Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
21 godzin temu, gtfan napisał:

Jeśli piszesz o sztycy redahifta to serio zastanów się. Może w terenie dobrze się sprawuje ale ja mam w szosie i mnie zaczyna powoli drażnić, nie da się dynamicznie kręcić bo zaczyna się bujanie duże. Wydaje mi się że rozwiązania oparte o elastomery mogą być lepsze, przynajmniej tak widziałem na jednym porównaniu. Ale w teren ponoć jest bardzo ok.

 

Jak chcesz zaoszczędzić to mogę pomyśleć o sprzedaży swojej...

 

Edit: tu jest to porównanie o którym wspomniałem

https://youtu.be/u1e3g8uqrJU

 

 

Dzięki za informacje i filmik, w sumie dał mi trochę do myślenia. Te elastomery brzmią interesująco. 

Odnośnik do komentarza

Ja planuję jazdy wieczorami. Wczoraj wybrałem złą trasę... 7km ciągłego podjazdu w puszczy, potem 7km ciągłego zjazdu 30/40km na godzinę... Coś też się w Stravie pomieszało bo maksymalną prędkość pokazuje jako 62km/h. Ta jasne. 42 leciałem max z górki drogą i już się ze św. Piotrem witałem jak mijały mnie auta.

Swoją drogą rozglądam się za jakim fajnym zegarkiem który będzie działać że Stravą i w sumie spodobał mi się Garmin Venu 2 Plus, bo ma wszystkie opcje smartwatcha ale ta cena... 2 koła. Mi Band niestety już nie wystarczy, raz że się nie komunikuje ze Stravą, a dwa jakbym chciał wykorzystać apke Xiaomi to jak telefon nie ma barometru, to apka nie mierzy wysokości, mimo tego, że mogła by korzystać z danych GPS ale nie robi tego...0766d74209cba831237348551e24ce9c.jpg

Odnośnik do komentarza

Tak naprawdę zależy co potrzebujesz. Ja np. chcę żeby był bardzo Smart, w tym mikrofon i głośnik z obsługą asystenta Google/Bixby, więc u mnie w gre wchodzi albo Garmin Venu 2 Plus albo Galaxy Watch 4 ale to są bardzo różne od siebie produkty. Galaxy Watch jest bardziej smart od Garmina ale bateria za to trzyma jeden dzień. To tak naprawdę smartfon w zegarku, włącznie z opcją e-sim, czyli możesz wyjść z domu bez telefonu, bo masz numer w zegarku. Garmin za to ma lepsze czujniki i świetną swoją aplikację na telefonie, bateria trzyma tydzień, natomiast musisz mieć przy sobie telefon, a w samym zegarku nie pozmieniasz tak dużo jak w Samsungu.

Ale to moje dwa typy, bo gdybym nie chciał mikrofonu i głośnika, to można dorwać coś tańszego w okolicach 1000zł, co podłączys do Stravy jak jakieś tańsze Garminy czy nawet Amazfity.

Żonie kupiłem Huawei Watch GT3 i sam myślałem nad GT 3 Pro ale nie synchronizuje się ze Stravą, a tak to zegarek prawie idealny, poza brakiem obsługi asystenta głosowego i płatności - asystent tylko w telefonach Huawei działa, a płatności w PL nie obsługuje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, WisnieR napisał:

Ja planuję jazdy wieczorami. Wczoraj wybrałem złą trasę... 7km ciągłego podjazdu w puszczy, potem 7km ciągłego zjazdu 30/40km na godzinę... Coś też się w Stravie pomieszało bo maksymalną prędkość pokazuje jako 62km/h. Ta jasne. 42 leciałem max z górki drogą i już się ze św. Piotrem witałem jak mijały mnie auta.

Swoją drogą rozglądam się za jakim fajnym zegarkiem który będzie działać że Stravą i w sumie spodobał mi się Garmin Venu 2 Plus, bo ma wszystkie opcje smartwatcha ale ta cena... 2 koła. Mi Band niestety już nie wystarczy, raz że się nie komunikuje ze Stravą, a dwa jakbym chciał wykorzystać apke Xiaomi to jak telefon nie ma barometru, to apka nie mierzy wysokości, mimo tego, że mogła by korzystać z danych GPS ale nie robi tego...0766d74209cba831237348551e24ce9c.jpg

Na wykresie nawet masz ze max jechales okolo 40kmh ;)

 

Jeżdzac na apkach  w tel czesto są takie farmazony. Najlepiej garminek i automatyczne synchro do stravy po treningu czy wycieczce

 

Odnośnik do komentarza

Mnie na moje szczęście nie interesują funkcje smart w zegarku bo do tego mam telefon. A dwa lata temu kupiłem za 400 pln Garmina Forerunner 735xt 

5e74edd5-46c3-4a59-a8c6-e0fb64ef8c5d.jpg

 

Robi ci robotę, instalujesz aplikację Garmin w smartfonie, w tej aplikacji dodajesz swojego garmina, w ten aplikacji dodajesz swoje konto na stravie. Za każdym razem gdy wsiadasz na rower, wybierasz sobie tryb aktywności Rower, po 20 sekundach zegarek połączy się z satelitą i możesz włączyć aktywność i zacząć jechać. Po skończonym treningu zatrzymujesz aktywność, zapisujesz i gdy tylko uruchomisz aplikację garmina w smartfonie on połączy się z zegarkiem, ściągnie twoją aktywności i automatycznie wrzuci na stravę.

 

Możesz też wrzucić do zegarka dowolną trasę zapisaną w pliku .gpx i podążać nią za pomocą zegarka. Czyli taka bardzo prosta ale skuteczna nawigacja rowerowa / biegowa.

 

Forerunner-735XT-test.jpg

 

Można kupić za 20 zł taki uchwyt na kierownicę pod zegarek i zapiąć sobie, wówczas nawigowanie jest łatwiejsze. 

 

maxresdefault.jpg

 

Mam go już dwa lata, ale rok temu kupiłem żonie na urodziny jakieś Vivo albo Venu dokładnie nie pamiętam. I jej Garmin ma coś co mi by się przydało i do tej pory nie było w Forerunnerach dostępne mianowicie body battery. I dodali jeszcze inne całkiem przydatne funkcje. Więc za rok gdy cena spadnie kupię Forerunner 955 może nawet w opcji Solar 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam taki sam, z tym ze kupilem go z 5 lat temu i dalem 1400 :nosacz2:

 

Swietny zegarek. Funkcje w pelni pokrywajace potrzeby sportowca amatora. Nie mam zamiaru zmieniac póki bedzie dzialac bo po prostu zadnej funkcji mi w nim nie brakuje.

 

Z tym ze ja go traktuje jak zegarek stricte sportowy. 

Odnośnik do komentarza

Dostaniesz to za co płacisz. Średnia cena za średni zegarek. Nie żeby coś nie działało, po prostu działa średnio ale działa. Tylko czy potrzebujesz super poprawnych czujników tętna,snu,
SPpO2? Amazfit po prostu działa i kosztuje mniej niż konkurencja.

https://youtube.com/c/TheQuantifiedScientist

Tutaj kanał gościa który testuje te wszystkie czujniki i jak wypadają w porównaniu ze specjalistym sprzętem. Mozesz sobie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym napisać, że dupa nie urywa, ale to kurde tragicznie wygląda. 2 funkcje, które praktycznie można wyłączyć, bo nie ma sensu używać, ale to w takim razie można wziąć coś taniej i dostać średnie pomiary, bo widać, że są zegarki, które robią to lepiej w niższej kwocie. Z drugiej strony to ładnie skubany wygląda, a z głównych cech o których myślałem to noszenie na co dzień i do roweru co by mi metry liczył, więc na pomiarze snu i tętna wybitnie nie zależy. No nie wiem, może lepiej dołożyć do czegoś lepszego.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...