Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Suavek said:

Na pewno nie odwrotnie...? :notsure:

  Hide contents

No dobra, sam jako gówniarz grałem w GTA, Carmageddony, DN3D i inne i wcale nie wyrosłem na psychola. Honest!

 

Na pewno. Ja mam zamilowanie do retro z lekka, a syn jest juz nastolatkiem z glowa na karku, ktory przeryl 4e i 5e na wszystkie mozliwe sposoby. 
Jest w miare wywazony (jak na nastolatka). Moge zaufac jego osadowi. Ja nie lubie GTA. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Wredny napisał:

 

Odpaliłem, zmieniłem język na polski i samo intro jest po angielsku, ale później wjeżdża Pan Fronczewski i jest full polish :hi:

A same gry zjadliwe są dziś? Baldury, Planescape?

Switch wydaje się dobrą platformą by się zapoznać z tą klasyką (też są w pl), tylko zastanawiam się czy po prostu ten pociąg już nie odjechał 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, drozdu7 napisał:

Switch wydaje się dobrą platformą by się zapoznać z tą klasyką

No nie wiem. Sa wersje na ps4 ale chyba wolalbym przejsc to na myszce jak rok temu PST. Co do samej gry no to klasyki, ale jednak wybralbym bardziej fabularne Planescape niz Baldura 1, ten troche przynudzal opowiescia.

 

2 minuty temu, drozdu7 napisał:

chodziło mi o to czy w 2024 archaizmy i próg wejścia nie odrzuci.

Zalezy od tolerancji na retro. Ale sam system to jest czyste D&D i moze byc troche nieintuicyjny w stosunku np. do systemu z elder scrollsow czy diablo.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, drozdu7 napisał:

Ja wiem że to są legendarne tytuły, chodziło mi o to czy w 2024 archaizmy i próg wejścia nie odrzuci.

Bo wersje Enhanced na Switcha i Xboxa nie różnią się niczym chyba nie?

Jak uda Ci się przeżyć pierwsze kilka godzin, to będzie dobrze. Najlepiej też jakbyś wcześniej miał jakieś doświadczenie ze sterowaniem aktywną pauzą w np. Takich Pillarsach 1/2, żeby się od razu nie zniechęcić. 

 

Wiadomo na kompie najlepiej, ale sterowanie na konsoli - no da się, kwestia wprawy. 

 

Oprawa to ma swoje lata, ale fabułka, polska wersja, złożoność dalej taka jak w 1998-2000:). 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał:

Takich Pillarsach 1/2, żeby się od razu nie zniechęcić. 

Ja przeszedłem oba pillarsy ;)

Myszka i klawiatura odpadają, pomyślę nad Switchowa wersją i tak, Planescape to mnie najbardziej kusi bo od dziecka czytam że to fabuła na poziomie dobrej książki ;)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, drozdu7 napisał:

Ja wiem że to są legendarne tytuły, chodziło mi o to czy w 2024 archaizmy i próg wejścia nie odrzuci.

Bo wersje Enhanced na Switcha i Xboxa nie różnią się niczym chyba nie?

Jeśli ogrywałeś za szczyla i jest to dla Ciebie kult, to pewnie Ci się dobrze i dzisiaj będzie grało.

Fabularnie to nadal trzyma się bardzo dobrze, postaci, miejscówki i klimat DeDekowego fantasy wciąga totalnie.

Sam zrobiłem podejście do Baldura EE (PC), doszedłem do połowy 2. Aktu i zrobiłem dłuższą kilkutygodniową przerwę. Po powrocie odbiłem się totalnie i nie chciało mi się boksować dalej z archaizmami retro. 

Liczę na to, że uprę się i ukochany za młodu Planescape da się jednak ograć i współcześnie ;)

Odnośnik do komentarza
Teraz, drozdu7 napisał:

Ja przeszedłem oba pillarsy ;)

Myszka i klawiatura odpadają, pomyślę nad Switchowa wersją i tak, Planescape to mnie najbardziej kusi bo od dziecka czytam że to fabuła na poziomie dobrej książki ;)

To dasz radę, system walki chociaż dzieli je dekady, to jest imo bardzo podobny:). Raczej różnic pomiędzy platformami, prócz sterowania i modów na PC to nie ma zbyt dużych. Jak @Mejm pisał Torment zdecydowanie najlepsza fabuła, BG1 to najbardziej sztampowa i "niskolevelowa" opowieść D&D, a BG2 jest najlepsza ogólnie. Icewindy w dalszej kolejności i ewentualnie. 

2 minuty temu, Badus napisał:

Jeśli ogrywałeś za szczyla i jest to dla Ciebie kult, to pewnie Ci się dobrze i dzisiaj będzie grało.

Fabularnie to nadal trzyma się bardzo dobrze, postaci, miejscówki i klimat DeDekowego fantasy wciąga totalnie.

Sam zrobiłem podejście do Baldura EE (PC), doszedłem do połowy 2. Aktu i zrobiłem dłuższą kilkutygodniową przerwę. Po powrocie odbiłem się totalnie i nie chciało mi się boksować dalej z archaizmami retro. 

Liczę na to, że uprę się i ukochany za młodu Planescape da się jednak ograć i współcześnie ;)

Myślę, że jako gra BG1 jest zdecydowanie najgorsza i najgorzej się zestarzała, mimo, ze wiele lat temu ją przelożyli na silnik i zasady 2jki, ale wiadomo, 2 to bezpośrednia kontynuacja, więc jak już ogrywać to obie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Jakim napisał:

Zobaczymy czy sie sprawdzi pod kołderką i czy nie będzie mnie wkurzal imput lag.

 

Niektore gatunki/gry calkowicie odpadaja (fpsy, zrecznosciowe), ale sa tez takie, do ktorych sprzecik jest idealny (rpg z turowym system, przygodowki, etc).

Sprzet solidny, dobrze wykonany. Szkoda, ze sony odpuscilo handheldy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie nie ma większej duszy w grach niż stare boxy PCtowe, ewentualnie takie grubsze wydania dvd, albo pudełka z grami na PS2. Potem to już straszny downgorad w grach pod tym względem.

 

Swoją drogą, Die by the Sword miałem z Clicka, płyta była w folii, ale z tyłu czasopisma zawsze były okładki do wycinania :kaz:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mi się podobają big boxy PCtowe i Amigowe z dyskietkami ale nie ma sensu tego kupować z uwagi na nośnik który już umiera po tych 30-40 latach.  Masa hitów z ery 8 i 16 bitów została tak wydana.

 

Mi już część famicom disk sama z siebie nie działa a 10 lat temu były sprawne. A trzymam je w pudełku Faradaya.

 

 

Odnośnik do komentarza
On 1/11/2024 at 7:32 PM, GearsUp said:

Identycznego właśnie odsyłałem. Pisałem o tym, że wyrzucał czasem dziwne czarne artefakty w przeglądarce ale zgłębiłem temat i podobno to cecha mobilnych RTXów. W grach już tego nie ma, anyway do mnie też właśnie przyszedł wczoraj kolejny egzemplarz Legion Slima :)

 

 

Pierwsza odpowiedź w tym reddit poście zdaje się rozwiązywać problem, jak wrócę z pracy to się pobawię bo to irytujące jest. Głównie pojawia się w you tube na małym okienku, na full screen jest ok

Znając Ciebie to nie później niż za tydzień znajdziesz kolejną wadę i oddasz sprzęt :kaz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...