Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Nie mają aż takich wymogów prądowych co sam Switch. Natomiast za kawałeczek plastiku z NFC to całkiem sporo siana. Ja po prostu włączam konsole na noc do ładowania kabelkiem wyprowadzonym z docka i tyle. Nie zdarzyło mi się rozładować Joyconów nawet jak grałem w sesjach wyłącznie przed TV przez kilka dni w Zeldę nie podpinając ich do konsoli. Nintendo zamiast tego plastikowego syfu w pudełku po prostu powinno dawać to w zestawie. No ale czego się spodziewać po firmie, która nie dawała ładowarek do 3DSów :-(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@NemoKOFDobra to question kolejny mam. Opisujesz, że zostawiasz konsole włączoną na noc aby naładować joy-cony. Mam rozumieć, że w takim przypadku Switch nie ma trybu standby lub chociażby nie można ustawić tego sleep mode po którym konsola wyłączy się po X godzinach sama, jeżeli nie korzysta się z niej? :[

Odnośnik do komentarza

domyslny tryb wylaczenia konsoli to jest takie "standby" wlasnie i tak konsola siedzi w docku. zawsze. nawet jak wylaczysz calkiem (przytrzymujac power i wybierajac odpowiednia opcje) to po wlozeniu konsoli do docka przejdzie ona w tryb standby. bo tak zostala zaprojektowana, wiec po co inaczej ja trzymac? 

to nie jest tak ze konsole zostawiasz wlaczona na noc :yao: 

konsolke wylaczasz kiedy chcesz nacisnieciem przycisku i wracasz do gry w momencie jej przerwania przy wlaczeniu. dziala to zupelnie tak samo jak na PSP czy Vicie, czy chociażby w trybie instant-on na X1 czy PS4. Z tą roznica ze dziala duzo lepiej niz na x1 czy ps4 bo sprzet uruchamia sie od razu

Odnośnik do komentarza

@RayosPoczytaj sobie te gó.wna, które są na necie a bez posiadania konsoli uwierz mi wiele rzeczy człowiek nie znajdzie od tak lub trzeba grzebać po forach. A skąd mogę wiedzieć jak konsoli jeszcze nie zaposiadam? Dlatego pytałem czy jest tryb standby czy może coś w stylu energy saving. Skoro ma taki tryb standby jak chociażby XO to git. :sir:

 

A po Nintendo można się różnych rzeczy spodziewać :D

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Vite albo PSP miałeś/masz? To to działa dokładnie tak samo na Switchu ;) po prostu konczysz grać, wyłączasz TV (konsola Ci się sama wyłączy jak sobie w opcjach ustawisz) wpinasz joye do konsoli i tyle, nic wiecej Cie nie interesuje, joye ladnie sie naladuja, jakies patche czy inne smieci tez sie pobiora jakby cos mialo do pobierania i generalnie wszystko super :) rano wstajesz, bierzesz switcha do lapy i grasz dokladnie w miejscu w ktorym wczoraj skonczyles i czujesz sie jak mlody bog grajac na cudownym switchu, czujac, ze wygrales zycie :sir:

Odnośnik do komentarza

Z tym to jest ciekawa sprawa, bo nawet jak gra ma polskie napisy, to nie zawsze jest to specjalnie łatwo znaleźć w informacjach. I odwrotnie, czasem jest wypisany gdzieś tam polski wśród języków, chociaż w grze nie ma. 

 

Ogólnie to bardzo nieliczne pozycje mają, z ciekawszych FIFA. Czyli da się. Ale prawie nigdzie nie ma. Może z 5 gier się zebrało.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

@chrno-x Generalnie jest tak jak pisze @RayosSwitch działa w oparciu o Tegrę która jest prockiem ARM. To taka sama Tegra która siedzi w tabletach. A ARMy to procki z 95% tabletów i smartfonów więc działa to w ten sam sposób z tą różnicą, że Switch nie zaprojektowano, aby go w ogóle wyłączać. W docku nie da się go wyłączyć w ogóle, tylko da się wymusić restart. Na razie działa to bardzo dobrze ale pewnie jakieś negatywne implikacje dla baterii będą, przy czym za krótko switch jest na rynku aby to już móc odczuć. Jedno co jest słabe to kalibracja wskaźnika baterii, jest źle skalibrowany od początku. Switch potrafi pokazywać 5% i działać np jeszcze godzinę. Można ją skalibrowany ponownie ale nie robiłem tego jeszcze, proces jest dość żmudny niestety.

 

Podsumowując - sleep mode w Switchu działa bardzo dobrze, konsola w nim zużywa bardzo mało energii a grę możesz kontynuować w 2 sekundy po wyjęciu z futerału. Genialna sprawa ogólnie :-)

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, NemoKOF napisał:

 Jedno co jest słabe to kalibracja wskaźnika baterii, jest źle skalibrowany od początku. Switch potrafi pokazywać 5% i działać np jeszcze godzinę. Można ją skalibrowany ponownie ale nie robiłem tego jeszcze, proces jest dość żmudny niestety.

No ale to jest już chyba spowodowane nieumiejętnym ładowaniem Switcha.

Sam posiadam konsole od niemal premiery i u mnie taki problem nie występuje - wskaźnik zawsze oddaje faktyczny stan.  Oczywiście przy pierwszym ładowaniu posiłkowałem się wskazówkami z instrukcji unikając wielu problemów ze sprzętem. Jak jednak wiadomo, niektórzy(większość) ludzie pozjadali wszystkie rozumy i instrukcji czytać nie będą bo wiedzą lepiej. No i później wychodzą takie kwiatki jak wadliwy wskaźnik baterii czy przegrzana konsola bo debil jeden z drugim postawi sprzęt koło kaloryfera, w zamkniętej szafce lub w obrębie silnego światła, i później płacz takiego jednego czy drugiego barana w sklepie, że mu sie sprzęt rozpieprzył. Rozpieprzył, bo nieumiejętnie używałeś, a instrukcje wyjehbałeś jak jakiś przygłup powielający stereotypy, z okrzykiem na ryju, że tylko osły czytają instrukcje. A prawda jest taka, ze tylko osły instrukcji nie czytają. yooo.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Velius napisał:

Tak naprawde normalna cena powinna byc 350zł u nas, ale jakims cudem wywindowali wszyscy na 4 paczki. Vimagco jakies ma na stronie za 349zl + wysylka.

 

350 złociszy? Poprzednią limitkę Xenoblade X można było wyrwać za około 200, dodatkami była mapa, steelbook, i artbook (Amerykanie dostali jeszcze pendrive z soundtrackiem). To co jest w zestawie dla Switcha, że cena tak horrendalnie wysoka? Jakaś figurka/amiibo, czy kod Season Pass/DLC?

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Damk napisał:

 

350 złociszy? Poprzednią limitkę Xenoblade X można było wyrwać za około 200, dodatkami była mapa, steelbook, i artbook (Amerykanie dostali jeszcze pendrive z soundtrackiem). To co jest w zestawie dla Switcha, że cena tak horrendalnie wysoka? Jakaś figurka/amiibo, czy kod Season Pass/DLC?

Nie chodzi mi ze ona jest tyle WARTA, tylko po tyle powinni sprzedawac w sklepach, skoro w coraz wiekszej ilosci miejsc wyskakuja pre-ordery jak grzyby po deszczu w kwotach 330-350zl. 400zł to przepłacanie srogie. Dla mnie limitka warta 279zl, moze 289zl i za tyle mam zamiar kupic.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...