Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, suteq napisał:

TLOU to zgoda, ale GoW? Przecież ta historia była strasznie rozwleczona i w sumie o niczym. :reggie: 

 

Czy ja wiem? Kilka razy się łza w oku zakręciła, była jakaś większa misja i motywacja, a w Horizonie to wszystko to takie pierdu pierdu.

Odnośnik do komentarza

Słitaśny 4 vinylowy set z OSTem z Horizona wjechał właśnie do horajzonowego sklepiku. Co prawda muza mi jakoś nie zapadła z tej gry w pamięci ale na takich vinylach to bym sobie ją chętnie przypomniał :wub:

66157-b49f6bb26806cd6e9e2cc52cede2cd41.p

discs.png

https://horizonzerodawn.tmstor.es/cart/product.php?id=66157

 

Edytowane przez Ryo-San
Odnośnik do komentarza

OK skończyłem grę i chyba mogę w końcu po tylu latach napisać recenzje :pawel: 

 

 

Grę męczyłem od 3 lat. Na premierę grałem 6 h i się odbiłem po latach już na ps4 pro wróciłem i zacząłem od zera. Znowu mnie ten początek zmęczył ale tym razem dotrwałem do spotkania z

Spoiler

Sylens

.  Tu gra rzeczywiście się rozkręca fabularnie. Niestety gameplay do końca mi średnio pasował i dużo rzeczy mnie irytowało. Dlatego może zacznę od minusów a na końcu przejdę do plusów (też mam ich troszkę ;) )

 

Co mi się nie podobało: 

- początek to jeden z najgorszych początków w grach open world aaa. ZA DŁUGI, przegadany, nudny ponad 7-8 h gdzie się w sumie mało dzieje. A i sam start dzieckiem jezu jaki ten samouczek (pipi)owy. 

- crafting - jak ja tego (pipi)ostwa nienawidzę. A to że np aby sie teleportować trzeba mieć skóre z (pipi) bobra i ileś mięsa nosz (pipi)a. Potem chciałem u sklepikarza kupić mając duuuużo kasy teleport epicki ale brakowało mi skóry lisa. No i spoko jedna skóra co to jest. Problem taki że zabiłem 10 lisów i skóry nie było bo to jest LOSOWO. I tak ze wszystkim czasem mam fuksa i od razu a czasem generator liczbowy pokazuje mi faka. Nie potrzebna mechanika sztucznie wydłużająca grę. 

- wszystko co nie jest główną fabułą jest mocno takie se. NPC nijacy, historie w questach pobocznych (pipi)owe, większość misji na jedno kopyto : idź zabij kogoś lub zbierz coś przynieś i powtórz. 

- ogólnie gra kopiuje wszystko od ubi ale robi to gorzej niż ostatnie ac origin i odyssey. Obie są dla mnie przyjemniejszymi grami. Tak po prostu. Nie lepszymi fabularnie czy ładniejszymi ale przyjemniejszymi w poruszaniu się po świecie i w gameplayu. 

- co do poruszania się to jeszcze wspinanie. Jezu jaka ta mechanika jest kijowa w tej grze. 

- loadingi przy fast travel - dajcie już ssd na konsoli bo zasnąć można. Szczególnie jak biorę questa transportuje się w miejsce questa robie questa w minute i teleportuje się z powrotem. xD 

 

 

Teraz plusy:

- główna fabuła - nie jest to mesjasz ale może się podobać i intryguje po wyjściu z samouczka. Dodatkowo lubiłem czytać notatki i słuchać audio zostawione przez 

Spoiler

ludzi z przeszłości

- grafika nadal może się podobać a hdr i zachód słońca to :obama:

- dubbing głównej dwójki mega no ale i ashly i lance bardzo lubię

- pozostałe udźwiękowienie top giereczek

- po days gone szczególnie widoczne i muszę wymienić w plusach - gra jest pozbawiona bugów. Fakt gram wiele lat po premierze ale no open world bez ani jednego glitcha respekt dla studia. 

- mała mapa - tak to plus że open world nie jest rozwleczony jak w nowych ac dla przykładu. 

 

 

No to jak podobała mi się gra czy nie. Podobała jak dobra gra ze średniej półki. Nie czuje tu i nigdy nie czułem kandydata na goty ale 7/10 jak najbardziej. Niestety gra mnie zmęczyła i mimo wersji goty nie chce nawet myśleć o dlc olewam już sprawę. Myślę że po przejściu gry mogę wystawić uczciwą ocenę.  Fabularnie spoko ale no gra nuży powtarzaniem non stop tego samego schematu. Za mało wszystko urozmaicone. A chciałem dodać że zrobiłem prawie wszystkie questy poboczne szukając jakiegoś super (nie znalazłem). 

 

Polecić polecam obadać za te 40 zł za które sam kupiłem, ale jak ktoś teraz myśli o kupnie na pc w pełnej cenie. Nie róbcie tego poczekajcie aż będzie na deep deeeeeep sale tak jak ja :D

 

 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.07.2020 o 19:15, Ryo-San napisał:

Słitaśny 4 vinylowy set z OSTem z Horizona wjechał właśnie do horajzonowego sklepiku. Co prawda muza mi jakoś nie zapadła z tej gry w pamięci ale na takich vinylach to bym sobie ją chętnie przypomniał :wub:

66157-b49f6bb26806cd6e9e2cc52cede2cd41.p

discs.png

https://horizonzerodawn.tmstor.es/cart/product.php?id=66157

 

Dla mnie OST pierwsza klasa. Zwłaszcza wocal Julie Elven. Mam całą playliste z OST z Horizona z utworami tylko z jej wokalem - gniecie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam takie pytanie odnośnie Horizont, nigdzie indziej nie mogę znaleźć informacji o moim problemie. Chodzi o to, że nie mogę udać się do Zmierzchu by zakończyć misję,,wszyscy sprzymierzeńcy przybyli,, Szybka podróż nie możliwa, wyskakuje napis , nie udasz się tam bez przebrania,, Pieszo tak samo, że muszę się przebrać!? O jakie przebranie chodzi???  Dodam jeszcze, że główną misję już ukończyłem, nawet dwa razy i prawie wszystkie poboczne i zadania też. Help!! Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak przeglądam filmiki z tej wersji PC-towej i przyznam,  że teraz jak gram w Ghost of Tsushima to oglądanie jak za każdym razem Aloy odpala animację, żeby zebrać jakieś krzeczek, skórę czy złom jest dość bolesne. Co trochę dziwne, bo 3 lata temu mi to kompletnie nie przeszkadzało. ;)

 

Aż boję się co by było gdybym teraz ponownie odpalił RDR 2. :D Mam nadzieję, że developerzy teraz częściej będą dodawać takie opcje jak w Tsushimie. Imersja imersją, ale przy którejś godzinie z kolei zaczyna się doceniać wygodę takiego uproszczonego podejścia. 

Odnośnik do komentarza

Jest niestety gorszy problem z wersją PC. Bardzo słaba optymalizacja.

 

Rekomendowana karta (GTX 1060) w 1080p daje tylko 50 fps przy ustawieniach gorszych niż na PS4. 

RTXy też klękają, szczególnie w wyższych rozdzielczościach i Ultra ustawieniach. Przy 1440p nawet RTX 2080 ti nie daje rady utrzymać stabilnych 60-ciu klatek. O 4k nawet nie wspominając.

 

Jutro pewnie będzie jakiś materiał od Digital Foundry, ale z tego co napisał testujący, nie jest zbyt dobrze. Znacznie mocniejsze pecety niż to co siedzi w PS4 nie są w stanie zapewnić płynnej rozgrywki.

 

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, aph napisał:

To jest norma przecież. PC musi być x mocniejszy żeby była taka sama jakość.

No właśnie widać to w Death Stranding chociażby. :) 

 

Chuyowa optymalizacja to chuyowa optymalizacja i tyle. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...