Skocz do zawartości

Persona 5


Gość hnky

Rekomendowane odpowiedzi

200h przesadzone chyba nawet na Royala. Podstawka mi zajęła 120h na liczniku, co w rzeczywistości można zredukować bliżej 100h. A i tak ja mam zwyczaj lizać ściany i nie spieszyć się w jRPGach.

 

GamePassa nie mam, Royala kupię na Steam, ale chyba nie od razu na premierę. Goła Persona 5 była spoko, ale mocno się dłużyła i była zdecydowanie za łatwa. Myślę, że nawet osoby, które będą grały po raz pierwszy mogą rozważyć rozpoczęcie gry na Hard, co by zapewnić sobie jako-takie wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Royala ogrywam spokojnie, P5 zajęła mi 113h, tutaj mam 65(chociaż według PS5 52h, bo cos licznik nie trybił kilka dni). Jestem w 

Spoiler

Pałacu Sae

Gra jest na pewno lepsza niż podstawka, więcej do roboty, więcej QoL, nowe postacie i przez cały Royal coś nowego, mimo, ze mięsko, czyli 3 semestr jeszcze przede mną. 

 

Ale mimo, że jest więcej contentu, patrząc na to jak daleko jestem i że ostatni pałac semestr to podobno jakieś max 20h zupełnie nowego contentu, to gra zajmie mi mniej czasu niż podstawka. To pewnie dlatego, że mechaniki znane i wiadomo już co, gdzie i jak, więc to naturalne. Jak ktoś ogrywa 1wszy raz to może 200h spaść.

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Najbardziej śmieszy mnie fakt, że P5 mi się pod koniec bardzo dłużyła i stwierdziłem,  że super gra, ale P4G lepsze, bo P5 przesadzili z contentem.

 

Po 4 latach P5 Strikers weszło pięknie, bo stęskniłem się za postaciami.

 

A po 5 P5R wchodzi pięknie, bo stęskniłem się za tymi samymi postaciami, a do tego te nowe rzeczy co dodali sprawiają wrażenie jakby były planowane od początku. Na pewno jedna z najlepszych "remasterów"/ rozszerzeń/ czy jak to nazwać. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

P5R ukończona na maxa, choć trzeba przyznać, że niejako samo wpadło przy jednym przejściu, beż żadnych udziwnień i poradników. Trofea w P5 był trudniejsze i nie chciało mi się ich robić :).

 

Piękna gra. Nie sugerujcie się licznikiem, PSN miał problemy. Zajęła jakieś 130h, co i tak jest szybkim wynikiem, bo mimo, że znałem grę mocno, bo ukończyłem P5, to grałem "tylko" na normalu, nie chciało mi się iść wyżej, wtedy to nigdy bym tych walk nie skończył, a w końcu P5R fabułą i confidantami stoi. System walki jest dobry, może nieco za prosty, ale wyższy poziom trudności z kolei znacznie wydłużyłby i tak monumentalnie długą grę.

 

Genialna gra, w każdym calu lepsza od P5. Jedno z 10/10 dla mnie nie ma lepszego jrpg obecnie na rynku. 

 

image.thumb.png.0cc388b59cdead68eb55b28f983896d2.png

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Na Gamebillet jest -15%, niecałe 52€, ale to nadal za drogo. No chyba, że ktoś nie grał nigdy, to warto.

 

Ogólnie staram się nie wdawać w "wojenki konsolowe", ale moim zdaniem trochę szkoda brać tę nową edycję gry, żeby grać raz jeszcze 30fps. Jak grać przenośnie, to SD. Jak nie, to next-geny/PC.

 

Tak, ktoś powie "gra nie potrzebuje 60fps", ale ja się nie zgodzę. Jak w mało której grze strasznie się meczyłem z tymi 30fps na PS4. Zapewne przez ten charakterystyczny styl wizualny i ruch kamery. No ale może na małym ekranie nie będzie to aż tak bolesne, jak na dużym, to fakt.

Odnośnik do komentarza

Graficznie pewnie tylko rozdzielczość, bo nie wygląda na to, żeby grę upiększyli w jakikolwiek sposób. Niemniej jednak dla mnie ten framerate to wielki atut. Najbardziej pamiętam każdorazowo ekran po zakończonej walce, gdy kamera pokazywała pozy wszystkich postaci, a ja nie mogłem nic z tego wychwycić przez te klatkowanie. A to i tak tylko przykład.

 

Tak, może "nie potrzeba" więcej do gry jRPG, ale odbiór mediów to nie tylko wpływ na sterowanie. No więcej = lepiej. Tym bardziej cieszę się, że nie kupiłem Royala na PS4 w promocji, tylko przemęczyłem Vanilla. Teraz będą lepsze wrażenia przy ewentualnej powtórce "kiedyśtam".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Suavek napisał:

Na Gamebillet jest -15%, niecałe 52€, ale to nadal za drogo. No chyba, że ktoś nie grał nigdy, to warto.

 

Ogólnie staram się nie wdawać w "wojenki konsolowe", ale moim zdaniem trochę szkoda brać tę nową edycję gry, żeby grać raz jeszcze 30fps. Jak grać przenośnie, to SD. Jak nie, to next-geny/PC.

 

Tak, ktoś powie "gra nie potrzebuje 60fps", ale ja się nie zgodzę. Jak w mało której grze strasznie się meczyłem z tymi 30fps na PS4. Zapewne przez ten charakterystyczny styl wizualny i ruch kamery. No ale może na małym ekranie nie będzie to aż tak bolesne, jak na dużym, to fakt.

Ja zrobiłem ponad 250h przy Personach 5 w 30 FPS, to jedna z tych gier, gdzie to nie miało znaczenia zupełnie. 

 

Oczywiście nie widziałem gry w 60 fps, na pewno różnica jest, bo jest zawsze :). 

 

Bieganie po duneonach i mieście to też jedna z mechanik, na pewno będzie płynniej :) 

Odnośnik do komentarza

Moja pierwsza styczność z tą serią, początek bardzo fajny, lubię takie klimaty. Tylko trochę mnie martwią te dungeony, sporo potem tego jest, w sensie latanie po podobnych korytarzach i obijanie mobków, żeby pogrindować? Bo nigdy mnie takie coś nie bawiło. A jeżeli już jest to jest to obowiązkowe czy można się za bardzo w to nie angażować i pchać grę do przodu?

 

 

Godzinę temu, Suavek napisał:

Graficznie pewnie tylko rozdzielczość, bo nie wygląda na to, żeby grę upiększyli w jakikolwiek sposób.

 

Nie widziałem poprzednich wersji, ale teraz prezentuje się całkiem przyjemnie dla oka.

 

GjuUCOJ.jpg

 

3LWeJA0.jpg

 

VuAal50.jpg

 

mTxRC71.jpg

 

F03ztPC.jpg

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, tjery napisał:

Tylko trochę mnie martwią te dungeony, sporo potem tego jest, w sensie latanie po podobnych korytarzach i obijanie mobków, żeby pogrindować? Bo nigdy mnie takie coś nie bawiło. A jeżeli już jest to jest to obowiązkowe czy można się za bardzo w to nie angażować i pchać grę do przodu?

Raczej dużo, taki urok gry. Nie wszystko jest wymagane do zrobienia, w niektórych aspektach możesz sobie ułatwić rozgrywkę odblokowywanymi zdolnościami, ale to gra na kilkadziesiąt, jak nie ponad sto godzin. Połowa to dungeony, połowa życie codzienne. I jedno i drugie w pewnym momencie popada w monotonię i zaczyna męczyć, ale na plus to, że sami jako gracze decydujemy, jakich aktywności nasza postać się w danej chwili podejmuje, oraz w którym momencie idziemy do lochów.

 

Na pociechę, kolejne lokacje poza jednym wyjątkiem, są dość zróżnicowane, zarówno wizualnie, jak i niekiedy pod kątem mechaniki. To już poprzednie odsłony serii są bardziej monotonne w tej kwestii.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Gra bardzo fajna,mimo że na jrpg już nie mam zapału bawie sie świetnie tylko jedna rzecz mnie wkorwiła dzisiaj niemożebnie. Zabiłem pierwszego bossa pograłem w symulator uczniaka ze 3h robiąc w cholere pobocznych rzeczy, radośnie wyłączyłem konsole i sobie uświadomiłem ze sejw robiłem przed walka z bossem :whyyy:

Cały progres poszedł sie walić,prawie 22 wiek a auto save przy wychodzeniu z gry zrobić niepotrafią hatfu...mogli by quick resume dac na klocku kuzwa aż grać się odechciało.

Odnośnik do komentarza

Gra przecież wspiera quick resume na Xboxach, więc co w tym temacie mieliby dodać?

 

Oczywiście brak auto save to oddzielny temat i powinni to dodać w formie oddzielnego dedykowanego save slota tak jak w np w Xenoblade.

Edytowane przez jar3czek
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, jar3czek napisał:

Gra przecież wspiera quick resume na Xboxach, więc co w tym temacie mieliby dodać?

 

Oczywiście brak auto save to oddzielny temat i powinni to dodać w formie oddzielnego dedykowanego save slota tak jak w np w Xenoblade.

No to u mnie QR tak nie bardzo działa w Personie ot pech,ale gra wciąga jak bagno zwłaszcza jak ktoś jest mangozjebem to juz goty 12/10 XD

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...