Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Kmiot napisał:

Sławek po prostu chciałby, aby w pudełkach znów zaczęły się pojawiać instrukcje, może jakiś mały artbook, mapka świata, czyli żelazna klasyka starych wydań. A nie plakat, którego nigdy nie powiesi na ścianie (bo nie ma już 14 lat), koszulka, której nigdy nie założy (bo patrz wyżej), albo breloczek, którego nigdy nie przepnie do kluczy. To są materiały reklamowe, oficjalne gadżety, nie zawartość pudełka z grą.

 

Pamiętam wydanie RDR na PS3 z mapą, większość gier z tamtej generacji (o ile dobrze kojarzę, mogę się mylić) miała też w pudełku taką postawę jak instrukcja czy coś innego do przekartkowania. Kolejna generacja to już bieda-wydania.

Coś koło 2011 chyba się zaczęła ta farsa z brakiem instrukcji. Wydaje mi się że bf3 i inne to już tylko karteczka o epilepsji i tyle.

Odnośnik do komentarza

Pudełeczka piękna sprawa. Kolekcja na regale, cały rytuał odpalania. Ogrywany tytuł pięknie wyeksponowany przy konsoli. Miód :banderas:  Limitki za grube sianko dalej będą wychodzić, być może nawet po tym jak napędy znikną z konsol (czyli pewnie następna generacja).

 

To styl życia jak winyle. One też nie mają wiele sensu, a jednak kupowane są po dziś dzień. I żadne leniwe pizdeczki, którym nie chce się podnieść dupy z kanapy tego nie zmienią. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Pupcio napisał:

Coś koło 2011 chyba się zaczęła ta farsa z brakiem instrukcji. Wydaje mi się że bf3 i inne to już tylko karteczka o epilepsji i tyle.

Dla mnie ostatnimi grami z takim "bogatym" wydaniem były chyba crpgi z kickstartera - Pillarsy, Tyranny, Wasteland 2. Przy Tormencie już trochę skromniej (chyba nawet guide był, ale w kolekcjonerce) i cena podskoczyła do góry.

 

@PupcioGry na konsole szóstej i siódmej generacji miały instrukcje. Przecież dobrze suavek pisze. Oblivion np nawet mapę miał. Może masz pamięć złotej rybki młody.

Screenshot_20230619-164318.png

IMG_20230619_163746139.jpg

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Pudło to pudło idzie na stos a jak straszy okładka to kto powiedział że ta gra musi być na samej górze? No chyba że masz tak że kupujesz gierkę przychodzisz do domu zamykasz wszystkie okna żeby żaden hałas z zewnątrz nie za kłócić delektowania się nowa używana stara gra po czym otwierasz pudełko wyjmujesz książeczki trzepiesz sobie później chowasz i myk na półeczke do następnego razu.

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, jimmyyy8 napisał:

Pudełeczka piękna sprawa. Kolekcja na regale, cały rytuał odpalania. Ogrywany tytuł pięknie wyeksponowany przy konsoli. Miód :banderas:  Limitki za grube sianko dalej będą wychodzić, być może nawet po tym jak napędy znikną z konsol (czyli pewnie następna generacja).

 

To styl życia jak winyle. One też nie mają wiele sensu, a jednak kupowane są po dziś dzień. I żadne leniwe pizdeczki, którym nie chce się podnieść dupy z kanapy tego nie zmienią. 

 

Jestem zdania  ,że pudełka z rynku nie znikną. One  zwyczajnie idę w stronę  winyli i filmów BR. Obecnie Wielka Trojka ma aż nad to powodów ,żeby nie iść w all digital A rynek  dla  kolekcjonerów i entuzjastów  to dobry  biznes. Nie bez powodów MS wydaje gry w pudełkach objęte  GP. To zawsze dla corpo  jakiś pieniądz który można zarobić  na entuzjastach. A na rynku do 20298 roku może się wydarżyć wszystko..  Łącznie z problemami  z Xbox Network  i PSN. Biorąc  pod uwagę  napięcia  z Chinami i Rosją to one  są wysoko na liście hakerów z tych krajów. Obawiam się ,że prędzej  będziemy świadkami  awarii sieci  przy której słynna awaria serwerów Sony w 2011 będzie się  wydawać niczym. Już ruscy grożą przetną kable na dnie Atlatyku.

Odnośnik do komentarza

3 wyrywy za parę groszy z jakiejś giełdy w okolicy. Resistance - bo nigdy nie grałem w tę serię. Ascension - jedyny nieograny GoW i zaczyna iść w cenę. Homefront - bo jakoś miałem zakodowane, że to dobra gra była, ale okazuje się że mi się z czymś pojebało :kekw:

 

20230617_142718.jpg

Edytowane przez jimmyyy8
  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Z mojej perspektywy zbieranie gier od generacji PS4/One nie ma już sensu - na płycie i tak jest wybrakowany, niepełny produkt. Na obecnej generacji jest już tragicznie a będzie tylko gorzej bo niektóre gierki zaczynają się nie mieścić na płycie i wymagane jest połączenie z siecią żeby w ogóle odpalić gierkę. Jak ktoś odsprzedaje po skończeniu to spoko a tak to zwykły śmieć na półce.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Ukukuki napisał:

Z mojej perspektywy zbieranie gier od generacji PS4/One nie ma już sensu - na płycie i tak jest wybrakowany, niepełny produkt. Na obecnej generacji jest już tragicznie a będzie tylko gorzej bo niektóre gierki zaczynają się nie mieścić na płycie i wymagane jest połączenie z siecią żeby w ogóle odpalić gierkę. Jak ktoś odsprzedaje po skończeniu to spoko a tak to zwykły śmieć na półce.  

Przecież  nie jest tak w każdym  przypadku. Na PS4/ PS5  jest  ponad 500 gier ,które mają  całą zawartość  na płytach I nie są wybrakowane, Co więcej Xbox SX  też ma takie  gry z  całą  zawartością na płytach gdzie net nie jest potrzebny przy instalacji. Samo FF XVI zostało wydane elegancko na  dwóch płytach. Bardzo to mi się jako zdecydowanemu fanowi pudełek i kolekcjonerowi podoba. Inni  wydawcy gier singiel też powinni iść tą drogą. A nie wydawać techniczne buble na płytach takie jak HL i nowy Jedi Mam nadzieję jak te gry  dostaną Goty  to ta edycja  będzie zrobiona jak należy. Patrząc na nowe  FF XVI to takie dwu płytowe wydania są jak najbardziej możliwe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 6/19/2023 at 4:33 PM, Pupcio said:

Chyba nawet rdr2 w późniejszych wydaniach nie miało mapki? Chyba że to był jakiś odosobniony przypadek na forum

Tak, kupiłem jakiś reprint RDR2 na Xboxa w tamtym roku (pudełko z nowych gier XSX bez tego zielonego plastiku u góry) i nie miał mapki, tylko link do cyfrowej. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...