Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.06.2022 o 13:28, kanabis napisał:

Triathlon w ktorym chce wziac udzial jest wlasnie crossowy :/ Ale nie zamierzam kupowac drugiego roweru za 5k. A jezdzic po gorkach w lesie nie zamierzam bo wiem ze znajac moja brawure bym sie zabil. 

 

I wypatrzylem takie cos


https://allegro.pl/oferta/opona-continental-ride-tour-drut-28x11-4x13-4-10566833306

 

Pasuja do szosy. Kupie , przeloze i dam znac. Oczywiscie wiele nie oczekuje ale napewno leosze to niz zero bieznika

Szosa to jest bóg. No ale niestety kawaleczek wiekszego piasku i stoisz :/

 

Dobra za tydzien triatlon cross wiec przelozylem juz opony i powiem wam ze naprawde spoko. Przyczepnosc nieporownywalna, na dzialeczkach gdzie zawsze musialem schodzic z roweru bo gleba teraz jade jak pan. Jestem mile zaskoczony, bardzo dobra przyczepnosc a i strata predkosci nie jest tak wielka jak sie spodziewalem na asfalcie. Oczywiscie nie ma porownania do gladkiej ale jest ok. 

 

Z tym ze nie wzialem tej continentala a ta schwalbe


https://allegro.pl/oferta/schwalbe-cx-comp-700x30c-28x1-2-opona-semislick-cx-11349353282

 

Takze jak najbardziej :sonkassie:

 

No ale wiadomo, zerowa amortyzacja w rowerze szosowym robi swoje i mam nadzieje ze nie bedzie za duzo na zawodach jakis badyli czy kamieni bo nie wiem czy moje nadgarstki to wytrzymaja :reggie:

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie mam ostatnio motywacji do jazdy na rowerze. Poprzedni sezon jeździłem więcej, nawet cały wyścigowy cykl zaliczyłem a w tym roku zero motywacji. Drugi rower odsprzedałem bratu bo gdy chciał kupić to nie było bo pandemia bo wojna i gówna same stały w salonach. Dlatego odkupił ode mnie Sparka i śmiga zadowolony. Zmienił rower z 1998 roku na model z 2020, więc nie tylko zmiana na większe koła ale w zasadzie to i napęd inny bo już 1x12 a poprzednio 3x9 i rama aluminiowa zmieniona na pełny karbon. Więc jeździ jak poyebany :pawel: Całkowicie inaczej niż ja. Dlatego ostatnie dni coraz częściej wsiadam na rower i po przejebanych dwóch ciepłych miesiącach zaczynam powoli przygotowania do kolejnego sezonu 2023. Odkładam kasę na nowy rower  :good: który kupie przed olimpiadą 2024 w Paryżu. Bo na początku roku olimpijskiego koncerny rowerowe jak Trek, Specialized Cannondale Scott prezentują światu swoje najnowsze maszyny. Więc już dziś muszę co miesiąc odłożyć pokaźną sumkę żeby za dwa i pół roku szarpnąć się na nową maszynkę. 

 

Pozdrowienia z Podljasia :lapka:

 

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mam pytanie na szybko, bo jutro pewnie sobie kupię rower. Głównie do jeżdżenia z dzieciakami, więc żadnego ścigania z kumplami nie będzie. Jednak totalnego badziewia też nie chcę. 

Kiedyś miałem rower na Deore jak dopiero wchodziło, a STX odchodził. Dla mnie był akurat i uważałem za dobry, ale w UK Deore to "entry level" :obama:

Czy takie coś jest OK? 

 

TREK Marlin 7

TREK X-Caliber 7

Odnośnik do komentarza

W dodatku masz mozliwosc lokalizacji przez procz system gps tez glonass i galileo takze dokladnosc jest fantastyczna choc przewaznie wystarcza gps. Bez zadnych pierdniec typu przejechanie przez wisle rowerem z predkoscia mach 3. A i takie rzeczy widzialem u znajomych z tel zamiast zegarka :)

 

Pisze to dlatego bo pewnie zwykle smartłocze maja lokalizacje podobna do smartfonow a tam jest roznie.

Odnośnik do komentarza

Tez popatrzylem bo troche mi chetki narobili chlopaki ta dyskusja.  Niezle sie rozwinely technologicznie od czasu kiedy ja bralem i dopiero wchodzily zegarki z mozliwoscia sluchania mp3 :yao:

 

Super to wszystko wyglada, a danych po treningu pewnie wiecej niz mial mo farah biegajac w oregon project :reggie: 

 

Z tym ze to wszystko dodatek, nie warte to zmiany mojego wysluzonego 735xt. Jak ktos dopiero kupuje zegarek to tak ale wymienie to pewnie jak sie zepsuje. 

Odnośnik do komentarza

Ja chyba jednak idę w Huawei GT3 i to zwykłego, nie pro. W funkcjonalności w porównaniu do Garmina Venu 2 Plus stracę tylko możliwość płacenia NFC i wywoływanie asystenta Google z zegarka. I tak mam zawsze telefon przy sobie więc nie jest to jakiś super must have, za to 900zł w portfelu więcej. Zdecydowanie za drogi ten Garmin jednak. Apka Garmina może i lepsza, ale nie potrzebuje AŻ TAKICH szczegółów. Wystarczy agregacja z podstawowych danych z czujników, a to jest u każdego producenta podstawą. No i stwierdziłem też, że nie spinam się tak na integrację ze Stravą, bo sama Strava w wersji free to za dużo więcej nie daje niż aplikacje z zegarków, a płacić za to nie mam zamiaru. Za to GT3 ma dużo dokładniejszy pomiar tętna niż Garmin, i ma też dwupasmowego GPSa. Tak więc jak się nie rozmyślę do września to pewnie żona mi sprawi na urodziny.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, BRY@N said:

Pytanie o te zegarki Garmin, tak trochę popatrzyłem i sam chyba kupię tylko jakiś niższy model bo na te kilometry jakie robię biegając i jeżdżąc będzie to wystarczające.

Tylko pytanie jak jest z tym GPS w tych zegarkach. Trzeba kupować jakiś abonament żeby to działało? 

 

Nie trzeba żadnego abonamentu do tego. Wystarczy ściągnąć najnowszą aktualizację map z naniesionymi drogami. Później można tego GPS wykorzystać do poruszania się trasami swoich znajomych, można samemu usiąść na traseo.pl i wyznaczyć sobie tylko na mapie jakąś trasę, wgrać plik z trasą do zegarka, potem w menu wybrać ten plik i nawigacja prowadzi cię za rękę (dosłownie). Ja często przeglądam na stravie profile znajomych, kto gdzie kiedy i którędy jeździł, ściągam ich plik z trasą i później jadę sobie jego śladem. I w sumie to jest to bajer który bardzo chciałem mieć i często wykorzystuje gdy nie mam pomysłu którędy tu pojechać albo pobiegać. 

 

garmin-forerunner-735xt-navegacion.jpg

Odnośnik do komentarza

Dla mnie fajną sprawą jest to, że bierzesz sam zegarek a później zrzucasz dane do apki z biegu/jazdy, o ile dobrze to zrozumiałem ;)

Poczytałem trochę o innych takich zegarkach i przy niektórych było info, że bez połączenia ze smartfonem tracą na funkcjonalności co jest dla mnie trochę dziwne, po to kupuję takiego smartwatcha żeby się uwolnić od smartfona. 

Nie wiem właśnie jak to jest w Huawej i Xiaomi 

Odnośnik do komentarza

Praktycznie każdy sprzęt czy to opaska czy zegarek funkcjonuje samodzielnie jeśli posiada odpowiednie czujniki. Jak ma GPS to po prostu odpalasz na nim trening, a po powrocie do domu synchornizuje się z apką i zrzuca do niej te dane. Zapewne chodzi o funkcje "smart" czyli wszelkie połączenia, a tu potrzeba już zegarka z e-sim, żeby całkowicie zostawić telefon w domu, a jednocześnie mieć numer przy sobie. Zegarki z esim niestety trzymają dzień na baterii i to jedyne co mnie powstrzymuje przed zakupem Galaxy Watch 4 - jest tani, a oferuje bardzo dużo kosztem baterii.

Odnośnik do komentarza

Wszystko jest kwestia tego kto czego oczekuje od zegarka i jakie ma zadanie spelniac. Przede wszystkim czy ktos trenuje czy to ma byc gadzet na przejazdzki czy wycieczki z rodzina. 

 

Ja nawet tel nie biore na trening bo mnie kurwica bierze jak ktos przeszkadza wiec zegarek z suchymi statystykami wystarcza i sprawdza sie doskonale. Ale rozumiem tez ludzi ktorzy chca miec po prostu w zegarku pelna łacznosc i kontakt z baza, zwiedzac przyjemnie rowerem swiat jednoczesnie majac w zegarku full mobilna opcje.

Odnośnik do komentarza

Nie zauwazylem zwiazku ale faktycznie ze gosc ktory robil mi zdjecie ma pseudonim wasyl jest dosc zabawne :reggie:

 

Ale tutaj trasa calkiem ok jeszcze, pozniej bylo ze 40kmh z lesnej gorki i tylko modlitwa zebym utrzymal kierownice w rowerze z zerowa amortyzacja. I zeby lancuch nie spadl (w rowerze, nie z szyi). Albo taki piasek ze musialem zsiasc z roweru. Ale oprocz trasy rowerowej to fajna zabawa. No i akurat jak pierwszy raz bralem udzial sa jakies problemy z wynikami i maja problem z ich odzyskaniem :kekw: Ogolnie polecam triatlon szczytno i juz wiecej w nim nie wystapie :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...