Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu pykło mi 700 km, łącznie od maja 1926 km. Biorą pod uwagę że GPS kradnie 10% trasy, mam ponad 2000 km. Ostatnio bujałem się sporo po R10. Tym razem na nowo zbudowanym odcinku Krokowa-Swarzewo, który liczy sobie ok. 25 km. Po drodze jest muzeum broni pancernej. Trasa ta jest 10 km od Jastrzębiej Góry,zaraz za Karwią. Polecam. Trasa przednia, rower sam jedzie. Mam nadzieję że teraz w dobrym temacie wrzuciłem post. 

R10 Krokowa-Swarzewo. - YouTube

 

IMG_20220830_095350_099.jpg

Odnośnik do komentarza

Cinszko było Panowie. Na pływaniu zjebałem nawigację i popłynąłem 150 m więcej. Na rowerze całe powrotne 45 km z wiatrem ostro w ryj, więc średnia z 35 spadła do 31.7. Na bieganiu 7 km z ostrą kolką i problemami żołądkowymi pod koniec wyścigu. Koniec końców z planowanego złamania 5:30 zrobiło się 5:46:03. Lekki zawód, ale co zrobisz. W następnym sezonie trzeba się solidnie wziąć do roboty i przepracować pełne 8 miesięcy treningowo, a nie tylko 3, które były mi dane w tym roku. 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Forumek nie zapomina :wujaszek:

 

Szczerze mówiąc to nie testowałem się na tym dystansie wyłącznie biegowo, ale myślę że maks co bym wyciągnął to 48 minut.

 

Coraz bardziej przekonuje się, że to nie będzie realne biorąc pod uwagę specyfikę przygotowań do triathlonu. Szybkie bieganie to już chyba nie dla mnie, ale to 45 minut w jakiejś szybkiej dyszce w okolicach marca, no można się pokusić... 

 

Największy progres notuję na rozbieganiach w strefie tlenowej, bo tutaj udało mi się zejść o blisko 40 sek w porównaniu do np. Początku czerwca. 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Nie no , nie pisalem tego z przekąsem po prostu bylem ciekaw bo moim zdaniem zejscie na 42 w pol roku bylo nierealne. To inni pisali ze na luzie :reggie: Mi ostatni sezon zajelo zejscie z 49 na 45. Caly rok. 

 

Ale albo jestesmy obdarzeni mniejszym talentem i potrzebujemy wiecej pracy i czasu albo po prostu specyfika trenowania pod multisport ogranicza postep jaki bysmy mieli trenujac jedna dyscypline. Bo inaczej schodzi sie z czasu na dyche trenujac zalozmy jak ja 3x rower 3x bieganie 2x silownia niz bym po prostu biegal 6x w tygodniu.  

 

Przynajmniej tak mi sie wydaje.

 

 

Odnośnik do komentarza

W styczniu 2019 zaczynałem biegać od zera po kontuzji, w kwietniu był maraton, a pod koniec maja miałem 41 minut z groszami w biegu na 10 km, gdzie moja poprzednia życiówka to było coś koło 45 minut. Potem w lipcu debiut w triathlonie i po pół roku byłem zajechany jak koń po westernie xd Także w pół roku da się zrobić duży postęp, ale potrzeba poświęcić dużo czasu na treningi i regenerację.

Odnośnik do komentarza

Robią krok w przód, żeby zrobić dwa w tył. W dodatku, takie zmiany przepisów podlegają szerokiemu rozpowszechnianiu, a nie wprowadzaniu po cichu. W ministerstwie lobby antyrowerowe widać w najlepsze, więc nie ma co się dziwić, że jesteśmy drogowymi murzynami Europy.

Dodatkowo, we wrześniowej zmianie przepisów, droga dla rowerów staje się jezdnią względem pieszego, więc poruszanie się po niej przez nich będzie wykroczeniem.

Odnośnik do komentarza

Dobra mam dziś urodziny i żona obdarowała mnie Huawei GT 3. Póki co jest git, trochę ten zegarek znam, bo sam go jej kupiłem w lipcu. Natomiast zaskoczony jednak jestem tym, że obsługuje nawigowanie po śladzie, czego nie mówili w ŻADNEJ recenzji, a obejrzałem ich milion. Mało tego ma też synchronizację z Komoot i sobie mogę ładować swoje zaplanowane trasy. Oczywiście mam go od ranaz więc nie testowałem ale powinno działać. Sam zegarek lekki, świetnie wykonany, nie sprawia wrażenia plastikowego, bo ma stalową kopertę i ceramiczny spod, a sam pasek jest wykonany z super materiału. Mnóstwo opcji ćwiczeń, czas regeneracji, interwały, plany treningowe z podpowiedziami. W cenie 850zł? Rewelacja. Brakuje płatności (nieobsługiwane w Polsce), asystenta (działa tylko jak masz telefon Huawei) i nawigacji w zegarku (jest opcja połączenia z Petal Maps na telefonie ale to tylko pokazuje wskazówki za ile i gdzie skręcić, a nie prawdziwą nawigację).

d2e33190-7b17-4093-8a2d-6ce6ed4a8780.jpg

Screenshot_20220910-101837_Health.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem w kwestii rowerów. Od dłuższego czasu chodzi za mną rower. Teraz pytanie kiedy jest najlepszy moment na kupno rowerów? Koleś w media expert powiedział, że teraz jest dobry moment. Zimą nie będzie taniej wyrwać coś dobrego? No i drugie pytanie jestem duże bydle (192cm i aktualnie 122kg) tak więc potrzebuje czegoś naprawdę mocnego.Celował bym w jakieś MTB nawet gdybym miał jeździć po ulicach, rama pewnie 23, koła 29. Polecacie jakieś modele powiedzmy 3 tysie (+-500)? Ewentualnie gdybyście mnie przekonali, że muszę/warto to może coś dołożę, ale wolałbym taniej bo i tak raczej rekreacyjnie będę jeździć. Dodam, że ostatnimi razy jak jeździłem rowerami miejskimi to potrafiły aż opony strzelać pode mną :dynia:

Odnośnik do komentarza

Tanio to już było. I nie będzie gorszego momentu na kupowanie nowego roweru jak końcówka 2022. Ceny pójdą w 2023 do góry o jakieś 15% u Treka, Specializeda i Cannondale. Nie wiem jak Scott, Giant, Cube ale jeśli trójca podnosi ceny to reszta podąży tą samą drogą. To tak w kwestii tego co nas czeka od 2023 roku w kwestii cen. One nie będą spadać bo nie ma ku temu żadnych powodów. Na wszystko ma wpływ kryzys, wojna, no i przede wszystkim wszystkich branż dotykająca podwyżka cen prądu. 

 

Druga sprawa jest bardziej pozytywna. Bo piszesz że potrzebujesz roweru w rozmiarze XL a te gdy się pojawiają to nie znikają tak szybko jak M i L. Więc łatwiej ci będzie coś znaleźć. W granicach 3500 szukałbym czegoś od Cube, może model AIM

 

https://skiteam.pl/1463-cube-aim?gclid=CjwKCAjw-L-ZBhB4EiwA76YzOT9XIo6H0yjYZXKTfaIvvGGT8prFBT2DLWNTgwHBegEJTanco0zynxoCeX4QAvD_BwE&q=W+magazynie-Pokaż+dostępne/Rozmiar-22"

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 hours ago, creatinfreak said:

Panowie zacznę od tego, że jestem kompletnym laikiem w kwestii rowerów. Od dłuższego czasu chodzi za mną rower. Teraz pytanie kiedy jest najlepszy moment na kupno rowerów? Koleś w media expert powiedział, że teraz jest dobry moment. Zimą nie będzie taniej wyrwać coś dobrego? No i drugie pytanie jestem duże bydle (192cm i aktualnie 122kg) tak więc potrzebuje czegoś naprawdę mocnego.Celował bym w jakieś MTB nawet gdybym miał jeździć po ulicach, rama pewnie 23, koła 29. Polecacie jakieś modele powiedzmy 3 tysie (+-500)? Ewentualnie gdybyście mnie przekonali, że muszę/warto to może coś dołożę, ale wolałbym taniej bo i tak raczej rekreacyjnie będę jeździć. Dodam, że ostatnimi razy jak jeździłem rowerami miejskimi to potrafiły aż opony strzelać pode mną :dynia:

 

Dobry moment na zakup jednośladu już niestety był:P Ja nie widzę powodu z którego  ceny rowerów największych producentów miałyby spadać. Producentowi rosna koszty produkcji, w Polsce dodatkowo dostajemy po tyłku z powodu różnicy w kursie, transport samochodowy coraz kosztowniejszy więc część użytkowników migruje w kierunku jednośladów. No chyba, że ceny spożywki i ogrzewania tak wywali w kosmos, że ludzie będa musieli oszczędzać nawet na takim środku lokomocji.

 

W tym treku jeszcze się łapiesz na limit wagowy https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-fitness/fx/fx-2-disc/p/35003/?colorCode=bluedark

(zakladka specyfikacja techniczna)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...