Skocz do zawartości

Resident Evil 2 Remake


Hubert249

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszedłem na HC Leosiem i Claire. Co tu pisać gra geniusz,szkoda że taka krótka choć za pierwszym razem widzę, że pyklo 8h, a za drugim lekko ponad 5h no ale chciałoby się drugie tyle i jakaś część miasta. Bawiłem się wybornie, dekapitacja kończyn zombie to coś genialnego i jak sobie pomyślę o tym co zrobili w RE3 to smutek łapie. 

Teraz spróbuje przejść Hunkiem no i nie wiem - mam ochotę jeszcze pograc to pewnie przejdę te darmowe dodatki i może się wezmę za SR choć chyba za słaby jestem. Muszę najpierw chyba zestrzelic szopy i zdobyć jakaś broń z infinite ammo. Przejście poniżej 2.5h z 3 saveami uważam za niewykonalne przeze mnie, za slaby juz w gry jestem.

W dniu 19.02.2021 o 19:13, Nyu napisał:

PODOBIEŃSTWO DO ORYGINAŁU

- RE2: tak

- RE3: żadna ulica, żaden moment nie przypomina nic z trójki (nie liczę easter-eggów jak kreda na betonie XD)

 

KONSTRUKCJA

- RE2: duża nieliniowa lokacja, backtracking, item menadżment, mini-zagadki, można się zgubić i osrać przed pójściem gdzieś, czyszczenie mapy

- RE3: idź do przodu tam ¯\_(ツ)_/¯

 

STALKER

- RE2: Mr X to prawilny Nemesis, który jest zagrożeniem w nieoczekiwanych momentach

- RE3: obsrane oskryptowane starcia z Nemesisem ¯\_(ツ)_/¯

 

KLIMAT I ZASZCZUCIE

- RE2: ło panie

- RE3: ¯\_(ツ)_/¯

 

GRA ZROBIONA Z SERCEM

- RE2: tak

- RE3: ¯\_(ツ)_/¯

 

[spoiler]Oczywiście to i tak niezła gierka, ale do RE2 lata świetlne, a na pewno żaden z tego remake RE3. Bardziej nowoczesne streszczenie XD[/spoiler]

Bardzo to smutne, ale prawdziwe. Co bardziej mnie boli to to, że stawiam og re3 nad og re2 i liczyłem na rozpierdol. A dostałem kopa w dupe. Niestety - za szybko chcieli i gorsze studio się zabrało za to.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mogliby nawet dac CV po RE4, troche by sie postrzelalo a potem by wyskoczyli z CV jako missing link. Moze byc tak ze nie robia remaku RE4 tylko wykorzystali coniektore rzeczy z RE4 do RE8? Klimat na otwartych lokacjach troche podobny

Edytowane przez Sven Froost
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Josh napisał:

To była bardzo dziwna decyzja, że olali Weronikę, tym bardziej że po Village remake RE4 będzie trącił powtarzalnością (na 100% wykorzystają niektóre assety). Mam tylko nadzieję, że kiedyś jednak zobaczymy odświeżone CV, na remake'a Zero też bym się nie obraził. 

Zero i 1 zostawią na razie w spokoju bo przecież wersje HD były wydane nie tak dawno temu. CV to bym brał i za 250zł bo uwielbiam. Osobiście chciałbym zobaczyć Outbrake 1 i 2 w kolekcji chociażby w takiej jakości jak wspomniane 1 i 0. Tym razem mutli by działało jak trzeba i można by się pobawić w coopie ze znajomymi. Wiem, że dla wielu osób to byłaby strata czasu i wolą widzieć remake 4 albo całkowicie nową sieciową gierkę, ale mi strasznie brakuje tych starych wręcz archaicznych residentów.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, XM. napisał:

Ten CV tak chwalicie, że az kupię jak będzie promka

 

Tak jak napisał łom, możesz się ciut zawieść. Gra się postarzała bardziej od oryginalnej trylogii, przede wszystkim graficznie, klimatem i fabułą też odstaje od pozostałych odsłon. To w dalszym ciągu fajna gierka i spoko Resident, ale niekoniecznie dla osób które pierwszy kontakt z nią będą miały w 2021 roku. Z drugiej strony jak są promki to CV chodzi za grosze, więc mimo wszystko warto zaryzykować i dać szansę. 

 

Godzinę temu, pawelgr5 napisał:

Zero i 1 zostawią na razie w spokoju bo przecież wersje HD były wydane nie tak dawno temu. CV to bym brał i za 250zł bo uwielbiam. Osobiście chciałbym zobaczyć Outbrake 1 i 2 w kolekcji chociażby w takiej jakości jak wspomniane 1 i 0. Tym razem mutli by działało jak trzeba i można by się pobawić w coopie ze znajomymi. Wiem, że dla wielu osób to byłaby strata czasu i wolą widzieć remake 4 albo całkowicie nową sieciową gierkę, ale mi strasznie brakuje tych starych wręcz archaicznych residentów.

 

Owszem, edycje HD miały premierę stosunkowo niedawno, ale nie zmienia to faktu, że obie gry w oryginalnym stanie ukazały się już ponad 15 lat temu i czuć to w gameplayu, więc sądzę że to dobra pora na rimjeki. Nie chciałbyś pobuszować po rezydencji Spencera z widokiem zza pleców i z taką grafiką jak w RE2 remake? Przy Zero to już w ogóle mogliby zaszaleć, pozmieniać to i owo i pokusić się nawet o multiplayer. 

 

Cytat

Moze byc tak ze nie robia remaku RE4 tylko wykorzystali coniektore rzeczy z RE4 do RE8? Klimat na otwartych lokacjach troche podobny

 

Nie jestem teraz pewny, ale w tym wycieku danych co ostatnio miał miejsce było chyba też info, że pracują nad RE4. Zła kolejność według mnie, bo po RE:Village wszyscy będziemy już nieco zmęczeni wiejskimi / zamczystymi lokacjami, a oni chcą to samo zaserwować nie dalej jak za rok-dwa. No chyba, że na fest przerobią RE4R tak, że nawet lokacje będą inne i jednak nie będzie aż tylu podobieństw z RE:V

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie CV>RE3 i ostatni klasyczny resident w dodatku bardzo dobrze wykonany w porownaniu do reszty w dodatku chyba najstraszniejszy. Fakt ze bylo czuc juz troche archaizmu z poprzedniej generacji. Co do remaku Dino Crisis to by sie cholernie przydal, po zaskakujaco dobrym Jurrasic Park fajnie by bylo postrzelac do dinozaurow i poogladac te mniej agresywne. Wesker w CV mnie po prostu straszyl majac taka przewage

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, SlimShady napisał:

Veronica, to najsłabsza główna odsłona, ale nadal dobra. Już trochę było czuć zmęczenie materiału


Kuźwa, Panie, jak odpaliłem to pierwszy raz na Dreamcast'cie i zobaczyłem te w pełni trójwymiarowe lokacje, plus niesamowicie szczegółowe modele zombiaków to zbierałem szczękę z podłogi.
Zajebista odsłona, jedna z moich ulubionych.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Wredny napisał:


Kuźwa, Panie, jak odpaliłem to pierwszy raz na Dreamcast'cie i zobaczyłem te w pełni trójwymiarowe lokacje, plus niesamowicie szczegółowe modele zombiaków to zbierałem szczękę z podłogi.
Zajebista odsłona, jedna z moich ulubionych.
 

Pewnie jedna z twoich pierwszych gier na DC, więc zawsze będziesz miał w serduszku. U mnie taki efekt wywołały prerenderowane tła z rimejku jedynki i Zero. Ten pociąg i zacinający deszcz, to do dzisiaj robią robotę.

Zresztą to zawsze był sposób, żeby wyciskać z gier siódme poty, na filmiku tego nie zobaczysz, ale w Onimushy 2 ta podmywająca plażę woda, to niemal fotorealizm:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...