Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

INFORMACJE O PRODUKCIE

Objętość 250 ml
Skład Mleko, białka mleka, kakao w proszku o obniżonej zawartości tłuszczu (1,6%), stabilizator (karagen), słodziki (acesulfam K, sukraloza), aromaty, sól, witamina D.
  Bez dodatku cukru. Zawiera naturalnie występujące cukry.
Przechowywanie w temp. od +4 do +8°C 
Kraj pochodzenia  Finlandia
Producent Valio Ltd, Finlandia
WARTOŚĆ ODŻYWCZA (średnio na 100 g)
Wartość energetyczna 294 kJ/70 kcal
Tłuszcz 1,5 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g
Węglowodany 4,0 g
w tym cukry 4,0 g
Białko 10 g
Sól 0,18 g 
Witamina D  2,0 µg (40 %**)
Wapń  250 mg (31 %**)
  **zalecanej dziennej dawki
Laktoza < 0,01 g

 

 

INFORMACJE O PRODUKCIE
Waga 175 g
Skład Pasteryzowane mleko odtłuszczone, przecier z gruszek (3%), skrobia modyfikowana, substancje smakowe, substancje słodzące (acesulfam K, sukraloza), barwnik spożywczy (E 141), zakwas mleczarski, enzym (laktaza).
Przechowywanie w temp. od +4 do +8°C 
Kraj pochodzenia Finlandia
Producent Valio Ltd, Finlandia
WARTOŚĆ ODŻYWCZA (średnio na 100 g)
Wartość energetyczna 270 kJ/65 kcal
Tłuszcz 0,2 g
w tym kwasy tłuszczowe nasycone 0,1 g
Węglowodany 4,4 g
w tym cukry 4,4 g
Białko 11 g
Sól 0,08 g
   
Laktoza < 0,01 g
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, krupek napisał:

Kazeina na noc to już też obalone, nieznaczne różnice w działaniu do WPC, czy WPI. No a tak to jakieś urozmaicenie, jak dużo nie kosztuje, bo ja np smaka na serek wiejski, albo twaróg nie miewam.

Ale w sensie ze obalono ze jest dosc kiepsko przyswajalnym bialkiem w porownaniu do innych bialek i wolno sie wchlania? To chyba jednak byly fakty takie raczej nie do obalenia wydaje mi sie. A info o tym ze przyswaja sie w podobnym stopniu do wpc i w podobnym czasie wchlania bardzo bym poprosil jak mozna :). No ale jak ktos chce moze przeciez jesc kazeine , nie zmarnuje sie przeciez. Tylko po co sobie tym kichy obciazac. Przeciez mozna sobie szejka na mleku zrobi bialkowego i bedzie smakowalo podobnie i wartosci beda lepsze. Nie kumam

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie takie.

Musze się troche zabrac za siebie, cwiczenia swoją drogą, ale największy ból mam z pieczywem.

Czy te bułki fitness z lidla są spoko? Bo jeszcze je zjem, ale ku,rva ciemny razowy czy inny chleb to nie przejdzie mi przez ryło, nawet  z jakimiś fajnymi rzeczami  w środku.

 

Odnośnik do komentarza

Biale pieczywo to syf sprzyjajacy tyciu w dodatku bez zadnych wartosci procz kiepskich weglowodanow. Albo razowe albo wejdz w 21 wiek i skoncz z kanapkami jak w podstawowce jakiejs. Owsianka z rodzynkami i miodem z dodatkiem cynamonu na zimno z rana i nie wiem jak moze byc bez usmiechu na twarzy. Stary owsianka to nie znaczy owies z woda na cieplo jak w szpitalu czy innej stadninie koni. Mozna to zrobic naprawde smacznie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zamień na chleb żytni, albo razowy, jeśli nie możesz zrezygnować z pieczywa. Te bułki fitness to takie udawane ciemne pieczywo. Generalnie, w Lidlu jest sporo dobrego i prawdziwego pieczywa na prostym składzie, obok tego z ciasta mrożonego. Tyle, ze proste i dobre nie zawsze będzie sprzyjać odchudzaniu.

 

Jak szukasz dobrej bułki to w składzie musi mieć znaczną przewagę mąki pełnoziarnistej, żytniej, orkiszowej, a najlepiej jak tylko taka jest. No i składników powinno być 3-4, bez cukru, ulepszaczy, dodatkami powinny być jedynie ziarna.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, kanabis napisał:

Biale pieczywo to syf sprzyjajacy tyciu w dodatku bez zadnych wartosci procz kiepskich weglowodanow. Albo razowe albo wejdz w 21 wiek i skoncz z kanapkami jak w podstawowce jakiejs. Owsianka z rodzynkami i miodem z dodatkiem cynamonu na zimno z rana i nie wiem jak moze byc bez usmiechu na twarzy. Stary owsianka to nie znaczy owies z woda na cieplo jak w szpitalu czy innej stadninie koni. Mozna to zrobic naprawde smacznie

 

popodawaj jakieś przepisiki. Zawsze dostaję fioła na punkcie owsianki latem.

Odnośnik do komentarza

W sumie to nie mam jakis sczegolnych bo jak mi cos smakuje to tego nie zmieniam. Tak jak mowie platki owsiane, lyzka miodu, zimne mleko to standard a do tego mozna dodac troszke cynamonu albo rodzynki albo lyzke masla orzechowego albo wszystko naraz. Ja osobiscie nienawidze rzeczy na cieplym mleku ale na zimnym uwielbiam. Lepsze niz jakies cini minis :D

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, kanabis napisał:

Biale pieczywo to syf sprzyjajacy tyciu w dodatku bez zadnych wartosci procz kiepskich weglowodanow. Albo razowe albo wejdz w 21 wiek i skoncz z kanapkami jak w podstawowce jakiejs. Owsianka z rodzynkami i miodem z dodatkiem cynamonu na zimno z rana i nie wiem jak moze byc bez usmiechu na twarzy. Stary owsianka to nie znaczy owies z woda na cieplo jak w szpitalu czy innej stadninie koni. Mozna to zrobic naprawde smacznie

 

No ja juz milion razy pisałem o swoim placku owsianym. Przeciez to jest PETARDA DESEROWA niemal niz jakies bulki i chlebki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...