Skocz do zawartości

Odżywianie


Sebas

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, D.B. Cooper napisał:

Czym najlepiej podnieść żelazo? Miałem poniżej dolnej normy, przez tydzień piłem zielony mix z rossmana -jarmuż, pietruszka, jęczmień. Wyniki poszły do góry, ale jest to tak ku.rewsko nie dobre, że przed każdym wypiciem pacierz odmawiam, a po wypiciu mam drgawki.

Przestałem to pić i znowu poniżej normy. Możliwe, że przez bieganie tak sobie wypłukałem? Trening do maratonu, więc dużo jest kilometrów.

Ew. Jakiś suplement dobry? Tylko nie jakieś plusze rozpuszczalne bo już testowałem jak nie piłem jarmużu i tylko spadło.

 

Dużo poniżej normy? Jesz mięso? Kup sobie Biofer w tabletkach i jedz 1x dziennie.

Odnośnik do komentarza

No z burakami to wiem, staram się jeść, ale jak widać za mało.

Sok z buraka? Od dwóch dni czeka w lodówce, dziś może go pier.dolnę jak psychicznie się nastawię. Delikatne mówiąc nie smakuje mi.

Nie ma jakichś owocków?

 

Chyba dolna granica była 58 to miałem jakoś 49, po tygodniu picia jarmużu już skoczyło do 68, teraz jak nie piłem 2 tyg. to 59. A górna była chyba 150.

 

Mięso jem. Hemoglobine teraz miałem 14.5 choć z miesiąc temu też mało jakoś 13. Żebym się w jakąś anemie nie wpie.rdolił 

Odnośnik do komentarza

No jak Ty tak naku.rwiasz kilometry a potem snickers z energolem, kiebab, albo chipsy. 

 

Żelaza masz dużo w mięsie, jak wyżej, tyle, że jak się dużo biega to mięso tak średnio, bo potem cięzko na kichach. Spróbuj z pestkami dyni, szpinakiem, brokułami, no i burakami. Nie lubisz jeść sałatek? Chwila roboty, poza tym, możesz jako dodatek do żarcia. Sok z buraka mieszaj sobie pół na pół z jabłkowym.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o żelazo pochodzenia roślinnego to pamiętajcie by zieleninę spryskać sokiem z cytryny. Zredukuje to żelazo Fe3+ do formy 2+ która wchłania się z pożywienia. Nie wiem czy tak samo jest z żelazem zwierzęcym, ale nie zaszkodzi.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krupek napisał:

No jak Ty tak naku.rwiasz kilometry a potem snickers z energolem, kiebab, albo chipsy. 

Dlaczego od razu tak brutalnie? 

Kto nie lubi zapić snickersa energolem niech pierwszy kamień rzuci...

 

Takie połączenie jest u mnie bardzo rzadko, chipsy w weekend, kebab raptem kilka razy do roku. To, że dietę troche zaniedbałem to pewne. Wleciał właśnie pojemniczek surówki z buraka z lidla. 

No sałateczki zacznę robić. Widziałem, że jest mix sałat ze szpinakiem. Kupię też ten polecany suplement. No i ten sok z buraka z jabłkowym może jakoś przejdzie. Za 2 tyg powtórka badań.

 

Dzięki wszystkim za komentarze.

Odnośnik do komentarza

A weź Panie np spróbuj do obiadu przed treningiem zjeść sałatkę z rukoli i buraka, zobaczysz jaka moc po azotanach będzie. W Biedrze i Lidlu masz już ugotowane buraki, trochę droższe, ale to spore ułatwianie. Ja staram się w każdym posiłku jeść warzywa, albo owoce i w ciągu dnia wpada tego sporo. A koktajle to chyba lepiej samemu zrobić, gdyż ponieważ np taki Biedrowy smoothie zielony ma 60% soku z jabłek i marne 10% soku ze szpinaku, więc trochę kpina.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, krupek napisał:

Spoko artykuł Parola o jajkach:

 

https://www.damianparol.com/polprawdy-na-temat-jaj/

Czyli jednak te moje 25 jajek tygodniowo to taki se pomysl.

 

Dziwie sie DB ze biega pojizej 40 na dyche i nie zadba o diete. Na tym poziomie mysle ze jednak mialoby to dobre skutki. 

 

Ja duzo slabszy biegowo ale jak juz za cos sie biore to pelen profesjonalizm okolotreningowy,

 

Ale wiadomix jeden dzien w tygodniu monsterki, kinder bueno, pitca kebabik zeby zajoba nie dostac

Odnośnik do komentarza

Ale yakubu jadkl snicekersy i teraz wrak czlowieka. 

 

Narazie trenuje do triatlonu i na tym sie skupiam. Planuje jakis zaliczyc za rok a w tym roku na jesieni duatlon juz oplacony. Teraz wole drobnymi kroczkami bo po naje,baniu wyzwan w tamtym roku mialem potem pol roku przerwy. Napewno zalicze kiedys krolewski dystans no ale prawie 4h biegu to dla mnie za duzo. Za malo sie dzieje. Playlisty nawet takiej dlugiej nie mam. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, kanabis napisał:

Czyli jednak te moje 25 jajek tygodniowo to taki se pomysl.

 

Dziwie sie DB ze biega pojizej 40 na dyche i nie zadba o diete. Na tym poziomie mysle ze jednak mialoby to dobre skutki. 

 

Ja duzo slabszy biegowo ale jak juz za cos sie biore to pelen profesjonalizm okolotreningowy,

 

Ale wiadomix jeden dzien w tygodniu monsterki, kinder bueno, pitca kebabik zeby zajoba nie dostac

25? O krwa :D

Odnośnik do komentarza

Też żrem jaja po 3 dziennie, czasami nawet 4 jak machałem hantelkami, ale teraz tylko karate i apetyt troche mi przystopował, mimo to 3 jaja wchodzą i wyniki z grudnia mam ok.

 

Jednak nie trzeba być geniuszem, żeby wiedzieć, że nie należy przesadzać w żadną stronę. Wpier.dalanie 30jaj tygodniowo czy ilus kg tylko kuraka z ryżem, nie może odbić się dobrze na zdrowiu. W naturze musi być równowaga, nie lubi ona przesady. Trzeba urozmaicać sobie żarło i czerpać białko czy węgle z różnych źródeł. Chociaż z tym u mnie ciężko, bo jak odkryję jakiś dobry przepis to go katuję aż się przerzucę na co innego. Na szczęście mogę liczyć na narzeczona, bo nie lubi codziennie tego samego jeść i wymyśla coś nowego i dobrego.

Edytowane przez Plugawy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 3/20/2019 at 8:43 AM, kanabis said:

Ale yakubu jadkl snicekersy i teraz wrak czlowieka. 

 

Narazie trenuje do triatlonu i na tym sie skupiam. Planuje jakis zaliczyc za rok a w tym roku na jesieni duatlon juz oplacony. Teraz wole drobnymi kroczkami bo po naje,baniu wyzwan w tamtym roku mialem potem pol roku przerwy. Napewno zalicze kiedys krolewski dystans no ale prawie 4h biegu to dla mnie za duzo. Za malo sie dzieje. Playlisty nawet takiej dlugiej nie mam. 

Jakie dystanse masz w tym triatlonie? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...