja.

 

IT'S SO FUCKING BIG

 

 

received_1779128319101751.jpeg

Odnośnik do komentarza

Kolejna część kulinarnych podróży Kamila Roziego. Dziś wizyta w Gliwicach, w pizzerii Olio (mają też oddział w Katowicach), klasyczna ZAJEBIŚCIE pyszna pizza neapolitańska. Jedna wersja z salsiccią, salame napoli, szalotką i serem dobbiaco (sztos alert), a druga do bólu klasyczna - salame napoli, spianata calabrese, pepperoncino i rukola. Oczywiście obie pizzuchy na bazie pomidorów San Marzano D.O.P, oraz mozzarelli fior di latte. 10/10, mógłbym taką pizzę jeść codziennie:

 

IMG_20220903_143304.jpg

IMG_20220903_143301.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.08.2022 o 20:24, Rozi napisał:

Polecałem już wielokrotnie w temacie katowickiego Bułkęsa, z ichniejszym pulled porkiem. No więc dziś wjechała pozycja, która zwie się bułCZESKA. Co zawiera? 220 gramów pulled porka, ser smażony w panierce, rukolę, ogórasy kiszone, czerwoną cebulę i sos tatarski z koperkiem. Czy był dobry? No kurwa. Czy mnie zabił? No jacha, ledwie dojadłem, taka wielka porcja.

 

IT'S SO FUCKING BIG

 

 

Cupace20220915190931972.png.f334ceeb682040f055b039a01539f300.png

 

Fixed. :lapka:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Aleks napisał:

Gdzie zjeść w Toruniu i Bydgoszczy?

I pytanie poza tematem - gdzie zostawić samochód w Bydgoszczy (stare miasto) na cały dzień?

Bydgoszcz - w centrum masz parking wielopoziomowy Pod Blankami, zaraz obok jest stary rynek, ciężko przegapić, zawsze jest miejsce, ale nie wiem jak teraz z cenami, bo dawno nie byłem. Wszędzie w centrum masz płatne strefy. Zjesz w "Czosnek i oliwa", "Warzelnia" (na wyspie młyńskiej), na rynku jest ul. Jatki z knajpą na knajpie, ale to już wyższa półka. W obrębie rynku jest też Bobby Burger i Pasibus jak lubisz burgerki :lapka:

 

W Toruniu parkuję zawsze tu https://goo.gl/maps/VrC76cmFVdQ1oNQj7 bo dwa kroki dalej jest już centrum. Żarcia nie polecam, bo jeżdżę tam tylko na lody do Lenkiewicza.

Edytowane przez mcp
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Pierników z Kopernika nie polecam, bo wydaje mi się, że niezbyt się różnią od pierników z marketów. Mieszanka mąki, cukru i przypraw, nie mają nic wspólnego z piernikami z których słynął Toruń, poza nazwą. Kiedyś na święta dostałem pierniczka, który był świetny, ale nie wiem skąd. Najprawdopodobniej z Muzeum Piernika albo z Toruńskiej Manufaktury Piernika, więc jak już to uderzałbym właśnie tam. Osobiście co święta sam robię pierniki i jakoś się złożyło, że nie byłem w tych dwóch miejscach, więc nawet nie wiem czy można tam ot tak wejść i wziąć paczkę pierników z półki. Oba miejsca są na starym mieście, więc można przy okazji zwiedzania wejść i się rozejrzeć.

Z restauracji to odwiedziłem jedynie Chleb i Wino, oraz Kuranty. Zjadłem i było smacznie. Nie jestem zbytnim smakoszem, więc lepiej nie będę się zbytnio wypowiadał. Nie robi mi większej różnicy czy zjem kotleta w przydrożnej restauracji, czy pięciogwiazdkowym atelier mistrza ambrożego. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

parking ten co podal ansem, najblizej centrum

 

pierniki:

- ja mimo wszystko polecam Kopernika bo sa najbardziej znane i kultowe. jak ktos chce sprobowac innych to jest "iga sarzynska wzrusza torun" na ul. szerokiej

 

obiad:

- monka - imo najlepsza restauracja w toruniu

- pizza w kolorowym piecu

- white bull - swietne steki maja

- jan olbracht - kuchnia staropolska

- burgerow na starowce chyba dobrych nie ma, polecam LOFT na dabrowskiego

- sa fajne hot dogi w "musztardzie". wiem jak to brzmi, ale sa wypasione i najebane tam roznych bajerow

 

lody:

- lenkiewicz, sa dwa na starowce

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Byłem w lutym w Toruniu, więc co nieco się znam na tym mieście, mogę polecić: Luizjanę - kuchnia nowoorleańska, kreolska, bardzo fajne połączenia smaku, w chleb i wino był przyzwoity burger, ale kolejki gargantuiczne, w Szerokiej N. 9 był świetny stek, natomiast odradzam Mistrza i Małgorzatę, poje.bane ceny, niewspółmierne do oferty.

 

Koniecznie trzeba iść lepić pierniki, fajowa pamiątka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Luizjana spoko, rzeczywiscie, rowniez polecam.

 

Chleb i Wino jest dobre np. na spotkania w wiekszym gronie bo oni maja w chuj szeroka oferte, pizze, steki, salatki, miesa, vege, makarony i chuj wie co jeszcze. wszystko jest przyzwoite, nic nie zapada w pamiec. ale ladny wystroj i dobra lokalizacja, wiec ludzi wpip.

 

ale serio, polecam Monkę. polski fusion tak bym to okreslil. plus bardzo ladny budynek i wnetrze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...