Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Artur, jeśli myślisz o platynie to robienie side questów Cię nie ominie bo jest jeden trofik z nimi związany

Spoiler

za zebranie wszystkich towarzyszy do obrony miasta

Ale jeśli zlewasz trofiki to możesz cisnąć wątek główny, Twój wybór. Co do zbroi to przed zdobyciem tej z regenem pancerza używałem dwóch, zależnie od sytuacji. Jedna była do skradania i eksploracji/eliminacji po cichu a druga typowa do otwartej walki z dużymi resistami. I tak swapowałem sobie zbrojki dopóki nie zdobyłem tej samonprawiającej się. Gra pozwala kombinować z buildami, możesz na upartego zrobić sobie nawet zestaw bazujący na pułapkach jeśli zechcesz :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja generalnie dobierałem to co najlepsze miałem w danej chwili i nie zmieniałem po prostu. Podczas skradania na późniejszych etapach używałem dominacji albo cichej eliminacji więc nie kombinowałem ze zbrojami.
A później już poza fioletowymi ulepszeniami nic nie jest warte zbierania, od razu idzie na okruchy :)

Co do znajdziek sporo ich zbierałem za pierwszym razem bo miło się je zbierało zwłaszcza, że można kupić mapki gdzie są.

Odnośnik do komentarza

No jest kilka typów znajdziek, które po zebraniu możesz sprzedać konkretnym kupcom za nagrody. Same nagrody raczej średnie ale tutaj chodzi bardziej o lore samych znajdziek. Zaś jeżeli chodzi o kwiaty to odnoszą się do

Spoiler

ostatniej sceny i lokalizacji "ostatniego metalowego kwiatu"

 

Horizon dobra gierka. Maszyny, walki z nimi i grafa to największe plusy tej gry. Cała reszta mniej lub bardziej ssie (ale to rzecz indywidualnego podejścia). Znajdzki ogólnie słabe w chuj. Mało wnoszą do świata (w szczególności logi).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Gram w tego Horajzona i widzę, że jest poprawny politycznie, Jest gej, jest silny kobiecy charakter, chociaż Aloy akurat nie jest wymuszonym silnym charakterem, wszystko naturalnie wychodzi, no i nawet transa można spotkać. Znaczy się spotykamy kobietę wyglądającą jak chłopaczek i mówiącą o sobie w rodzaju męskim. 

 

No i wydaje mi się, że jest pewna nieścisłość, bo znajdujemy pęk kluczy, który w EQ Aloy nazywa się mityczne dzwonki czy coś w ten deseń, screen z tym wszędzie można było znaleźć swego czasu, a potem bohaterka znajduje klucz do drzwi i wie że to klucz a nie jakieś mityczne dzwonki.

Odnośnik do komentarza

Jak w sumie każdy tytuł, HZD przechodziłem kilka razy. Moje pierwsze przejście na 100% zajęło mi 112h, i w sumie każde kolejne, czy to NG+ czy całkiem nowa gra zawsze trwało to te kilkadziesiąt godzin (czy tam pod 100 nawet). Gra spodobała mi się od pierwszej zapowiedzi, walki z maszynami są na tyle miodne, a świat tak piękny, że mogłem sobie latać bez celu od maszyny do maszyny i mnie to nie nudziło.

Przed dwójką zrobię na bank kolejne przejście, które zapewne też zajmie mi kilkadziesiąt godzin.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Oki. Dzisiaj chyba skonczę. Te niebieskie umiejętności to one są z dodatku? Bo nie wbiłem ich do konca a trofka za wszystkie umiejki wpadła. Szkoda, że nie mozna polatać na burzoptaku, może w HZD2 będzie można :D A wczoraj oglądam najnowszy odcinek milionerów na Player i była laska co wyglądała jak Aloy, warto sprawdzić, bo idealnie by do cosplay pasowała.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

Posiadam wersje horizon zero dawn the frozen wilds bez polskiego dubbingu

NG+ chciałbym przejść dla odmiany własnie z dubbingiem

Czy moge kupić wersje i dubbingiem i po włozeniu dysku z wersją z dubbingiem będę mogł tak zagrać?

Ewentualnie odinstalowac tę wersje i zainstalować wersje z dubbingiem

Czy będzie to możliwe zachowując save z pierwotnej wersji i czy mozliwe będzie wbicie trofeum za nową gre plus?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dodatek już dawno zrobiony i gra na razie odłożona a najpewniej, przez zalew kolejnych tytułów, odłożona na zawsze. Przyznam, że graficznie miejscami wygląda jeszcze lepiej niż podstawka, ale za to na amatorze częściej sie krztusi od ogromu efektów podczas walki. Historia w dodatku to lajcik nic specjalnie zobowiązującego z czego osobiście jestem zadowolony bo spokojnie to ograłem.

 

Nie chciało mi się za to już robić wszystkich łowów na maksa nie tyle bo są trudniejsze, ale dlatego, że skonczyly mi się surowce do ammo i nie chcialo mi sie już ich farmić po to by kolejny raz spróbowac zaliczyć wyzwanie. Ammo do dopakowanych specjalnych broni kosztuje kupe surowców i koniec konców wykupywałem je za okruchy które tez się skonczyły.

Odnośnik do komentarza

No ja z tych nowych broni za dużo nie korzystałem właśnie, bo nie są jakoś OP, a pochłaniają masę surowców. Za to wyzwania były wymagające, jak i ogólnie cały dodatek w porównaniu do podstawki, szczególnie wyzwanie Ikrie jest ciekawe gdzie mamy bardzo ograniczoną amunicję.

 

 

Odnośnik do komentarza

Mam podstawę w 100% ukończona, niestety w dodatku za późno zorientowałem się, że nie mam zebranych po drodze wszystkich unikatowych modyfikacji. Mam wszystkie misję ukończone, wszystkie pigmenty, zwierzęta zebrane, bronie i ubiory też. Niestety tylko 4 modyfikacje unikalne. Gdzie je teraz znajdę? Szukać w maszynach czy raczej już za późno za zebranie wszystkich? 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Stęskniłem się za grą  i stwierdziłem, że wejdę na to forum aby poczytać jakie inni mieli na jej temat odczucia, refleksje. Przebrnąłem przez ponad 90 stron (zacząłem od jakiejś 70) i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie tylko mnie ta gra pochłonęła całkowicie swoją fabułą, klimatem, widokami. Fajnie, że są inni którzy przeszli tą gre wielokrotnie (mój licznik stanął na 5, ale mam zamiar przejść wszystko jeszcze raz po raz szósty jak tylko ogłoszą konkretną datę drugiej części) i za każdym razem odkrywali coś nowego. Dla mnie jest to "gra życia" i mam tylko nadzieję, że kolejna cześć chociaż dorówna jedynce.  Po tych wstępnych filmikach mam jakieś dziwne obawy, niczym nieuzasadnione, pozostaje tylko czekać. 

Edytowane przez niunias101
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...