Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ogolnie na szose gladkie mam 23 ale na ten przelaj kupilem zeby miec jakakolwiek przyczepnosc te 30

 

https://allegro.pl/oferta/schwalbe-cx-comp-700x30c-28x1-2-opona-semislick-cx-11349353282

 

A juz na miejscu okazalo sie ze z przodu jest za szeroka i bedzie obcierac bo w domu sprawdzilem tylko tył  :yao: Ogolnie dwa razy tylko moj nadludzki spryt uratowal mnie przed wyjebaniem sie z trasy :obama:

 

To i tak taka zabawa byla zeby zobaczyc jak ten triathlon wyglada, przede wszystkim plywanie. Za rok lece na nieporęt garmin i tam bedzie juz gladki asfalt to bedzie mozna sobie pojezdzic fajnie

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Spoko, co tydzien jezdzilem na ta zwirownie i dobrze wchodzilo. No i wiadomo pianeczka. Byl rolling start wiec co pol minuty puszczali po 4 osoby co tez jest fajne a nie wszystkich naraz i dym. Do strefy zmian z jeziora bylo 250m podbiegu po plazy wiec przyznam ze troche sie w głowce zajebalo przez chwile  mimo ze tempem spokojnym plynalem ponad  2min/100m  :reggie:  No ale na rowerze przeszlo bo musialem byc skupiony jak nie chcialem zginąć. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, kanabis napisał:

Ogolnie na szose gladkie mam 23 ale na ten przelaj kupilem zeby miec jakakolwiek przyczepnosc te 30

 

https://allegro.pl/oferta/schwalbe-cx-comp-700x30c-28x1-2-opona-semislick-cx-11349353282

 

A juz na miejscu okazalo sie ze z przodu jest za szeroka i bedzie obcierac bo w domu sprawdzilem tylko tył  :yao: Ogolnie dwa razy tylko moj nadludzki spryt uratowal mnie przed wyjebaniem sie z trasy :obama:

 

To i tak taka zabawa byla zeby zobaczyc jak ten triathlon wyglada, przede wszystkim plywanie. Za rok lece na nieporęt garmin i tam bedzie juz gladki asfalt to bedzie mozna sobie pojezdzic fajnie

 

 

 

 

A, rozumiem. Spoko ta opona.. czy da sie jakoś zmierzyć czy "mi wejdzie" przed zakupem?

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, kanabis napisał:

Spoko, co tydzien jezdzilem na ta zwirownie i dobrze wchodzilo. No i wiadomo pianeczka. Byl rolling start wiec co pol minuty puszczali po 4 osoby co tez jest fajne a nie wszystkich naraz i dym. Do strefy zmian z jeziora bylo 250m podbiegu po plazy wiec przyznam ze troche sie w głowce zajebalo przez chwile  mimo ze tempem spokojnym plynalem ponad  2min/100m  :reggie:  No ale na rowerze przeszlo bo musialem byc skupiony jak nie chcialem zginąć. 

No, to teraz czasóweczka za 10k, pianka za 1,5k, jakieś wypaśne buty za 500 i wkraczasz do triathlonowej elity :problem:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Banny napisał:

 

 

A, rozumiem. Spoko ta opona.. czy da sie jakoś zmierzyć czy "mi wejdzie" przed zakupem?

 

No powiem ci ze opona jest naprawde spoko, przyczepnosc naprawde fajna jak sie chce szosa tez ktos przejechac na jakies bardziej gravelowe sciezki. Polecam. 

 

A czy da sie zmierzyc , pewnie jakos sie da tak jak gt fan napisal mierzac punkty zapalne gdzie opona moze sie stykac. Ogolnie szczekami raczej bym sie nie przejmowal bo idzie wcisnac opone "na flaku" i ładnie przechodzi u mnie problem pojawil sie w szerokosci widelca. Widelec jest za wąski. Z tyłu wszystko elegancko. Ta opona ma tez jakies wypustki na biezniku co zwiekszaja jej szerokosc. Bralem pod uwage jeszcze tą opone 28mm, i mysle ze ta bylaby u mnie ok. Z tym ze bieznik w tej schwalbe wydawal mi sie jakis taki przyczepniejszy :P

 

https://allegro.pl/oferta/continental-ride-tour-700x28c-drut-12232980354

 

Ogolnie swietna oponka ta schwalbe bo na asfalcie tez ladnie sie toczy z tym ze no nie pasuje.

 

@Banny Jak bys pomierzyl i by ci pasowala to moge ci te schwalbe opchnac dwie za 50zl z paczkomatem wliczonym. Sa tylko po tym jednym triathlonie takze jak nowki. Ja ich i tak juz nie zaloze bo mi obciera o ten widelec

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podpowiedzi, ogólnie to coś tam wiem, szczęk nie mam tylko tarczowe hamulce, więc problem odpada. Sprawdze i poszukam na stronie producenta, jak nie wyszukam to pomierze "normalnie" i odezwe sie. 

no to chyba pozamiatane,

 

image.thumb.png.67a931ff531183e7db3fa3ac484b886e.png

źródło

 

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-alr/émonda-alr-5/p/24166/?colorCode=purpledark

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam urlop, nic nie robię poza graniem, wychodzeniem na spacery z psem i poznawaniem okolicznych lasków na rowerze. Uczę się obsługi Davinci Resolve i VirbEdit bo w 2023 mam plan znów wystartować w pełnym sezonie wyścigowych maratonów MTB. Co z tego wyjdzie? Nie wiem ale przynajmniej mam plan to już jakiś cel do realizacji. W tym roku forma całkowicie siadła bo nie trenowałem i nie ścigałem się więc gdy wsiadam na rower to rekreacyjnie. Na pewno chcę w tym roku jeszcze wystartować w Olecku dokładnie za miesiąc, bo widzę że nową trasę ułożono:hi:

 

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kanabis dobrze prawi. Jeżeli mówimy o technicznych usprawnieniach, to największego boosta daje lemondka. Nawet solidne koła karbonowe zostają w tyle.

 

Ale to wszystko na nic, jeżeli noga dobrze nie poda.

 

@krupek jak Ci wjeżdżało bieganie po rowerze na 1/4? Ciekaw jestem.

 

P.S Średnia 30 km/h to nie jest jakiś wybitny wynik. Spokojnie do zrobienia, przy 2-3 miesiącach regularnej jazdy (wiem, bo tyle mniej więcej regularnie trenuję). Marzy mi się 36km /h na 1/2 IM, ale to już może w kolejnym sezonie, po wzorowym przygotowaniu jesienno-zimowym.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...