Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mogę się przemóc do trzymania michy. Wczoraj na wieczór wpadłem spontanicznie do żabki, kupiłem mąkę, jaja, budyń, galaretkę i zrobiłem pyszny biszkopt na noc, prawie cały zszedł xd

 

Dziś jakieś pierdoły, paczka czipsów, w końcu weekend i majówka. Ech... gdzie te czasy co słodkości i syfy mnie wręcz odrzucały, a czułem spełnienie po owsiance.

Odnośnik do komentarza

Rzeczy które już wprowadziłem na stałe:

- kawa bez mleka, i syrop z agawy zamiast cukru, ale staram się w ogóle bez

- herbata powoli bez agawy

- mniej soli, nawet jak zdarzy mi się mc to najlepiej salatka, a jak frytki to dla wszystkich wspomnieć że bez soli,

- zero soków, alko, i napojów gazowanych nie zero,

- nie jesc po 21

- wprowadzenie jogurtów i jogurtów pitnych,

- zero masła

- jak sos to jogurtowy lub koperkowy, ale bez majo, albo ketchup

- tortilla w przyszłosci z kurczakiem a nie z wołowiną

- czekolada na podwieczorek 3 kostki zamiast pół czekolady,

- zero chipsów, ale na pewno nie zrezygnuje z zapiekanki z nachosami, ale na to musze zaśłuzyć,

- dużo wody

 

to m.in. rzeczy które wprowadziłem na własny rozum, plus cwiczenia codziennie, jak dzięki temu będe mógł co jakiś czas wpieprzyc burgera/pizze/chipsy, zjesc normalna bule z jajecznicą, to bede szczesliwy, bo te powyzsze nie są problematyczne.

Odnośnik do komentarza

Jogurty pitne? Sam cukier.

 

Masz do zjedzenia 2000kcal i tego sie trzymaj, a nie zastepujesz kurczakiem wolowine (just why?) a owalisz placek tortilli ktory ma 300kcal.

ile wazysz i do czego chcesz dojsc? Na moje skapnales sie ze utyles 10kg i miotasz sie co tu zrobic. Po pierwsze policz kalorie jakie zjadales wczesniej.

 

Odnośnik do komentarza

Jak jesz późno i idziesz niedługo spać to po miesiacach możesz się refluksu nabawić. Z masłem nie wiem o co kaman, a kurczak pewnie bo mniej kaloryczny?

 

Zamiast kurczaka lepiej indyka. Masło jest ok.

Jogurty pitne to zło tak jak Michaelis napisał. To sam cukier. Kiedyś też je piłem i z rana wchodził jeden potem czasem w pracy przed przerwą drugi i jak je odstawiłem to lepiej się czuję a robię fizycznie. Wolę płatki owsiane rano zjeść, szklanka płatków plus bakalie i mleko, kakao, troche miodu.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

masło i sery na razie wyrzucam bo mam trochę pdowyzszony cholesterol, pewnie wystarczyłoby wywalic chipsy, i zobacze dalej po wynikach czy masełko moze wrócić, pewnie wróci.

Ale nie przeszkadza mi uzywanie np. koziego serka jako zamiennik.

Wołowina wydaje mi się tłustsza od wołowiny  w kebabowniach, a po 21 tak mi kiedyś żona opowiadała, to albo do 2 godzin przed snem, no ale wtedy moglbym wpierdlalac o 2 w nocy xD

 

a te pitne jogurty to sprawdzam i tam prawie cukrów nie ma, 1,5% tłuszczu.

 

Te wszystkie rzeczy to głównie na podstawie przemyslen własnych i poczytan troche w necie, bez zadnych konsultacji ani głebszych analiz.

Na pewno nie ma tam nic niezdrowego ;]

Odnośnik do komentarza

Z tego co pamietam to masla i sery nie podwyższaja cholesterolu, a cukry (mimo ze pewnie "normy" unijne mowia inaczej). Ale przydalby sie tu jakis ziemba.

 

W koncu te wszystkie diety tluszczowo proteinowe z masą jaj i masla na czele mialy na celu wlasnie zbic cholesterol.

 

Wolowinka np taka chuda ligawa czy antrykot to najlepsze zrodlo bialka, porównując do paszonych w klatkach kurakach.

 

Ten jogurt to naturalny czy guwnowocowy?

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

30g cukru w małej butelce Danone pitny

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003011182602

 

44g cukru w butelce 400g Jogurt pitny Twist

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003008490437

 

To są ogromne ilości cukru które wchodzą w 10s

 

5g cukru to jedna łyżeczka, pomysl o tym, że wpierdalasz ponad 8 łyżeczek cukru w butelce

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Plugawy napisał:

30g cukru w małej butelce Danone pitny

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003011182602

 

44g cukru w butelce 400g Jogurt pitny Twist

https://ezakupy.tesco.pl/groceries/pl-PL/products/2003008490437

 

To są ogromne ilości cukru które wchodzą w 10s

 

5g cukru to jedna łyżeczka

ja kupuje takie które mają w 100 g 13,5 grama.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, milan napisał:

z poziomeczkami

xD

To tego nie chlej. Czysty bialy jogurt, najwyzej sobie banana wkroj.

 

Albo w biedrze som pitne bez cukru ze slodzikiem (lesne, sliwka, truskawka), od biedy to mozna.

 

Pora wziac dupe w troki z tym odzywianiem bo tez sie zapuszczam powoli :/ Nie moja wina ze mam codziennie push notyfikacje z Good Looda o smaku dnia ;/

Odnośnik do komentarza

No kurde, ale jak zrezygnowałem z cukru do napojów, to chyba te gramy w jourcie nie zaszkodza.

Teraz, Plugawy napisał:

I mają 100g butelke? Jak tak to ok, ale traktuj jogurt pitny jak snickersa nie jak coś zdrowego.

A ok, zawsze myslalem ze jogurt to samo zdrowie, wazne by nie mial  e xyz i jakis innych konserwantów.

 

ze niby kultura bakterii mówia xF

maja 200 ;d

Odnośnik do komentarza

Musze być piękny jak mam się zobaczyć z redem.

Teraz, Plugawy napisał:

Rezygnujesz z jednego źródła cukru to wymyślasz już kolejne w zastępstwie. Kakao sobie zrób prawdziwe w dużym kubku i będzie z tego więcej korzyści.

No ok, przyjmuje, ale powaznie wizalem jogurt z polki by wizac zdrowei  a nie zamiennik cukru ;]

Odnośnik do komentarza

Przechodzilem przez Twoja dzisiejsza edukacje zywieniowa z 8 lat temu, bedzie dobrze. 

 

Nie zryj cukrow tam gdzie nie musisz. Juz lepiej zjedz owoc caly, z blonnikiem i witaminami. A nie w jogurcie wypitym w pare sekund.

1 minutę temu, Plugawy napisał:

Rezygnujesz z jednego źródła cukru to wymyślasz już kolejne w zastępstwie. 

I diete trzymaj tylko miedzy posilkami.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, milan napisał:

Musze być piękny jak mam się zobaczyć z redem.

No ok, przyjmuje, ale powaznie wizalem jogurt z polki by wizac zdrowei  a nie zamiennik cukru ;]

Norma dla laika, przeciez wszedzie trąbia ze jogurty to samo zdrowie. Szkoda ze nie uscislaja ze tylko naturalny ktorego nikt nie wezmie bo obok ma zaje,bista bakome gruszkowom. A serkow wiejskich nie lubisz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...