Skocz do zawartości

Uncharted 4: A Thief's End


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kufir

W TLoU  jeszcze nie grałem bo ale to kwestia czasu ;)

 

U 4 jest na pewno najbardziej widowiskowy. Piękne animacje, czasami nie wiadomo czy się spada czy się leci niczym w filmach akcji z Hollywood.

Coś pięknego, narracje i dialogi nie męczą wręcz przeciwnie, gra nie jest już tak liniowa. Można na daną półkę skalną dojść czasami na kilka sposobów, można być jak Rambo albo bawić się w skradanie w trawie niczym Snake. Strzelanie strasznie fajnie zrobione, wszystko płynnie działa. Niesamowita dbałość o szczegóły, wszystkie skały, liście, woda wyglądają obłędnie.

Grałem na Umiarkowanym stopniu trudność zobaczymy jak będzie na miażdżącym albo wymagającym :)

 

Czy jest jakaś ładniejsza gra na Ps4 obecnie ?

 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kufir napisał:

Czy jest jakaś ładniejsza gra na Ps4 obecnie ?

Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War i Spiderman myślę, że spokojnie łykają U4 a to jeszcze otwarte światy

Odnośnik do komentarza
Gość aphromo
2 godziny temu, kufir napisał:

Czy jest jakaś ładniejsza gra na Ps4 obecnie ?

RDR2 nalezy wymienic jako pierwsze bo tutaj moim zdaniem jest podobny styl graficzny, pozniej HZD/GoW ale tutaj jest juz bardziej basniowo.

Odnośnik do komentarza

Mając porównanie do Spidera i GoWa (wszystko na Slimie), mimo wszystko skłaniałbym się nadal do U4. Takiego przywiązania do szczegółów nie ma w żadnym z wymienionych tytułów, co najlepiej widać na photo mode. Spider siłą rzeczy traci, bo jest open worldem (część tekstur, wygląd NPC, lekki aliasing), największe wrażenie robią postacie w przerywnikach, ale to nie jest do końca real time (tak jak z filmikami w Uncharted). W U4 nie znajdziecie rozmazanej tekstury (no dobra, może słynne pomidory na straganie przy maksymalnym zoomie wyglądały słabo). Efekty związane z naturą (błoto, woda, rośliny), mimika postaci, animacja, no miodzio. 

Odnośnik do komentarza

Imo U4 ze wszystkich exów najladniejszy. Nie dość, że graficznie wypier.dala gałki oczne to jeszcze otocznie mocno interaktywne i zniszczalne,
 

tenor.gif?itemid=5970917

No kurła, i jeszcze takie szczegóły.

 

choć i tak imo RDR2 wciąga doopom wszystko inne.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

Powiedziałbym, że od U4 lepiej wygląda Lost Legacy. Biorąc pod uwagę skalę to na pewno RDR2 niszczy wszystko, ale jednak bardziej swego czasu zrobił na mnie wrażenie właśnie Uncharted.  A w ogóle to biorąc pod uwagę wiek tej gry, to remaster Last of Us  to dla mnie największy majstersztyk tej generacji:)

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Nemesis napisał:

Wystarczyło, że Druckmann i Strailey przejęli stery i od razu widać które Uncharted zarządziło po całości. I nie powiesz, że ta gra sposobem narracji, dialogami i konstrukcja poziomów nie przypomina TLoU.


No właśnie przypomina i dlatego dla mnie nie jest najlepszym Uncharted, bo od bycia TLoU to ja mam TLoU.
Mój top listy pozostaje na szczycie, nadal U2 uważam za ideał. U4 wskakuje na drugie miejsce, bo niestety zbyt często łapałem się na myśli "długo jeszcze?".

 

A graficznie to tak jak Bluber pisał:
 

Cytat

Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War i Spiderman myślę, że spokojnie łykają U4 a to jeszcze otwarte światy


Może za wyjątkiem Spider-Mana, bo ten zbyt sterylny jest raczej. U4 miało swoje pięć minut, ale inne studia nie stoją w miejscu, więc to normalne, że musiało ustąpić miejsca młodszym :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, izon napisał:

Powiedziałbym, że od U4 lepiej wygląda Lost Legacy. Biorąc pod uwagę skalę to na pewno RDR2 niszczy wszystko, ale jednak bardziej swego czasu zrobił na mnie wrażenie właśnie Uncharted.  A w ogóle to biorąc pod uwagę wiek tej gry, to remaster Last of Us  to dla mnie największy majstersztyk tej generacji:)

Rdr 2 na XOX to takie The Order 1886 tylko, że w otwartym świecie.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2018 o 18:25, XM. napisał:

Imo U4 ze wszystkich exów najladniejszy. Nie dość, że graficznie wypier.dala gałki oczne to jeszcze otocznie mocno interaktywne i zniszczalne,
 

tenor.gif?itemid=5970917

No kurła, i jeszcze takie szczegóły.

 

choć i tak imo RDR2 wciąga doopom wszystko inne.

W kazdym exie Sony można znaleźć takie smaczki. 
Generalnie pokazywanie takich gifów sugeruje, że co byśmy nie robili to w grze to pewnie ma to swoją fizykę i animację, a jak doskonale wiemy to nieprawda. Innymi słowy w generalnej dyskusji nie warto takich wyjątków pokazywać jako regułę. Bo przecież nie można wysadzić drzewa lub dziurkować liści w U4. Ten gruz ma uzasadnienie gameplayowe wiec go tak zrobili. 
 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące później...

Detale i oświetlenie tak robią w tej grze, że łażę i oglądam sobie wszystko dookoła. Top gier generacji jeśli chodzi o wizualia. Czy ładniejszy od Gowa? W niektórych miejscach tak, w innych nie. Podobny poziom. Rdr2 To i tak jest inna liga, bo prezentuje podobny poziom, a to open moloch world. Niemniej anczarted im dalej w las (he he) tym ładniej. 

 

Odnośnik do komentarza

RDR 2 to moze wyglada na Koxie..bo na ps4pro to polowa npc ma twarze rodem z ps3, tekstury sa slabe i ogolnie wszystko jest rozmazane i "za mgla" (nie pisze o HDR) . Zdecydowanie lepiej pod wzgledem ostrosci obrazu i jakosci tekstur wypada Horizon czy GoW majac na uwadze obraz na tv 4k ;)  

A uncharted super gierka...mam nadzieje ze jakis team cos tam tworzy bo to dobre cinematic experience z ciekawa fabula. 

Edytowane przez Szymek_PL_
  • WTF 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.11.2018 o 15:06, _Be_ napisał:

Horizon Zero Dawn, Red Dead Redemption 2, God of War i Spiderman myślę, że spokojnie łykają U4 a to jeszcze otwarte światy

U4 ma dużą lepszą fizykę i dbałość o detale od reszty exów Sony, vide wspominane kiedyś podziurawione worki z piaskiem. 

Rzeczy których nie widać na pierwszy rzut, ale bez nich można by stawiać wyżej wydmuszki pokroju ordera

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.