Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

59 minut temu, _Red_ napisał:

gdzie te czasy co słodkości i syfy mnie wręcz odrzucały, a czułem spełnienie po owsiance.

No to ja mam tak teraz. Wczesniej herbata 1,5 lyzeczki teraz ledwo na sam czubek cukru daje, praktycznie chyba tylko zeby mozg zarejestrowal "operacje slodzenia".

 

A przejscie na jakies full owsianki to chyba tylko gdyby inna dieta realnie zagrazala zdrowiu lub zyciu. Co nie znaczy ze wpier.dalanie kebaba co 2 dni jest grane. Wlasciwie jak zjem raz to mam dosc na miesiac. Tylko energetyki czasem 3 w tygodniu wjada dzien pod rzad i jest nastroj smutnego Reda :frog:

 

Odnośnik do komentarza

ale ja nigdy nie wiedziałem ile gram ma łyżka, ja w kuchni  nie siedze, mimo że umiem. Ledwo rozrozniam lyzke od lyzeczki, a jk wlatuje nazwa lyzka stołowa to googleuje xD

Ja się uczyłem o dodatkach adhezyjnych do asfaltu, i nawrocie sprezystym a nie lyzeczkowaniu

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, milan napisał:

masło i sery na razie wyrzucam bo mam trochę pdowyzszony cholesterol, pewnie wystarczyłoby wywalic chipsy

nie potrzeba ziebisty jak pisal red tylko zwykłej biochemii 

cholesterol rośnie głównie przez nadmiar glukozy w krwi, bo jak już masz wszystko wysycone glikogenem (wątroba i mięśnie), komórki więcej na bieżąco nie potrzebują, z moczem nie wysikasz (jeśli jesteś zdrowy oczywiście :reggie: ), no to trzeba coś z tym zrobić. co robi organizm? ano m.in. przekształca w cholesterol, a potem w tłuszczyk

 

natomiast cholesterol z jaj, mięs itd. wchłania się z przewodu pokarmowego tylko w ~50% i to przy założeniu że nie masz go już w krwi za dużo, bo jak masz za dużo to wchłania się jeszcze mniej

 

podsumowując podwyższony cholesterol to wina bułek, chlebków, słodkich jogurtów i wszystkich innych źródeł cukru, a nie tłustych mięs i innych jajek

Edytowane przez maciucha
  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

jogurcik naturalny z owsianymi i rodzynkami/żurawiną/borówkami to fajna opcja do roboty czy innej szkoły

wsypujesz w pudełko z 5-7 łyżek owsa, garść owoców, jogurt osobno (żeby wszystko nie wsiąkło) i jesz taką świeżynkę jak cie najdzie ochota, spokój z głodem na 2-3h, całkiem smacznie, nie trzeba nic przygotowywać, sranko po błonniku też dużo lepsze

:notbad: 

Edytowane przez maciucha
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, maciucha napisał:

jogurcik naturalny z owsianymi i rodzynkami/żurawiną/borówkami to fajna opcja do roboty czy innej szkoły

wsypujesz w pudełko z 5-7 łyżek owsa, garść owoców, jogurt osobno (żeby wszystko nie wsiąkło) i jesz taką świeżynkę jak cie najdzie ochota, spokój z głodem na 2-3h, całkiem smacznie, nie trzeba nic przygotowywać, sranko po błonniku też dużo lepsze

:notbad: 

Nieraz tak robię, oprócz tego wsypuję ziarna amarantusa i słodzę miodem albo stewią. Pyszności.

Na noc też dobre.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...