Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Kolos28 napisał:

To są kolumny aktywne, więc tylko optykiem do telewizora.

 

Nie wiem jaki masz TV, ale może dałoby radę połączyć je z TV po bluetooth. Wtedy dźwięk z PS5 też powinien iść po bluetooth, mimo, że sama konsola nie wspiera takiej opcji. :) 

 

Jak coś to daj znać jak to chula i jaka jest jakość dźwięku, bo sam jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza

No mógłbym podłączyć po bluetooth, tymbardziej, że w głośnikach to wersja 5.1 z aptx, ale po optyku dźwięk będzie lepszy.

Mam je dopiero od piątku, kolumny są już troszkę wygrzane i dźwięk stał się jeszcze lepszy. Dźwięk jak dla mnie jest rewelacyjny. 3 drożne kolumny, a w nich membrany niskotonowe 8" spokojnie nagłośnią spory salon. Bassu im nie brakuje, jest miękki i nie zagłusza środka ani góry. Można podbić bassy i treble ale moim zdaniem super to wszystko gra na domyślnie ustawionych pokrętłach. Można podpiąć suba ale podbijając bass na maksa w głośnikach, dosłownie czuć głębię bassu oraz bębnów nawet na niskiej głośności. Nie wyobrażam sobie dudnić dodatkowo subem ale wiadomo, są też tacy maniacy.
Jeśli chodzi o muzykę to żaden soundbar nie ma szans, to jest po prostu inny wymiar słuchania muzyki, szeroka scena, wyraźne stereo, słychać każdy instrument, a do tego świetna dynamika i rytmika. Vocal też na swoim miejscu i jest świetnie osadzony.

Pomimo , że to zestaw stereo 2.0 (z możliwością upgrade o suba) to w filmach czy grach odkrywam dźwięki na nowo. Ostanio oglądałem uncharted na HBO max i była scena z helikopterami, kurcze przelatywanie z prawej na lewą stronę było obłędne. Pozycjonowanie również świetne, słychać było jak helikopter wisi nad głową bohatera. Dialogi są wyraźne i trzymają się środka sceny, mam na myśli lektora.
Do tej pory miałem Samsung Soundbar Q60T, jest to belka 5.1 z 9cioma głośnikami w listwie i subufer. Obecnie ten soundbar służy mi tylko do kanałów telewizyjnych. Do koncertów, filmów, muzyki i gier to już tylko te cudeńka.

Oczywiście, jest to moja opinia, czyli gościa który przez lata słuchał muzyki, grał w gry, oglądał filmy na różnych soundabrach. Nie jestem jakimś audiofilem, który musi mieć wzmacniacz lampowy , przedwzmacniacz i inne bajery za 100k.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Jak wygląda podłączenie suba ? Jaki jest wtyk taki standardowy jak do amplitunera?
Jakiego max moc suba można podpiąć? Pytam bo mam takiego jamo 130w. I się zastanawiam nad zmianą kolumn z Ampli na coś co zajmuje mniej miejsca

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka



Jak się nie mylę to podłącza się aktywny sub za pomocą kabla RCA-mini jack.
Wiem, że ludzie podłączają różne suby, mocniejsze od tego ich Edifier T5.
Gdzieś w komentarzach na YTbie widziałem propozycje Polk Audio HTS SUB10 czy Yamaha NS-SW300.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...