Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

6.0 wyjdzie do dwóch tygodni to się dowiemy. Pewnie chodzi o ikonki do eshopu do gier w abonamencie, mają dawać gry z nesa i raz na jakiś czas z snesa. Pady z s/nes mini są chyba na USB, musiałbym zerknąć na YouTube by się upewnić, więc nie byłoby problemu z ich podpięciem. Można łatwo je zmodować by działały na Bluetooth. 

https://youtu.be/XDOFxCh_S6k

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ukukuki napisał:

Chyba, że do VC dojdzie GC i Wii. Wtedy wydam masę hajsu u nich. 

 

Szczerze, to wolałbym remake'i/remastery gierek z GameCube'a, czy nawet z Wii, a pojawienie się ich w VC zaprzepaści tę szansę definitywnie. Wiem, że dzięki specyficznej oprawie graficznej nawet produkcje 3D obronią się zacnie, tym bardziej na 6-calowym ekraniku. No ale niektóre z nich będą miały już kilkanaście lat na karku (a nawet te kilkuletnie z Wii to nadal tylko oprawa SD), milej grałoby się w nie w odświeżonej formie (również na dużym ekranie telewizora) aniżeli w surowym oryginale. Choć jak widzę GC/Wii VC to byłby łatwy szmal bez wysiłku dla Nintendo.

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza

@Ukukuki opieram się na tym ci czytałem, m. In. Wojny Konsolowe i dalej mieli bardzo rygorystyczne licencjonowanie jeszcze przy snesie. M. In luźniejszymi zasadami chciała z nimi walczyć Sega.

 

Gry z wii w natywnej rozdzielczości są zaskakująco grywalne na 6 calach bo sam tak gram :-)

Odnośnik do komentarza

 

Godzinę temu, NemoKOF napisał:

@Ukukuki opieram się na tym ci czytałem, m. In. Wojny Konsolowe i dalej mieli bardzo rygorystyczne licencjonowanie jeszcze przy snesie. M. In luźniejszymi zasadami chciała z nimi walczyć Sega.

 

Gry z wii w natywnej rozdzielczości są zaskakująco grywalne na 6 calach bo sam tak gram :-)

Przy NESie byli takimi chamami i korzystali z monopolu, że szok. Mogłeś gry wydawać tylko na naszą platformę, gra nie mogła się ukazać na konkurencyjnym sprzęcie. Jednak nie mieli licencji na ten tytuł, właścicielem dalej był producent. Przy SNES musieli odpuścić co widać po tym, że gierki ukazywały się na SNESa i Mega Drive.  Tak samo producenci mieli limity wydawania gier żeby nie zaniżać sprzedaży gier Nintendo. Dla małych producentów to nie był problem ale dla uwczesnych gigantów jak Konami to był kłopot. Dlatego miały firmy córki, Konami między innymi Ultra games (metal Gear, turtles) palcom (monster In my pocket, castlevania). Dzisiaj to wydaje się mocno chore ale wtedy tak wyglądał rynek gier. 

 

Dlatego między innymi dostali w pupę od nowicjusza jakim było Sony które wtedy zrobiło krok dalej i podało pomocną dłoń producentom softu. A Nintendo poklocilo się z niektórymi devami xD

 

Sega nie tyle miała luzniejsze zasady co nie miała zakazów xD Dlatego ja nie kibicuje żadnemu producentowi. Monopol nigdy nie jest dobry. Mam po kilka sprzętów i kupuję gierki w moim guście. 

 

Gry z Wii i GC to są już starsze gierki to nikt od nich nie oczekuję wodotrysków ale w full HD gry takie jak Galaxy będą się prezentować super tak samo jak na 6 calach. Ja spokojnie bym kupił z 10 gierek z Wii. Chyba, że ceny były by kosmiczne. 

Edytowane przez Ukukuki
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Ukukuki napisał:

Ja spokojnie bym kupił z 10 gierek z Wii. Chyba, że ceny były by kosmiczne. 

Na WiiU sprzedają tytuły z Wii po 80 złociszy w VC. Wydaje mi się, że cena nie jest kosmiczna, jak za takie szpile w stylu Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Skyward Sword, Xenoblade Chronicles, Donkey Kong Country Returns, czy choćby Metroid Prime Trilogy. (Dla porównania: produkcje z N64 sprzedają za 40zł, ze SNESa 32zł, z GBA i DSa za 28zł, a z NESa za 20zł).

Edytowane przez Damk
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Damk napisał:

Na WiiU sprzedają tytuły z Wii po 80 złociszy w VC. Wydaje mi się, że cena nie jest kosmiczna, jak za takie szpile w stylu Super Mario Galaxy, The Legend of Zelda: Skyward Sword, Xenoblade Chronicles, Donkey Kong Country Returns, czy choćby Metroid Prime Trilogy. (Dla porównania: produkcje z N64 sprzedają za 40zł, ze SNESa 32zł, z GBA i DSa za 28zł, a z NESa za 20zł).

 

Nie zapominaj o promocjach, czasami można było wyrwać za połowę tej kwoty co podałeś.

Tak są gry które warto kupić bo w pudełku/na nośniku kosztują nie mała kwotę i trzeba mieć konsolę.

Ja jednak jestem zwolenikiem wersji fizycznych.

 

Odnośnik do komentarza

Ja gram w Galaxy własnie na emu na 6 calach, rozdzielczość nie podbita, oryginalna jak na Wii i wygląda bardzo dobrze nawet dziś. Jakby wyszły oficjalnie sam bym kupił parę rzeczy. Dodajmy, że na Nvidia shield w Chinach wyszło oficjalnie od nintendo Mario Galaxy i Mario Kart z Wii więc mocy starczy. 

 

Bardzo bym się cieszył jakby była taka kolekcja VC jak właśnie na WiiU ale zmieniają koncepcję niestety. Szkoda. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Co do VC - przecież na samym porcie SMG (który już mają gotowy pod Tegrę) mogą zarobić hajsu w opór, a gdzie jeszcze inne klasyki ze starszych platform? Trzeba być japończykiem żeby nie schylić się po szmal, który leży na ziemi, i to w dużych ilościach

Odnośnik do komentarza

Wy liczycie na jakiś mega event, na którym spadną jakieś bomby? Ja obstawam że oficjalnie ogłoszą tylko, że od danego dnia trzeba płacic za grę, podadzą pełną listę staroci i wrzucą update FW który nie wprowadzi nic ciekawego poza backupem save'ów w chmurze i dalszymi obietnicami niesamowitego rozwoju konsoli oraz usługi online w nastepnych latach. 

Odnośnik do komentarza

Ależ przecież firmware 6.0.0 został pobrany z serwerów nintendo i wariaci go już zainstalowali. Są dokładne zdjęcia rzeczy dodanych, nie są one aktywne ale już widać co z grubsza zostanie wprowadzone. I o żadnych bombach nie ma mowy. Są też listy modułów dodanych do systemu "pod maską". Dotyczą one licencji na online tylko. Więc nic nie będzie ciekawego na starcie. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ficuś napisał:

nie bedzie mega eventu, co do online - to pewnie masz racje, bedzie info rzucone w eter i tyle ale direct z duzymi grami bedzie w tym miesiacu mimo to

Mam nadzieję że jakiś konkretny direct w tym roku jednak się pokaże. 

Po po Złotej Tornie nic  na mnie już w tym roku nie czeka :(

3 godziny temu, Ficuś napisał:

nie bedzie mega eventu, co do online - to pewnie masz racje, bedzie info rzucone w eter i tyle ale direct z duzymi grami bedzie w tym miesiacu mimo to

Mam nadzieję że jakiś konkretny direct w tym roku jednak się pokaże. 

Po po Złotej Tornie nic  na mnie już w tym roku nie czeka :(

Nawet Dooma w wakacje ograł em i zaraz sprzedałem w oczekiwaniu na Xeno. 

Odnośnik do komentarza

"konkretny direct" 

Przecież każdy direct jest sklepany na odczepnego. Są krótkie i jest ich sporo w roku zamiast się skupić na 3 imprezach w roku np gamescom, e3 i Tokyo game show. 

Zamiast tego mamy 30m direct z smasha, kolejny direct z smasha, direct z listą indyków. Teraz pewnie będzie direct, w którym będą tłumaczyć, że smash będzie jeszcze lepszy dzięki usługi płatnego online bo będziemy mogli stłuc mordy innym graczom po sieci. W ten sposób porusza temat ich subskrypcji przy okazji znowu wpychając smasha. Tak więc nie wiem czego oczekujecie po directach. To nigdy nie były main eventy. 

Edytowane przez Kriss_Hietala
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rezoo7 napisał:

Np o takim Travisie od Sudy dowiaduję się w kolejnych newsach na Nintendo evrything zamiast na directcie. 

 

No ale to jest akurat gra jego studia i jak najbardziej powinien w wywiadach promować i informować o swojej produkcji. A czy to wyczytamy na nintendo stronie czy dostaniemy info na direcie to pal licho.

 

2 godziny temu, Kriss_Hietala napisał:

"konkretny direct" 

Przecież każdy direct jest sklepany na odczepnego. Są krótkie i jest ich sporo w roku zamiast się skupić na 3 imprezach w roku np gamescom, e3 i Tokyo game show. 

Zamiast tego mamy 30m direct z smasha, kolejny direct z smasha, direct z listą indyków. Teraz pewnie będzie direct, w którym będą tłumaczyć, że smash będzie jeszcze lepszy dzięki usługi płatnego online bo będziemy mogli stłuc mordy innym graczom po sieci. W ten sposób porusza temat ich subskrypcji przy okazji znowu wpychając smasha. Tak więc nie wiem czego oczekujecie po directach. To nigdy nie były main eventy

 

Toś poleciał po bandzie. Ale zgodzę się z jednym, że rozbijanie ich directów na ,,drobne'' takie jak pierdu gry directy, mobile directy, smash directy jest mocno wkur..... Niech się skupią na soczystym mięsie. Niech będzie rzadziej ten direct ale żeby było konkretnie i rożnorodnie.

Edytowane przez bulaxyz82
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...