Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, SnoD napisał:

 

Ale co to za wybór? Gry które technicznie siedzą dwie generacje wstecz powinny działać w 60 fps przy wysokiej rozdzielczości, a tu nadal trzeba wybierać jedno albo drugie.

 

Początkujących indie devów można zrozumieć, ale nie ekipy co siedzą w branży ponad 20 lat.

 

No ale takie kupsztale to są od zawsze. Nie mówmy przez pryzmat całej generacji na podstawie kilku gierek. Ta generacja jest za słaba do 4k, wersje pro pewnie dadzą radę. uwierzyliście w te zapewnienia jak w era HD za czasów PS360 a nawet na PS4/One sporo gier nie było w stanie utrzymać full HD. Bądźcie realistami, to są sprzęty dla mas po 500 dolców. Cudów nie ma. 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Figuś napisał:

 

 

nie ma co się oszukiwać bo tylko kilka ekip jest w stanie tak naprawdę wyciągnąć uczciwie 100% z tych sprzętów, po odcięciu pępowiny 8 generacji niewiele się poprawi

 

 

Teraz niby 8 generacja sprawia, że graficznie nie mogą w pełni rozwinąć skrzydeł ale przynajmniej dzieci smyczy pastgenow te gierki z reguły fajnie chodzą na obecnej

 

Bez tej smyczy ciekawe czy w ogóle będzie się chciało devom optymalizować gierki. Tytuły co już wyszły z multiplatform z pominięciem past genów nie są ani ładniejsze, a działają gorzej (na pc już w ogóle dramat optymalizacyjny)

 

Może sytuacja się zmieni jak faktycznie gry będą robione od podstaw na silnikach nextgenowych ale zanim to nastąpi to pewnie jeszcze z dwa lata miną.

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Pupcio napisał:

Czyli wyszło jak zawsze. Patche też w teorii to najlepsza rzecz na świecie a jesteśmy w momencie gdzie 99% gier nie warto odpalać bez premierowego patcha :wujaszek:  

 

Ja to czasem mam wrażenie, że duże studia się rozrastają, zatrudniają więcej pracowników, a efekt jest odwrotny od zamierzonego bo okazuje się, że małe lub średnie ekipy są lepiej zgrane i robią bardziej dopracowane gry.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe dane na temat sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii, warto mieć je na uwadze kiedy jakiś portal w stylu PPE wrzuci jakieś statystyki sprzedaży pudełkowej

 

image.png?width=822&height=990

image.png?width=788&height=990

20230308_095108.thumb.jpg.b24760e11a55dfce448bdbaf2ef80d47.jpg

Widać że gry Sony w pudełkach wciąż trzymają się bardzo dobrze 

 

Można też szacować że w 2022 r. w UK sprzedało się:

ok. 880 000 - Switchów
ok. 780 000 - PS5
i ok. 723 000 - Xboxów
a od premiery:
PS5: 2.5 mln
Xbox: 1.8 mln

  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, LukeSpidey napisał:

10-letnia gra w top5 ubiegłego roku. Tam poszedł jakiś niezły deal z diabłem u Rockstara, że ta gra dalej się tak sprzedaje. 

Mario Kart 8: Deluxe także mnie zadziwia. Non stop się sprzedaje, pomimo prawie 9 lat na karku. A przecież to tylko karty. Gdzie tu tkwi tajemnica tego sukcesu.

Odnośnik do komentarza
W dniu 10.06.2017 o 12:20, Czezare napisał:

Severance: Blade Of Darkness...Jedna z bardzo nielicznych blaszanych gier na wspomnienie której mam oczy pełne łez wyciśniętych przez nostalgię i bezgraniczne dla niej uwielbienie...

 

 

 

Systemem walki i ogólnymi wrażeniami z niej płynącymi odstawiała takie np Soulsy do głębokiego kąta. Za jakąkolwiek próbę zrobienia porządnego konsolowego rimejku lub kontynuacji oddałbym królestwo i rękę pięknej księżniczki.

 

No i ten arcygenialny soundtrack za który był odpowiedzialny Oscar Araujo:

 

 

 

:banderas:  :obama:  :fsg:

 

Szykuj królestwo i rękę ksieżniczki, właśnie wyszedł remasterek na komsole ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Pupcio napisał:

Świetny materiał quaza o umierających wysokobudżetowych grach dla pojedyńczego gracza

Przygnębiający materiał, ale wnioski słuszne.

 

Branża się zmienia, stare dobre czasy już nie wrócą, tradycyjnych singlowych gier jest mało, a na rynku niestety dominują gry usługi. 

Odnośnik do komentarza

Oglądałem - dobrze mówi. Chyba ja jestem targetem tych gier i stąd moja irytacja na Sony brnące w openworldy (MS z resztą też coraz chętniej) i sztuczne wydłużanie rozgrywki. Najbardziej jednak uderzyło mnie to jak powiedział, że teraz ciężko o gry które przechodzisz w 30h. Mi czasem nawet nie chce się czegoś zaczynać, bo wiem, że nie skończę a często polowe gry dla jej dobra można byłoby wyjebac.

 

branza? zwykła kurwa

Odnośnik do komentarza

Trochę smutno się robi jak się to ogląda ale może to i dobrze jeśli takie gry wrócą trochę do podziemia?  Dla mnie większość tych dużych singlowych gier od minimum 10 lat zjada swój własny ogon i tak jak quaz ja też z gierkowego głodu nie umrę dopóki istnieją indyczki. Ale gry usługi, multiplayery i inne współczesne rzeczy na czasie to niestety nie moja bajka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dwie generacje temu byly placze ze gierki na 6h, teraz placze ze gierki na 50h. Graczom nie dogodzisz. Z reszta moze trzeba bylo sie przylaczyc do mnie jak je.balem dlcki, premierowe pacze i inne sezonowe dodatki, to nie, grasz na ps3 branza krul. Bo to ze teraz wszystko poskrecalo w taka a nie inna strone to sie nie zadzialo od razu.

 

Ku.rwa gram na tym obejs.ranym ps4 i co gierka to trzy umowy do podpisania xDD Takie rzeczy to sie na pc klikalo ku.rwa a nie na sprzetach gdzie sie wklada plyte i gra. W SF5 przed walka rankingowa odpalaja rekalme ze sf6 i musisz te 10s lampic sie na obrazek. A i jeszcze czasowe dema, albo ku.rwa masz 30min albo demo przestaje byc grywalne po jakims czasie xDD Myslalem, ze era psx z tymi demowkami konczacymi sie nagle juz dawno minela a tutaj wielki powrot i to jeszcze w bardziej restrykcyjnej formie. Je.bac te branze maczetom a graczy je.bac jeszcze bardziej.

 

Quaz? Serio mlody? :wujaszek:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...