Skocz do zawartości

Nintendo Switch - temat główny


Labtec

Rekomendowane odpowiedzi

New Super Mario Bros U Deluxe... Żenada, nawet nie wysilili się na nowego dwuwymiarowego Mario. Na nowej konsoli, po 7 latach liczyłem na nową grę z serii, a nie kolejny odgrzewany kotlet.

 

Chociaż Yoshi dostanie nową odsłonę na nowym sprzęcie. Ale trochę się martwię, bo Crafted World wygląda i zachowuje się łudząco podobnie do 3-letniego Wooly World z WiiU. Jedno wiem na pewno - kartonowe amiibo Yoshi nie przebije wełnianego amiibo Yoshi ;)

 

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj trzymałem pudełko z NSMB U podczas aktualizowania wszystkich swoich gierek na Wii U i sobie myślałem, że beka by była, jakby zamiast nowego Mario 2D sportowali po prostu kolejnego sztosa z poprzednika xD. No i proszę, dużo się nie myliłem.

Xenoblade Chronicles (X) by przeportowali, kurde.

 

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj Direct oceniłbym na 8/10 dzisiaj już trochę słabiej 

 

Na plus:

- Yoshi Crafted World wygląda świetnie, wyjdzie w pierwszej połowie następnego roku i wbrew temu co wielu sądziło nie wygląda na grę przerobioną pod Labo 

 

- Civilization VI i Cities Skylines dają nadzieję na więcej strategii na Switcha, a to jedyny gatunek, który trzymał mnie przy PC - czekam na Two Point Hospital i Anno 1800

 

- zapowiedzi Luigi's Mansion 3 i Animal Crossing 

 

- mało gadania o Smashu 

 

Na minus:

 

- Nintendo Switch Online niczym nie przekonuje  - nie bylo wczoraj żadnej gry, która by na start zmusiła do zapłacenia za płatny online -- liczyłem chociaż na dodatkowe trasy do MK8 lub gry na Snesa i GBA 

 

- NSMB U Deluxe - gra świetna, ale oznacza, że długo nie dostaniemy nowej części

 

- do końca roku wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zobaczymy od Nintendo nic więcej niż Mario Party, Pokemony i Smash (chyba, że wcisną 4 zestaw Labo) 

 

- Town od Game Freak wygląda średnio, a obawiam się, że może opóźnić premierę 8 generacji Pokemonów 

 

- nadal mało gier 3rd party

 

W sumie 6+/10, ale  Direct dający nadzieję, że w 2019 Nintendo będzie sypać praktycznie co miesiąc jakimś hitem 

Odnośnik do komentarza

Online boli, bylem pewny, ze jakiegos asa trzymaja w rekawie do konca np wspomniane gierki z snesa czy innej konsoli

 

Updaty do farbek i tenisa spoko ale tez liczylem na nowe trasy do mk8d, to by byl mocny argument za usluga

 

Za duzo portow starych gierek, za duzo, dobrze ze wreszcie 2019 zapowiada sie jako rok z wieloma od podstaw pisanymi grami na switcha

 

Co do multiplatform to widac powoli, ze nie ma co liczyc na zwiekszenie liczby portow nowych gierek aaa, devi wola zdecydowanie portowac dobre choc stare gry z ich portfolio, nie musza sie type trudzic z optymalizacja

 

Zenada tez w kwestii komunikacji...choc widze ze np w mario tenis bedzie chat glosowy, placic za online gdzie nawet wiadomosci tekstowej nie mozna wyslac w 2018roku....

Odnośnik do komentarza

Ja chyba się poddam i zacznę na nowo grać w XenoX na WiiU, bo się chyba nie doczekam.

Z tymi wszystkimi grami "2019" jest problem taki, że równie dobrze to wyjdą w grudniu.

 

Na pewno spróbuję Animal Crossing, ale obawiam się, że mnie znudzi. Patrząc po idei gry nie rozumiem czemu ludzie się tym aż tak jarają.

Luigi 3 także must have.

 

Brakuje mi jakiejś gry z większą historią, światem, eksploracją.

W zeszłym roku była Zelda i Xeno2, a w tym chyba nic.

 

Jeszcze co do Directa - jakby nie przesunęli tego o tydzień to także by to inaczej wyglądało. Jak np. Civka została pokazana wcześniej, to teraz nie miało to takiej siły.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, funditto napisał:

Na zapowiedź portu Xeno X nie było szans skoro pokazywali XC 2 Torna, ale myślę, że w pierwszej połowie 2019 się pojawi 

 

Tak jak gadasz. To oczywiste, że porty z WiiU rozłożyli sobie na cały żywot Switcha, będzie na luki. Nie zapominajmy, że raczej wyjdzie jeszcze w 2019 roku MP4 i coś od Retro, to znaczy mam taką nadzieję. Więc może Emilka ma rację, że 2019 będzie grubszy od 2017.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Jako, że nie miałem żadnych oczekiwań wobec nowego Directa to jestem bardzo mile zaskoczony. 

 

Dla mnie wczorajszy Direct prezentuje się następująco (zaskoczeń nie będzie):

 

Na plus:

- Luigis Mansion 3 - prezentuje się bardzo dobrze, mam nadzieje tylko, że lokacje i duchy będą bardziej różnorodne bo graficznie jest jak najbardziej na plus.

- Civ 6 - liczę na fizyczne wydanie (nie trawie cyfrówek) - pomimo tego, że to port z iOSa to prezentuje się zacnie i mobilna wersja była bardzo chwalona, więc liczę na powtórkę.

- Inwazja Finali - jedynie liczę aby choć część z nich wyszła w pudełku a nie tylko cyfrowo - od tego mają chyba te różnej wielkości Carty aby móc wydać takiego FFIX w pudełku (ahh marzenia).

- nowy  pełnoprawny Animal Crossing (aczkolwiek mogli pokazać coś więcej niż wstawkę nawet nie na silniku) 

- promowanie nowych IP jak Daemon x Machina - mogliby jedynie bardziej zaprezentować jakiś story mode, ponieważ na razie pokazują jeden i ten sam gameplay i lokację a tytuł z mechami w roli głównej mógłby zarządzić. 

 

Na minus:

- Yoshi's Crafted World - dalej uważam, że tytuł jest nijaki. Dorzucili więcej obiektów na ekranie i jedyna nowość to możliwość obrócenia planszy aby móc się cofnąć (tylko zamiast iść w lewo obraca się mapą aby dalej lecieć w prawo - wow, już ściągam majty przez głowę) no i ta muzyka doprowadza mnie do szewskiej pasji.

- Nintendo dalej bawi się w zapowiadanie swoich gier prezentując wielkie G. Ciężko było nowemu Luigis Mansion poświęcić te 2 minuty i pokazać też chociaż skrawek gameplayu z nowego AC? Jak widać ciężko. 

 

- Za mało wsparcia developerów 3rd Party - chodzi mi tutaj bardziej o zbyt małe reklamowanie wielu pozycji. Wiem, że Dark Souls jest opóźniony ale kompletnie nic nie wspomnieli o Online Test ani o Amiibo a gra ma się rzekomo pojawić w Październiku. Na koniec września wychodzi Valkyria Chronicles 4 i też mogli chociaż o tym przypomnieć (i że jest demo). Kiedyś robili taki zlepek różnych scenek z trailerów różnych gier jako prezentacje wielu tytułów. Zauważyłem, że obecnie praktycznie nie prezentuje się już tak gier co mnie dziwi bo zawsze to jakaś reklama dla mniejszych lub mniej znanych pozycji. Nie potrzeba do tego lektora, który mi powie kiedy jest premiera, skoro jest podana na ekranie. 

 

- Usługa Online to jeden wielki żart - dalej komunikacja głosowa jest poprzez telefon, dalej brak jakiejkolwiek funkcji wysyłania wiadomości tekstowej (bo po co), te 20 gier z NESa i wyciąganie kasy na pady NESowe tylko dla subskrybentów usługi to kpina. Żadnego info nt. gier ze SNESa lub innych generacji, chmura jako jedyna opcja zapisania save'ów gdy zyebie się konsola to nieporozumienie (Wii U było w stanie zapisać savey na karcie SD i pendrivie ale tutaj przecież jest to nie do przebicia). Jestem w 100% pewien, że gdyby nie usługa to dawno dostalibyśmy te opcje w pakiecie ale z czegoś trzeba doić frajerów. No i ta wielka niespodzianka, która na bank okażę się taką kupą, że ludzie będą na początku myśleli iż Ninny sobie jaja robi. 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, bulaxyz82 napisał:

Jesteś za surowy dla yosziego. Będzie sztos, albo przynajmniej będzie trzymał poziom wloczkowego poprzednika. 

 

No właśnie w tym problem. Umierałem z nudów przy włóczkowym Yoshim (jedyny plus to włóczkowy Yoshi jako Amiibo - jest to jedyna figurka z tej serii, która mi się rzeczywiście podoba. No i może Metroid ze swoją "mięciutką główką"). Oprócz pięknej włóczkowej stylistyki ta seria przestaje cokolwiek ze sobą reprezentować. Poziom trudności nie istnieje, nudne mapy na jedno kopyto i potworny Soundtrack, przy którym uszy krwawią. Moja dziewczyna lubi ze mną pograć w co-opie w różne platformówki ale tutaj musieliśmy się zmusić i tylko przy wygłupach z Poochim szło się dobrze bawić (ponieważ sterowanie tym kundlem to nieporozumienie i jedynie po paru głębszych jest to idiotycznie śmieszne). 

 

Kwesta gustu ale na Yoshiego nie czekałem i nie czekam, ponieważ nie mają pomysłu i ostatni dobry Yoshi to Yoshi's Island 2 na DS'a. Reszta to dno i kilometr mułu pod względem gameplayu (graficznie może są unikatowe ale grafa to nie wszystko).

 

Oczywiście szanuje zdanie kolegów i akceptuje, że wam tytuł może się podobać. Ja niestety nie należę do tej grupki zwolenników Yoshiego. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Forum jak zwykle, pisanie namiętnie list co to będzie, o jakichś studiach które nic nawet nie zapowiedziały, a przecież są prawdziwe gierki na wyciągnięcie ręki. Już teraz do kupienia Cities Skylines, najlepiej oceniana gra tego typu przez ostatnie wieeeele lat. Ciekawa jest zapowiedź tych planszówek - nie wiem, czy to ma szanse być czymś więcej niż kompletną niszą, ale Switchowi brakuje społecznej rozrywki i może akurat to komuś się sprawdzi, bardziej niż te pseudo-pokemony.

 

Gadki o konieczności jakiegoś tam remake'u gry sprzed 2 lat, kiedy ogłosili za to już niedługo KATAMARI DAMACY. Skoro Donut County nie wychodzi (na razie?) na Switcha, to musi być druga najlepsza rzecz. Nie każdy to już teraz pamięta, ale Katamari było jednym z istotnych punktów w historii tego, co teraz ludzie nazywają "indykami". Powstała oczywiście pod egidą Namco, ale przy niskim budżecie i była sprzedawana po niskiej cenie - a jednak odniosła unikatowy sukces na skalę dużych gier, pokazując, ile można osiągnąć podchodząc inaczej do sprawy. Wtedy to było szalone, że gra za 20 euro może dostawać wysokie oceny. Teraz... wygląda na to, że lekki remaster po 14 latach będzie kosztował więcej.

 


Mam podejrzenie, że na FF8 jest na każdej kolejnej platformie najwidoczniej pomijane dlatego, że któryś element gry nie daje się automatycznie sportować. A te porty są mocno leniwe. Oby przynajmniej na Switcha nie były tak jak SaGa wersjami z komórek bez żadnego dostosowania, to może komuś się przyda. Crystal Chronicles było ogłoszone kilka dni temu, ale to w sumie ciekawszy projekt. FFCC było pod paroma względami bardzo piękną grą, bardzo. Była tylko bardzo pusta pod względem rozgrywki, zwłaszcza dla gracza singlowego. Jest tu potencjał na coś ciekawego, nie żebym w to wierzył. No i wydane już FF XV Pocket Edition, które nie wiem, jakiej popularności może oczekiwać na sprzęcie dla "hardkorowców" (jest na start "przecenione" o 40%, co powinno chyba być normalną ceną...), ale nadal takie wydanie jako jedyna namiastka dużych gier na Switchu to ciekawy temat. Jak to bywa z konsolami Nintendo, z czasem zapomina się, że w ogóle ktoś przed premierą liczył na "tripyl eje", bo i tym razem żaden na horyzoncie się nie pojawia, a te kilka pozycji Bethesdy chyba będzie już zawsze tak samo się wyróżniać w bibliotece, jak na Wii U robił to Batman.

 

 

 

Ogólnie Nintendo nie próżnuje. Na tej konsoli będzie niedługo Smash, Animal Crossing i pseudo-Pokemony, a potem "prawdziwe" Pokemony - to samo wystarczy, żeby każdy gracz musiał posiadać, mieć przy sobie i używać Switcha 24 godziny na dobę.

Jestem niemal w szoku, że zapowiedzieli Animal Crossing ot tak, bez rabanu. Ta marka jest ogromnym wyjątkiem w repertuarze Nintendo i sporo osób tylko dla niej miało 3DS-a. Ta gra to wielka nadzieja, żeby Switch przestał być tak nerdowską konsolą, którą kobiece ręce dotykają równie często, co mnie.

 

 

 

Ogłoszenie online to smutna sprawa. Ta cała scenka z płaczącym Mario że mu save zniknął, gdy na każdej innej konsoli save po prostu sobie można skopiować bez robienia łachy, to trochę chamówa. Czemu cała ta akcja tak pachnie porażką w sensie zarówno wizerunkowym, jak i finansowym.

 

Rozwaliło mnie też, że próbując jakoś pokazać używanie tej aplikacji na telefon w praktyce, żeby nie wyglądało żałośnie, po prostu narysowali sobie telefon, który lewituje obok twojej głowy. Za taki feature to wielu by chętnie zapłaciło...

 

 

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

https://nintendoeverything.com/nintendo-switch-online-faq-cloud-saves-expire-when-subscription-ends/

 

?????? To po to czekałem, żeby móc oddać konsolę na gwarancję i nie stracić zapisów? To może wykupie od razu subskrypcje na pół roku, bo jak zaplace za miesiąc a mi przetrzymają konsole to stracę sejwy:D Teraz się poważnie zastanawiam nad sprzedażą tego szrota. Komedia. Opózniali, opozniali, VC zarżnęli, voice chata nie ma a teraz to?? KOSMOS 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...