Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Suavek napisał:

kiedy ostatni raz widziałem jakąkolwiek drukowaną instrukcję, czy jakiekolwiek ciekawe uzupełnienie pudełka

Co jak co, ale fizyczne gierki od CDPR są zawsze fest dokokszone. Tona śmieci w pudełku robi dobrze na serduszko.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Bzduras napisał:

Co jak co, ale fizyczne gierki od CDPR są zawsze fest dokokszone. Tona śmieci w pudełku robi dobrze na serduszko.

Oni niestety są wyjątkiem. I niestety też chyba już od tego powoli odchodzą. Wiedźmin 3 GOTY to już standardowe pudełko bez dodatków. Tak się zastanawiam, czy potencjalny CP2077 GOTY też nie będzie w takim skromnym wydaniu. Nawet CP2077 na premierę wypadł dość skromnie w porównaniu z Wiedźminami, które zawierały całe poradniki czy wielopłytowe soundtracki w wydaniu podstawowym.

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Suavek napisał:

Obecnie pudełka to tylko nośnik instalki, do której i tak trzeba będzie pobrać patcha, żeby granie miało sens. W skrajnych przypadkach nawet nie pograsz w niektóre gry, jeśli wydawca postanowi np. wyłączyć serwery, albo wprowadzić jakiś chory wymóg always-online zależny od aktualnej wersji gry.

 

Nie wspominając o tym, że nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem jakąkolwiek drukowaną instrukcję, czy jakiekolwiek ciekawe uzupełnienie pudełka. No chyba właśnie skończyło się to po siódmej generacji. Czasem jakieś niszowe gierki dorzucą bonus w postaci pocztówki, czy naklejki, ale to też wyjątek, nie reguła.

 

Co nie zmienia faktu, że nadal lubię mieć jakieś fizyczne wydanie gierek, które darzę sentymentem, lub które bardzo lubię. W skrajnych przypadkach potrafię grę kupić dwa razy, cyfrowo i w pudle (ostatnio cyfra na PC, pudło PS5). Tak, fanaberia. Ale język okładki już nie ma dla mnie AŻ takiego znaczenia, co kiedyś. Teraz ważne, żeby nie było niemieckiego oznaczenia wiekowego na froncie, oraz żeby grzbiet był estetyczny. ;)

Gierki od Nintendo, gra na karcie, bierzesz na premierę to masz pełno bonusów np nalepki, magnesy, koszulki, szaliki, podkładki pod piwo, figurki, steelbooki itd

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Daffy napisał:

Gierki od Nintendo, gra na karcie, bierzesz na premierę to masz pełno bonusów np nalepki, magnesy, koszulki, szaliki, podkładki pod piwo, figurki, steelbooki itd

Gierki od nintendo otwieram maluśkie pudełeczko, a tam pustka, sam kartridż. A i gra sama w sobie często i tak pobiera patcha, więc nawet u świętojebliwego nintendo nie można powiedzieć, że masz "całą grę na kartridżu". Chyba nawet u LRG czy innego tego typu wydawcy była jakaś afera, że obiecywali wydanie kompletne w pełni na nośniku, a koniec końców i tak była zawartość do pobrania z neta.

 

A dodatki o których mówisz, to bonusy ze sklepów, które i tak lądują gdzieś w osobnym pudle, czy teczce, a nie w pudełku z grą.

  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, Pupcio napisał:

Czyli rozumiem że według suavka cdp dobry bo daje naklejki w pudełku A nintendo złe bo daje naklejki poza pudełkiem? Oke. Gorszy sort dodatków

Jak na razie, to nintendowcy tradycyjnie operują wyłącznie skrajnościami, a normalna dyskusja jest im obca. Czyli wszystko w normie, forumek w pełnej krasie.

 

Mówiłem o obecnych edycjach standardowych i ich skromej zawartości na tle dawniejszych generacji. To Wy wyskakujecie tu z bonusami przedpremierowymi, które nie stanowią domyślnej zawartości pudełka z grą, a jedynie dodatek ze strony sklepu/dystrybutora. Kowalski, co pójdzie do marketu, czasem nawet w dniu premiery, już tego nie dostanie kupując pudełko z grą. Dwie różne rzeczy.

 

Ale spoko, czepiajcie się dalej. Użytkownika girę zlewam ciepłym moczem, ale dziwi mnie przyznam reszta czepialstwa. Tym bardziej, że jestem tu raczej osobą, która jak najbardziej kupuje i będzie kupować pudła na wszelkie platformy - w tym Switcha (o zgrozo). Stwierdziłem jedynie, że to nie to, co kiedyś. Nawet pomijając PC, znalazłbym dużo gierek szóstej, czy siódmej generacji konsol, które miały oprócz instrukcji np. artbooki, płyty z soundtrackiem, dodatkowe etui i inne dodatki. I mówię tu o standardowym wydaniu, nie żadnym kolekcjonerskim/limitowanym. A teraz minimum - pudełko, okładka, płyta/kartridż i tyle.

  • Plusik 3
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Pupcio napisał:

No przecież też poleciałeś w skrajność z tym że u nintendo nie ma gier na cartach.

Gdzie niby napisałem, że nie ma gier na cartach?

 

Raczej chodziło o to, że takie już mamy czasy, że rzadko kiedy kupując grę na płycie, czy kartridżu, masz wersję kompletną, czy tam aktualną, bo patche są na porządku dziennym. Nintendo nie jest w tym przypadku wyjątkiem.

Odnośnik do komentarza

Przecież tu nie chodzi o jakikolwiek atak na pudełkowców :)

ja sam czasem myślę o powrocie do pudełek, ale to tylko ze względu ewentualnej utraty konta-czyli wszystkich gier.

 

po prostu nie wiem sama świadomość że huj jest na tej płycie, tak jak ostatnie diablo mimo że okladeczka całkiem zacna 

Odnośnik do komentarza

"Stwierdziłem jedynie, że to nie to, co kiedyś. Nawet pomijając PC, znalazłbym dużo gierek szóstej, czy siódmej generacji konsol, które miały oprócz instrukcji np. artbooki, płyty z soundtrackiem, dodatkowe etui i inne dodatki. I mówię tu o standardowym wydaniu, nie żadnym kolekcjonerskim/limitowanym. A teraz minimum - pudełko, okładka, płyta/kartridż i tyle."

Kłamiesz czekolad. No chyba że ja żyłem w innych generacjach konsol że przespałem gdzie standardem były ww rzeczy

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Dr.Czekolada napisał:

Przecież suavkowi chodzi o domyślną zawartość wydania, a nie bonusy za które prywaciarz każe sobie płacić extra. Wy czytać umiecie? :philosoraptor:

 

To nie są bonusy tylko standardowe dodatki do wydań tylko w ograniczonej ilości. A to, że sklepy podnoszą cenę takich wydań po pewnym czasie? Oczywiście, że podnoszą tak samo jak ceny standardowych gierek, które stają się ciężkie do dostania. Normalne mechanizmy rynkowe.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Dr.Czekolada napisał:

Przydałoby się jakieś mroczne alter ego Wrednego, ale miałby fioła nie na punkcie pudełeczek ale cyfróweczek i wrzucałby prawilne, kupowane z polskiego sklepu cyfrowe wydania przy każdej okazji w temacie :CoolStoryBro:

 

Mnie zastanawia taka sprawa, z dnia na dzień znikają pudełka - czy Wredny zmienia hobby? zakładam że wszystkie pudła co ma w domu też znikają i nie ma backloga. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Suavek napisał:

Rzekome GOTY/DLC 2023. Takie bogate wydanie i zawartość pudełka :kekw:

 

Widocznie biedaczek się spóźnił na "ograniczone dodatki" od prywaciarza :(

 

 

Tak ze wszystkim można.

 

 

Rzekome GOTY 1998. Takie bogate wydanie i zawartość pudełka.

 

image.thumb.jpeg.f957066463c60b2ea7c48273e3f7a456.jpeg

image.thumb.jpeg.2d148cf562d957457cfa610287afb25b.jpeg

 

 

Widocznie biedaczek się spóźnił na "ograniczone dodatki" od prywaciarza czyli CD Projektu

 

image.thumb.jpeg.d534bf82b59375cb85408223a2adbb69.jpeg

 

 

  • beka z typa 3
Odnośnik do komentarza

Sławek po prostu chciałby, aby w pudełkach znów zaczęły się pojawiać instrukcje, może jakiś mały artbook, mapka świata, czyli żelazna klasyka starych wydań. A nie plakat, którego nigdy nie powiesi na ścianie (bo nie ma już 14 lat), koszulka, której nigdy nie założy (bo patrz wyżej), albo breloczek, którego nigdy nie przepnie do kluczy. To są materiały reklamowe, oficjalne gadżety, nie zawartość pudełka z grą.

 

Pamiętam wydanie RDR na PS3 z mapą, większość gier z tamtej generacji (o ile dobrze kojarzę, mogę się mylić) miała też w pudełku taką postawę jak instrukcja czy coś innego do przekartkowania. Kolejna generacja to już bieda-wydania.

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, messer88 napisał:

Mnie zastanawia taka sprawa, z dnia na dzień znikają pudełka - czy Wredny zmienia hobby? zakładam że wszystkie pudła co ma w domu też znikają i nie ma backloga. 


Pudła w domu nie znikają, hobby również, po prostu uzupełniałbym kolekcję, a nowe gry kupował bardzo sporadycznie i stopniowo szedłbym w stronę Pana Ściery - grałbym w starocie, a nowości kiedyś tam, po wielu przecenach.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Kmiot napisał:

Pamiętam wydanie RDR na PS3 z mapą, większość gier z tamtej generacji (o ile dobrze kojarzę, mogę się mylić) miała też w pudełku taką postawę jak instrukcja czy coś innego do przekartkowania. Kolejna generacja to już bieda-wydania.

 

Akurat Rockstar z tego co wiem te swoje mapy wrzuca do każdego wydania do dnia dzisiejszego.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...