Skocz do zawartości

Horizon: Zero Dawn


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

Ja przed premierą Horizona skończyłem trzecią Mafię, a później dobiłem Wiedźmina 3 na 100% (całe Krew i Wino), więc teoretycznie powinienem mieć przesyt formułą open world, a jednak gra GG robi swoje na tyle dobrze, że w żadnym wypadku tak nie było.

Porównałbym ją trochę do inFamous Second Son - też swego czasu piękna oprawa i jak na sandboxa - bardzo krótka przygoda, dzięki czemu kończy się, zanim zacznie przymulać, zostawiając gracza z niedosytem wręcz (z tą różnicą, że w inFamous miałem już przesyt samą formułą serii, bo każda odsłona identyczna, tutaj jednak była świeżość).

Odnośnik do komentarza

Mam takie same odczucia jak Rozi i Ins. Gra jest przepiękna, animacje

Aloy i maszyn są świetnie wykonanane, pomysł na świat i fabułę jest super ale gra jest dla mnie po prostu... nudna. Nudne są dialogi, misje poboczne. Walki, mimo że zdają się być widowiskowe to gameplayowo są nudne i chaotyczne. Walka włocznią wygląda żałośnie i jest zbyt skuteczna. Wspinaczka jest jeszcze bardziej prostacka niż w uncharted i nowych assassinach. Podskoki bohaterki są komiczne. Strzelanie z łuku nie sprawia żadnej przyjemności w odróżnieniu od Tomb Raidera. Zbieranie roślinek bardziej irytuje niż w Tombie. Crafting na siłę wyciśnięty i sztucznie rozbudowany. Skradanie równie zrąbane jak w Assassinach. Gra zasługuje co prawda na co najmniej 7+/10 ale za dużo mam dobrych gier do nadrobienia żeby przygodę z Aloy kończyć na siłę. Nie mniej jednak rozumiem osoby które się tą grą zachwycają. Ja moze po prostu przeszedlem na 100% zbyt dużo sandboxów i RPGów by być w ich gronie.

 

W 100% się zgadzam. Horizon to tylko i aż... dobra gra. Graficznie świetna, fabularnie jednak... średnia. O ile postacie z przeszłości jeszcze trzymają się kupy i są ciekawe, tak te z teraźniejszości... eh, straszne dno. Misje poboczne to już w ogóle robią z Aloy zwykłę popychadło na zawołanie.

Odnośnik do komentarza

Ale wiele osób boli doopa, że Guerrillasom udało się stworzyć tak swietna i dopracowaną grę. Powinniśmy się cieszyć a nie szukać wad na siłę.

 

Ja gram teraz już chyba piątą godzinę. Wszystkie znajdzki za mną, prawie wszystkie sidequesty i powoli zbliżamy się do końca. Co za niezwykla podróż. Aloy z miejsca powinna zostać najlepszą żeńska postacią ostatnich lat. Jest mega-naturalna i idzie się z nią zżyć.

Odnośnik do komentarza

Ale wiele osób boli doopa, że Guerrillasom udało się stworzyć tak swietna i dopracowaną grę. Powinniśmy się cieszyć a nie szukać wad na siłę.

 

Ja gram teraz już chyba piątą godzinę. Wszystkie znajdzki za mną, prawie wszystkie sidequesty i powoli zbliżamy się do końca. Co za niezwykla podróż. Aloy z miejsca powinna zostać najlepszą żeńska postacią ostatnich lat. Jest mega-naturalna i idzie się z nią zżyć.

 

Bo teraz na forumku jest jakaś hipsterska moda na chwalenie wszystkiego co niszowe (NieR, Persona, Yakuza), a jechanie po grach z tzw mainstreamu (bo "rak branży", "nic nowego" itp.).

 

Co do Aloy - zgadzam się, zresztą ogónie mało jest wyrazistych postaci kobiecych w grach, więc ruda ma trochę łatwiej. Niby Lara z ostatnich dwóch odsłon też jest spoko (bo wcześniejsze jej wcielenia to była istna kreskówka), ale jednak za dużo ma z Bruce'a Willisa :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Komuś gra się nie podoba to hipster albo ma ból doopy ... żałosne. 

Co do Alloy to nie bardzo wiem o czym wy piszecie. To jest tak miałka postać, że szkoda gadać. Emocji nie przejawia, nic ciekawego nie mówi, no nie da się jej lubić. Jest ona tak nijaka, że w momencie gdy Helis 

po raz pierwszy powiedział więcej niż dwa zdania (jak siedziała w klatce)

wzniósł się tak ze trzy poziomy wyżej od tego co ruda prezentowała do tej pory. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Sila napedowa gry jest watek przeszlosci i odpowiedz na pytanie czemu jest teraz tak a nie inaczej. To im wyszlo super. Ale caly watek wspolczesny i postacie w nim wystepujace sa totalnie sredniackie i przecietne. Beda mieli bojowe zadanie w dwojce by w wspolczesnymw watku dac cos ciekawego bo w duzej mierze zagadka przeszlosci zostala rozwiazana

 

questy poboczne strasznie przecietne - niby starali sie dac cos na wzor wieska, ze kazdy ma jakies tam tlo fabularne ale wyszlo mocno srednio, pod koniec to juz skippowalem te nieciekawe dialogi w pobocznych byle tylko szybko przeniesc sie w rejon kolejnego zayebistego starcia z dinobotem

Odnośnik do komentarza

Czasami jak tutaj niektorych czytam mam wrazenie ze gralismy w dwie rozne gry.

 

Choc fakt watek terazniejszosci przecietny, ale watek przeszlosci ciagnal gre jak pendolino po szynach. Wsiaklem na maksa. Aloy zaje,bista pos.tac , najlepsza zenska po(pipi) od czasow Ellie z tlou. Nawet nie ma co jej porownywac do zalosnej choc ladnej lary. Poza tym chyba nie wszyscy zauwazyli ale w wielu waznych watkach mozna wybrac w opcjach dialogowych czy chcemy byc popychadlem czy twarda suka. Aloy fantastyczna naturalna postac, postac ktora wiele przeszla , stracila goscia ktory byl dla niej ojcem, odrzucana. Nagle staje sie wielbiona niczym bostwo , jest nawet fantastyczny moment gdzie widac dezorientacje aloy kiedy jej sie klaniaja, Dziewczyna nie pottafi sie zachowac w takiej sytuacji i jest to calkowicie naturalne bo to prosta ale emocjonalna dziewczyna. Tak jak powinno byc w rzeczywistosci. Dziwne ze niektorzy to pisza jako wada, ze Aloy powinna nagle z malej dziewczynki ktora dostala kamieniem stac sie aniolem zemsty takim jak helis i napier.dalac wszystkich sadzac kur.wy.

 

A misje poboczne? Litosci czym niby odbiegaja od standardow z innych gier? Nawet w wiedzminie sie juz zygac chcialo od misji na jedno kopyto i skippowalo mialkie postacie. Blysk byl tylko co jakis czas. W sumie jak tutaj.

Edytowane przez kanabis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

czytam te ostatnie pare stron tego tematu i na prawde bol dupy u uzytkownika kanabis jest niczym u medrka gdy ktos pisze ze ma frajde z xboxem. Nie kazdy musi miec Twoje zdanie na temat gry, nie czaisz? :D Forum to nie circlejerk gdzie kazdy musi zachwalac w niebiosa kazda gre - horizon najwidoczniej nie jest taki idealny dla wielu graczy jak dla Ciebie. Nie musisz odpisywac na kazdy ich argument i probowac przekonac ich do Twojej opinii. Swoja wyraziles juz wielokrotnie.

 

Jak dla mnie gierka rzeczywiscie piekna i tak jak dla innych uzytkownikow lekko nudnawa. Fabula jako-taka, walki sa bardzo srednie, skradanie tez #YOLO i wiele innych rzeczy tworcom sie nie udalo. Nie chce powtarzac tych samych argumentow ktore juz byly pisane tutaj 20 razy wiec moja ocena to : 8 / 10. Do wiedzmina tej grze brakuje lat swietlnych.

Odnośnik do komentarza

kanabis ale ty od wczoraj na kazdy post tu odpisujesz i usilnie chcesz obalac kazde argumenty kogos dla ktorego ta gra to nie jest 10/10

 

adwokat zero dawn, jakby ci ktos rodzine obrazal bo ktos napisze jakas wade tej gry, a ty sie gotujesz w sekunde bo przeciez inne gry tez maja te wady

 

kazdy ma prawo do wlasnej opinii o tym tytule chocby nie wiem jak bezsensowna byla wg ciebie ale takie odpisywanie co kazdy taki post i probowanie argumentacji, ze jednak nie jest tak jak ten ktos pisze to wypisz wymaluj mendrek probujacy w cw przekonac caly swiat, ze dobrze bawic mozna sie tylko z playstation

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ale wiesz ze rownie dobrze mozna to odbierac na odwrot ze co chwile ktos probuje obalac moje argumenty ? No tyle ze wtedy to nie jest bol doopy antyfanow horizon tylko rzetelna subiektywna opinia. Wredny rowniez na poprzedniej stronie robi to samo co ja ale to o mnie jest bool doopy. Nie rozumiem. A najglosniej na moje posty triggeruja i pienia sie ci ktorzy wzajemnie pluskowali swoje posty a minusowali moje. Po prostu smieszne. A za ten swoj niby bol dupy przez ostatnie strony zebralem wiecej plusow a wiec pozytywnej opinii niz ci ktorsy po mnie teraz jada razem wzieci. I pozwol ze to tym bede sie sugerowal a nie opinia ludzi ktorzy pisza horizon jest nudny 8/10. I jak widac po tej stronie to wam cisnienie skacze nie mi, ja sobie normalnie dyskutuje i pisze jak ja to SUBIEKTYWNIE odbieram w odpowiedzi na posty innych bo od tego jest forum a wam juz doopa peka bo kanabis cos w temacie napisal.

 

Edit: dla mnie horizon to tez nie 10/10. Mocne 9/10.

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

kanabis ale ty od wczoraj na kazdy post tu odpisujesz i usilnie chcesz obalac kazde argumenty kogos dla ktorego ta gra to nie jest 10/10

 

adwokat zero dawn, jakby ci ktos rodzine obrazal bo ktos napisze jakas wade tej gry, a ty sie gotujesz w sekunde bo przeciez inne gry tez maja te wady

 

kazdy ma prawo do wlasnej opinii o tym tytule chocby nie wiem jak bezsensowna byla wg ciebie ale takie odpisywanie co kazdy taki post i probowanie argumentacji, ze jednak nie jest tak jak ten ktos pisze to wypisz wymaluj mendrek probujacy w cw przekonac caly swiat, ze dobrze bawic mozna sie tylko z playstation

Moja opinia o Ficuś: po dojściu do Switcha 8/10 z tendencją wzrostową

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...