Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2023 o 07:27, Assassins_78 napisał:

Jeśli gra jest kompletna od razu ja pakuje ponownie w folię. I na półkę.

a nie denerwuje Cię ten srebrny napis BluRay który jest na filmach, a nie na gierkach PS3?

Kiedyś kupiłem "nówkę" Brutal Legend. Nówka pisało w aukcji, a właśnie dostałem takiego repacka bez paska PS, w pudełku po BluRay. Używki sprzedawali, jako nówki... wyglądało to prawie jak u Ciebie. I też foliowali we własnym zakresie. Może to od Ciebie kupiłem hehe :)

---

No, ale zamieniłem się z kumplem pudełkiem. I moje retro feng shui zaspokojone :lapka:

Odnośnik do komentarza

Jeden ma wyrąbane na "opakowania płyty" całkowicie i dewastuje. Drugi będzie trzymał zafajdane i podrapane, byle tylko były oryginalne. Trzeci przepakuje do zamienników, żeby ładnie wyglądało.

 

No i spoko, sprawa indywidualna. We mnie się tylko gotuje, jak ktoś sprzedaje takie syfy, albo zamienniki, przekłamując stan faktyczny.

 

Niekiedy to w ogóle się zastanawiam, jak wyrąbane trzeba mieć i jakim niechlujem być, żeby doprowadzić cokolwiek do takiego stanu, jak ludzie sprzedają w sieci. Nie ważne, czy sprzęt, pudła, cokolwiek... Przecież to postarać się trzeba w niektórych przypadkach, celowo czymś rzucać, albo dać psu do pyska. W pamięci mam kumpla od bogatych rodziców, co zawsze wszystko miał, konsole, gry itp. a traktował to bez jakiegokolwiek poszanowania - rzucał w akcie frustracji o ziemię pudłami, padami etc. Straszne i niezrozumiałe... Starałem się nic mu nie pożyczać. :D No ale ja myślałem, że to ewenement, a nie reguła.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Ja nigdy nikomu gier nie pożyczam, kupuje je jako nówki (z wyjątkiem jakiś konkretnych retro), tak samo z konsolami. Brzydzę się używek bo sam mam wszystko w idealnym stanie, niektóre gry też chowam do folii Nawet jakieś gierki z PS2 kupione na premierę 20 lat temu nie mają nawet ryski na pudełku. Gier nikomu nie pożyczam, za to mi koledzy pożyczali bo wiedzą, że będą miały się lepiej u mnie niż u nich :D 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał:

a nie denerwuje Cię ten srebrny napis BluRay który jest na filmach, a nie na gierkach PS3?

Kiedyś kupiłem "nówkę" Brutal Legend. Nówka pisało w aukcji, a właśnie dostałem takiego repacka bez paska PS, w pudełku po BluRay. Używki sprzedawali, jako nówki... wyglądało to prawie jak u Ciebie. I też foliowali we własnym zakresie. Może to od Ciebie kupiłem hehe :)

---

No, ale zamieniłem się z kumplem pudełkiem. I moje retro feng shui zaspokojone :lapka:

Ależ intryguje ale nie ma innego zamiennika. No chyba że jest ale ja się z nim nie spotkałem.

Wierz mi jak bym mógł to kupił bym oryginały i tak bym je eksponował. Ale posiłkuje się tym co jest na rynku :)

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Assassins_78 napisał:

Ależ intryguje ale nie ma innego zamiennika. No chyba że jest ale ja się z nim nie spotkałem.

Wierz mi jak bym mógł to kupił bym oryginały i tak bym je eksponował. Ale posiłkuje się tym co jest na rynku :)

 

Teoretycznie można kombinować.

Znajomy handlarz z allegro (MEGI_Games) czasem bierze hurtowo parędziesiąt egzemplarzy Dungeon Siege III i wystawia za grosze, właśnie jako dawcę pudełek na PS3 (to samo robi z Brink na X360).

  • This 1
Odnośnik do komentarza

CEX wysyłkowo jest jak gacha. Mała szansa na perełkę, a w zdecydowanej większości przypadków syf. Czasem za sukces można uznać, że w ogóle jakiekolwiek pudełko się dostanie... Nie wspominam nawet o okładce, czy instrukcji.

 

Może stacjonarnie inaczej to wygląda. Kiedyś jeszcze można było rozważyć zakupy przez neta u nich ze względu na cenę, to nie było aż tak żal, jak się dostało wybrakowany towar. Teraz przy tych cenach kompletnie nie ma to sensu, moim zdaniem. To już na allegro bywają lepsze oferty.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Daffy napisał:

Z ciekawości zapytam bo wiem że masz decka, który potrafi to samo co anbernic tylko sto razy lepiej i jeszcze milion innych rzeczy. Czemu kupowałeś? Dla wielkości urządzenia i uczucia że to handheld w rozmiarach jak kiedyś?

No mniej więcej z tych powodów które wymieniłeś. Deck oczywiście świetnie emuluje stare systemy ale jakoś nie podobało mi się granie w gry z gba na rozciągniętym ekranie, a zachowując oryginalny rozmiar też nie byłem zadowolony.

Ogólnie to zaczęło się od tego,  że chciałem ograć advance wars ale switchowy remaster odrzucił mnie graficzką, a tu w cenie właśnie tej jednej gry mam całą retro maszynkę o świetnym oldskulowym wyglądzie. 

Będę na tym grał głównie w gry z nesa, snesa i gameboyów. Chociaż ten sprzęcik ogarnia nawet psxa, to w gry z niego gra mi się już dużo lepiej na decku.

Odnośnik do komentarza

@pattro, mnie też ciekawił, ale obejrzałem gameplay i przestał :leo:
A u mnie dwie gierki, przepełnione magią:

GTAViHogwartsLegacy.thumb.jpg.fe02a9dea5f4a0fc076556f1f906005a.jpg

Grand Theft Auto V ogrywałem ostatnio na PS3 (moja pierwsza ever nocna premiera w empiku - wspaniałe czasy), więc takie odświeżenie po latach wejdzie jak złoto.
Magia tego tytułu polegała na tym, że to nie miało prawa tak wyglądać na PS3/X360, a jednak czarodzieje z Rockstar Games dokonali niemożliwego.
I tak - online w ich grach nadal nienawidzę, ale nikt inny nie potrafi zrobić takich żywych, otwartych światów, więc zawsze gram tylko w singla.

Hogwarts Legacy czarodzieje i magia to terminy bardziej dosłowne, a ja trafiłem na fajną wersję z oryginalnym tytułem, zamiast tego polskiego "dziewictwa" - strasznie nie lubię, jak rodzimy dystrybutor miesza w tytułach gier.
Milion lat temu oglądałem pierwsze 4 filmy z HP i to w sumie cała moja wiedza na temat tego uniwersum, więc na bank stracę masę smaczków i nawiązań, co trochę mnie boli, ale także pozwoli ocenić grę samą w sobie.

  • Plusik 8
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj dotarły gierki. :)

 

W Metroid Prime ostatni raz grałem u kumpla na Gacku z 15 lat temu, a dzięki Smart Week była okazja kupić go w dobrej cenie. :)

 

Wpadły też kolejne Pokemony z dodatkowymi pierdołami. Po Sword/Shieldach musiałem zrobić przerwę od tej serii bo ta gra była mocno przeciętna, wręcz rozczarowująca. Tutaj wiem czego się spodziewać bo już ogrywałem kiedyś te wersje na DS’a.

IMG_8829.jpeg

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...