Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jakim napisał:

A ja właśnie zrobiłem sobie i rodzince prezent na święta. Przy okazji tylko musieliśmy zrobić sobie koszty :kekw:

Wleciał mój pierwszy OLED i to od razu w wersji QD- Oled Samsunga.

IMG_20221216_214018823.thumb.jpg.5c5b44cf65d59b7cfc5c87f2847609ca.jpg

 

Przy okazji rozmiar większy niż mój poprzedni Samsung. 

IMG_20221217_080917377.thumb.jpg.8939b63c196f1b07282bee6daa4c0ef6.jpg

IMG_20221217_080946464.thumb.jpg.012dfee227c6ee2275ec55dc45962d50.jpg

IMG_20221217_081400378.thumb.jpg.4e2837eebb0f0f6ee187b943e701b2e5.jpg

 

O ile kablówka wygląda podobnie/ a nawet gorzej niż na lcdku tak reszta....zaprosiłem wczoraj rodzinkę aby zrobić porównanie obu tv obok siebie. Wiedziałem czego się spodziewać ale różnica w obrazie była na tyle OGROMNA że rodzinka myślala, że specjalnie ustawiłem lcdka w tryb kartofla aby wyolbrzymić różnicę xd

No przepaść.

Czemu wybór padł na samsunga? 

 

Odnośnik do komentarza

Nieeee. Zasadniczo głównym kryterium była jakość obrazu. Wcześniej brałem pod uwagę philipsa 806/ LG C1 ale mój proces zakupowy przeciągał się w nieskończoność i te tv po prostu zniknęły z półek. 

Jak już byłem gotowy i budżet lekko się powiększył to były dostępne już nowe modele za ponad 10k a Samsung spadł poniżej tej ceny. A jako, że qd oledy mają podobno najlepszy obraz to padło na Samsunga.

Kupiłem go za 8650  zł. Na fv czyli minus 35% i jeszcze 1000 za stary tv. Wyszedł realnie jakieś 4600 zł.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2022 o 08:19, Jakim napisał:

zaprosiłem wczoraj rodzinkę aby zrobić porównanie obu tv obok siebie.

Pięknie oledy zbliżają rodziny.
Areka może to jakaś szansa na reunited z juniorem?

Kup oled, zaproś młodego, do tego święta idą…

 

 

Żeby nie było OT, to bardzo gratuluję zakupu. Obserwuję tę technologię i pewno next year zaproszę rodzinę.

Odnośnik do komentarza

A ja powiem przekornie, że przepaść cenowa jest tak duża, że nie widziałem sensu kupować OLEDa. Za mój telewizor zapłaciłem 300$ i obraz jest naprawdę świetny. Za OLEDa z lepszym, ale nie uzasadniajacym IMO różnicy cenowej musiałbym zapłacić min 1500. Wiadomo, gdyby kasa nie grała roli to nie ma co wymyślać. Ale jak gra to chyba nie warto się napinać i wysilać

  • Plusik 1
  • beka z typa 7
Odnośnik do komentarza

Jako zawsze sceptycznie nastawiony do bajerów i innych pierdół którymi ludzie często się podniecają to oledzika zawsze będę bronił. oled w vicie czy switchu zupełnie zmieniają odbiór gier. Jak ktoś używa tv do oglądania na wspólnej czy 1 z 10 to spoko, pewnie lcd 55' za 2k wystarczy no ale tu chyba są sami zagrajmerzy? Sam nie kupuje nowego tvka chociaż by się przydał bo już pyerdole te stare gówna. Albo granie na Oledziku jak zagrajmer z 2022 albo wcale

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał:

Raczej bieda i inne wydatki :) Tego tysiaka wolalem/musialem włożyć gdzie indziej :)

No to co innego.

 

Zdecydowanie lepiej brzmi brak kasy, niż racjonalizowanie brakiem różnicy w obrazie Chińczyk vs oled… 

 

No ale ogólnie nie zazdroszczę tej emigracji, jak ciężko Tobie wyskrobać 1500 na własną pasję i bardzo ważny jej element. 

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Gdybym widział sens to bym pewnie jakoś się wyrobił z kasa. Ale miałem porównanie punkt w punkt i różnica nie była warta ponad 1000$. To tylko moje zdanie rzecz jasna, zapewne dla większości z Was nawet drobna różnica jest warta każdych pieniędzy. Ja wolałem kupić tańszy telewizor i droższe słuchawki do muzyki i filmów oraz głośniki. No niestety budżet z gumy nie jest, nawet na emigracji :)

  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Homelander napisał:

To tylko moje zdanie rzecz jasna, zapewne dla większości z Was nawet drobna różnica jest warta każdych pieniędzy.

Panie ale mówimy tu o Chińczyku vs kozak oled. To nie jest drobna różnica, a patrząc przez pryzmat hobby, to jest gigantyczna.

 

 

Odnośnik do komentarza

TV za 300 USD, nie wiem czy mantę za tyle u nas kupię :obama: Jak mówiłem że w sklepie nie widziałem różnicy między Samsungiem Q70r za 4000 zł a OLEDem za 5500 zł to wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak bardzo się myliłem i słusznie mnie zjechali.

 

Anyway ostatnie posty chyba można przenieść do tematu o TV bo tu zbiera się plusiki tylko za fotki starych gier w folii (które każdy szanowany gracz ma w PS+ Extra :kekw:).

Odnośnik do komentarza

Nadejście patcha do Wieśka skutecznie zaspokoiło moje średniowieczno-słowiańskie zapędy, ale zanim było wiadomo, kiedy to nastąpi, śledziłem doniesienia o innej polskiej produkcji - Medieval Dynasty, która wreszcie miała swoją premierę.
Cyfrówka bez problemu, ale pudełko to niezły unikat i ciężko było w ogóle gdzieś to namierzyć.

368692352_MedievalDynasty.jpg.013f832d7d789fdc6a81b5631cd4dfcc.jpg

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 17.12.2022 o 12:05, Jakim napisał:

Nieeee. Zasadniczo głównym kryterium była jakość obrazu. Wcześniej brałem pod uwagę philipsa 806/ LG C1 ale mój proces zakupowy przeciągał się w nieskończoność i te tv po prostu zniknęły z półek. 

Jak już byłem gotowy i budżet lekko się powiększył to były dostępne już nowe modele za ponad 10k a Samsung spadł poniżej tej ceny. A jako, że qd oledy mają podobno najlepszy obraz to padło na Samsunga.

Kupiłem go za 8650  zł. Na fv czyli minus 35% i jeszcze 1000 za stary tv. Wyszedł realnie jakieś 4600 zł.

 

Czy ja dobrze widzę, że pilot jest na akumulator ładowany przez USB? Nie podoba mi się to. Nie wiem, jakoś wolę wymienić paluszki / akumulatorki niż cały pilot jak coś będzie nie tak ;) Też mam Samsunga ale jeszcze QLED. Gratuluje udanego zakupu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...