Skocz do zawartości

SAINTS ROW - cała seria


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wjebałem 169zł na promocji u Dave'a to opisze wrażenia :D (z perspektywy powiedzmy fana poprzednich częśći: platyna od 2-4 + dodatek, 1 jeszcze niedokończona na xboxie we wstecznej ale może kiedyś się uda).

- masa mniejszych lub większych bugów które czasami uniemożliwiają kontynuowanie gry (odpalenie save od nowa nie pomaga, działa dopiero po po wyłacznieu gry i restarcie konsoli). Sam doświadczyłęm problemu ze dostępem do stołu do kupowania nowych biznesów (zadziałał po restarcie) i 2 razy w trakcie misji 'nie odpalenia' akcji przy checkpointcie (tu wystarczyło odpalenie poprzedniego checkpointa).

- fabuła jest strasznie gówniana, liczyłem na powalony humor w stylu starych edycji, a tu mamy jakiś bełkot, możliwe, że jest to skierowane dla osób urodzonych w 2000+, na pewno nie było skierowane do mnie. Poza tym sam rozwój wydarzeń i 'zakończenie' nie jest ani ciekawy, ani śmieszny i po prostu wygląda jakby ktoś scenariusz napisał na przerwie w szkole

- gameplay: jazda po mieście i rozwalanie wszystkiego dokoła daje sporo frajdy (jak w każdych 'świętych') ALE wszystko potrafią zepsuć wszechobecne bugi, problemy z fizyką, kolizjami itp. itd. Nie podoba mi się też, że trzeba czasami wywalić cały magazynek żeby zabić zwykłego pionka bo gra chyba nie łapie hitboxów jak trzeba (czasem strzał z shotguna z metra zabija na miejscu, a czasem to samo wycelowane idealnie w głowe odbiera 10% hp na zwykłego przeciwnika)

- duża mapa i dużo do roboty pobocznych zadań ale większość z podobnym schematem (jedź ukradnij samochód/ciężarówke i przywieź z powrotem, zabij wszystkich 'złych', zrób zdjęcie - głównie powtarzają się te 3 typy misji, nie próbowałem jeszcze 'przekretów z ubezpieczeniem' które w poprzednich wersjach był jednymi z najlepszych side questów ale boje się, że tutaj jest słabo :) )

- po 14h mam jakieś 35% i main quest za sobą, planowałem robić platyne jak w każdej poprzedniej, ale chyba poczekam na jakiś update większy bo przez bugi sie odechciewa klepać te wszystkie aktywności 

Podsumowanie:
Jeśli kiedyś dodadzą do chipsów albo gamepassa/ps plusa to myślę, że można spróbować i może komuś podejdzie (pewnie wyjdzie też sporo łatek do tego czasu i gra będzie skończona). Na dzisiaj  jest słabo i nawet na promocji raczej nie warto.

ps. gra ma 7 różnych ustawień grafiki do wyboru :) dokładna analiza i na czym najlepiej grać jest na youtubie od digital foundry (wyszło im, że najlepiej grać w 1440p + high FPS)

EDIT: na screenie przykład jednego z mniejszych bugów :)

FcI52nSXoAMhUsP.jpg

Edytowane przez karmaster
screen
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Mam mieszane odczucia, co do tej gry. Im dłużej z nią obcuję, to mam wrażenie że jest ona takim młodszym, uboższym krewnym GTA ze wsi, w dodatku trochę niepełnosprawnym. Mimo to, a może właśnie dlatego potrafi wywołać uśmiech na mojej twarzy. Zdaje się, że mam trochę braków w stosunku do pozostałych części ale 1 i 2 na pewno ograłem, 3 chyba też i może nawet 4 i dodatki ale pamiętam je jak przez mgłę. Jedynie pierwsza część miała ambicję do bycia konkurentem dla GTA, a pozostałe poszły już w bardziej odjechane klimaty co wyszło raz lepiej raz gorzej. Niespecjalnie jest w tej serii coś do czego chciałbym wracać czy kupować grę na premierę. W dodatku gra okazała się wtedy katastrofą... Ostatnio wyszedł jakiś duży patch, co skłoniło mnie do zakupu gry. Właściwie to nie miałem żadnych oczekiwań dzięki czemu niespecjalnie się zawiodłem. Fabuła jest głupia jednak misje jakie wykonujemy w jej trakcie dają frajdę. Podoba mi się taka odskocznia i taki poziom odjechania - właśnie skończyłem serie mini misji stylizowanych na rozgrywkę RPG. Taka mała miła odmiana choć gra wiele rzeczy mogłaby robić lepiej. Zawiodłem się na tym, że postać nie jest w stanie kryć się za osłonami, czasami miała problemy ze wskoczeniem na daszek, nie dało się wejść na samochód (co innego wskoczyć choć i tu nie zawsze), duża ciężarówka nie jest w stanie zaczepić naczepy, czasami pomimo celowania nie udaje się trafić przeciwnika. W jednej pobocznej aktywności nie mogę ukraść samochodu foodtrucka. Postać do niego nie chce wejść, holowanie nic nie daje. W sumie nie wiem czy to nie bug czy coś źle robię, bo fabuła jest tak kiepska, że nawet się specjalnie na niej nie skupiam i nie czytam napisów o co chodzi. Odpuszczam to z pełną premedytacją skupiając się na czystym gameplayu. Miasto wydaje mi się puste, mały ruch uliczny, jakaś taka bieda pod tym względem jest. Grafika na początku robi wrażenie ale jakiś czas potem jest już to poziom akceptowalny. Nie ma rewelacji za to od cholery trybów graficznych. Gram z wykorzystaniem 4k ale mam wrażenie, że gra i postać rusza się czasem szybciej niż 30kl/s. W 60 kl/s nie widzę specjalnej różnicy na korzyść tego trybu za to robi się brzydziej.

 

W dniu 7.09.2022 o 15:16, karmaster napisał:

- fabuła jest strasznie gówniana, liczyłem na powalony humor w stylu starych edycji, a tu mamy jakiś bełkot, możliwe, że jest to skierowane dla osób urodzonych w 2000+, na pewno nie było skierowane do mnie. Poza tym sam rozwój wydarzeń i 'zakończenie' nie jest ani ciekawy, ani śmieszny i po prostu wygląda jakby ktoś scenariusz napisał na przerwie w szkole

- duża mapa i dużo do roboty pobocznych zadań ale większość z podobnym schematem (jedź ukradnij samochód/ciężarówke i przywieź z powrotem, zabij wszystkich 'złych', zrób zdjęcie - głównie powtarzają się te 3 typy misji, nie próbowałem jeszcze 'przekretów z ubezpieczeniem' które w poprzednich wersjach był jednymi z najlepszych side questów ale boje się, że tutaj jest słabo :) )

- po 14h mam jakieś 35% i main quest za sobą, planowałem robić platyne jak w każdej poprzedniej, ale chyba poczekam na jakiś update większy bo przez bugi sie odechciewa klepać te wszystkie aktywności 

 

 

Jak mogę sprawdzić ile % gry jest ukończone? Nigdzie nie mogę znaleźć statystyk. Póki co zrobiłem kilka misji, kupiłem kilka parceli, parę małych misji pobocznych i wydaje mi się, że mapa jest stosunkowo mała. Chyba, że za jakiś czas mapa jeszcze się powiększy albo dojdzie jeszcze więcej aktywności. Tutaj przekręty z ubezpieczeniem to takie absurdalne rzucanie się pod koła ale kiepsko to wypada. Albo nagle ruch zanika albo samochody same na siebie wpadają. Fabuła to kiszka ale misje i otoczka sprawiły, że kilka razy się uśmiechałem - co ktoś miał w głowie aby nazwać jedną z postaci Jim Robs - a jestem urodzony jeszcze sporo przed latami 2000 ;)

Odnośnik do komentarza

W sumie to odkąd wbiłem platynę (jednak się skusiłem :D) to już dawno nie grałem, ale wydaje mi się że % ukończenia jest widoczny obok save, tak że możesz zobaczyć progress jak ręcznie wczytujesz/zapisujesz gre.

btw w poprzednich częściach kaązdy mechanik to był po prostu Rim Jobs, a w reboocie jest Jim Robs co w sumie wyszło całkiem śmiesznie :D (chociaż ludzie w necie sie plują, że porpawnośc polityczna, cenzura itp)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Gram sobie, no i spoko gierka no brainowa, postrzelać, porobić poboczne zadania, aktywności i budowanie własnego imperium wstawiając sobie nowe budynki, co by prać hajs. Jak już tak mam wstawiać gta hd trilogy, a saints to wybieram drugie, bo raz technicznie tragedii nie ma, bugi jakieś tam są ale nie są uciążliwe. A gta? Skok na kasę, zjebane technikalia. Jak już ludziom tak bardzo brakowało gangsterskiej piaskownicy, co by porobić zadanka i postrzelać, to lepiej już było wziąć ten Saints, albo sobie czekaj do GTA VI. 

  • Dzięki 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
42 minuty temu, krupek napisał:

Na co komu dodatkowa zawartość jak gra jest archaiczna i prymitywna jak sandboxy sprzed 15 lat, które próbowały konkurować z GTA.

 

Bo z tego co zrozumiałem, to te dodatki miały kompletnie przebudować grę i dostarczyć w końcu oczekiwaną jakość. Widocznie nikt im już w to nie uwierzył.

Odnośnik do komentarza

pobrałem to z psplusa i...

kurva jakie to nawet na PS5 jest brzydkie! Chyba SR3 wyglądało lepiej.  3 opcje rozdzielczości z czego dwie z wyborem klatki/jakość, a i tak nie ma na czym zawiesić oka. I to podwójnie bo spierdolili nawet wygląd kobiecego biustu, który w trójce i czwórce wyglądał znacznie lepiej. I nie żebym wzdychał do wirtualnej babki, ale tutaj po prostu wygląda to MASAKRYCZNIE. Mordy w sumie też niewyjściowe. Więc upitoliłem przesadnie wielkiego mięśniowo The Rocka, który i tak wygląda karykaturalnie. 

 

Cover systemu nadal brak, więc w staroszkolnym stylu prujemy z karabinku do przeciwników. Modelu jazdy nie zepsuli, ale fizyka przy uderzeniu innego pojazdu to momentami SF. Zobaczę jak się to dalej rozwinie, ale nie oczekuję zbyt wiele poza wspomnianym pif-paf do wrogów. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przed chwilą to odpaliłem (bo z Alanem czekam do wieczornych ciemności) i po pierwszej misji/prologu mam już ochotę wywalić to z dysku.
Począwszy od tego kreatora postaci, w którym stworzyłem sobie rudowłosą szprychę, a mimo to chodzi jak chłop, bo oczywiście teraz wszystko musi być wielogenderowe, żeby się nikt nie przyjebał - stąd też te dziwne cycki, o których wyżej wspomniał kolega, bo to po prostu suwaczkowe powiększanie klaty od zera do biustu.

18b813f77cd91-screenshotUrl.thumb.png.239b2dc1bd82e338366b9507c6379221.png

Moment spotkania naszej mocno diverse ekipy to już mocny cringe i nie wiem, jak długo wytrzymam z tymi tekstami o studenckich pożyczkach, redystrybucji dóbr i ogólnym bezjajecznym stylem pisania, tak charakterystycznym dla różowowłosych Julek z GenZ.
Sam gameplay może być fajny, ale cały klimat jest mocno spierdolony przez te wszystkie woke-gówna.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.