Skocz do zawartości

Xbox Game Pass - gry w abonamencie


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Sam czekam, twórcy nadal twierdzą że planują wydać to "early 2023". Według mnie to będzie kwiecień, maj. Robi to dla nich jakieś zewnętrzne studio więc może być różnie.

Osobiście mam nadzieję że dostosują UI lepiej do kontrolerów, obecnie jest słabo, sporo tam zarządzania ekwipunkiem a w tym jednak m+k jest sprawniejsza.

Na XSX to powinno śmigać, mimo że tekstury są kwadratowe to pod względem oświetlenia, efektów cząsteczkowych to wymagająca sprzętowo gra na poprzedniej generacji będzie hooyowa rozdziałka.

Sama gra jest rewelacyjna, choć wiadomo że survivale są dość specyficzne i nie każdemu to siądzie. Na początku nie byłem przekonany do gry, nie przepadam za gatunkiem i większość gier tego typu jest zwyczajnie miernie zrealizowana mimo niezłego pomysłu, tak od Valheim nie mogę się oderwać.

Walka jest przyjemna, taki lekki soulslike z parowaniem, blokiem, unikami choć brakuje wertykalności i czasem można się wpipi w trakcie walki na stromym terenie. Eksploracja to mocna strona gry, niby nie mam wiele zawartości ale odczucia ze zwiedzania mogę porównać do Skyrim. Valheim jest bardzo oszczędne w informowaniu gracza o kolejnych krokach, jak i samej rozgrywce, nie prowadzi za rękę i nie robi z gracza debila trzeba wszystko samemu odkryć.

Jest też dobry i całkiem prosty system budowania, można się pobawić w układanie klocków.

System staminy to coś na co trzeba mieć baczenie, każda akcja kosztuje i niestety do tego trzeba się przyzwyczaić i nauczyć. W Valheim trzeba wszystko wypracować, to może odrzucić, ale to satysfakcjonująca "praca".

Ja mogę tylko polecić, qra która wygląda jak gówno ciągle zaskakuje widokami. To minimum kilkadziesiąt godzin dobrej zabawy 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Figaro napisał:

pojebane że nightdive strasznie chciało to zrobić i nawet chcieli dać online, ale ms ich zlał 

 

Tutaj była kwestia tego, że w jakimś zakresie aby to w ogóle wypuścić, to musieli się dogadać trzej wydawcy, bo MS nie ma wyłącznych praw do tej gry. W sieci chyba nawet lata wersja gry na X360, której nie można było wypuścić przez brak praw wydawniczych.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Hubert249 napisał:

Darkest Dungeon podobno sztosik. Czy ktos z was grał i potwierdzi? 

 

E:

 

 Fabuła to minimum 55h. Ok to jednak odpuszczam :notlikethis::lapka:

Ja bym nie odpuszczał bo to zajebista gierka a runy robi się tutaj szybko, do pykania w przerwie od bardziej absorbujących tytułów.Fabuła w DD jest akurat tylko tłem a mięskiem powolny grind,zarządzanie ekipą i obozowiskiem.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Hubert249 napisał:

Darkest Dungeon podobno sztosik. Czy ktos z was grał i potwierdzi? 

 

 Fabuła to minimum 55h. Ok to jednak odpuszczam :notlikethis::lapka:


Fantastyczna pozycja.:yahoo: @Amer potwierdzi moje słowa.

Spędziłem z nią kilkaset godzin ogrywając na PS4/5, Vicie, Xboxie, a ostatnio raz jeszcze ukończyłem przygodę na Słiczu.
W każdej z tych opcji z dodatkami - swoją drogą znakomitymi. :good2:

Fabuła, to raczej 30-40 godz. Można szybciej, można też zabawę znacząco wydłużyć. Jeżeli na dzień dobry wybierze się najwyższy, styksowy, poziom trudności, to czas ten ekstremalnie topnieje do kilkunastu godzin. Albo, jeżeli pójdzie nie po naszej myśli, do zaledwie kilku. :diablo:
Początkującemu raczej odradzałbym tę formę konaku z grą.

Sama gra jest kapitalna. Ta jej mroczna otoczka, przytłaczający klimat, wybitna ścieżka dźwiękowa, jak i same odgłosy walki, eksploatacji poszczególnych lochów i przyjemna dla oczu szata graficzna, starzejąca się niezwykle wolno i godnie, to niewątpliwe plusy.
Poziom trudności należy do tych wysokich, a poznanie zasad rządzących światem, synergie pomiędzy postaciami, ich układ w szeregu, znajomość poszczególnych umiejętności, to podstawa i zarazem klucz do sukcesu.

Tak jak messer88 napisał, warto chociażby sprawdzić. Jeżeli będziesz chciał poznać podstawy, mniej, bardziej zaawansowane mechaniki, strategie, to zapraszam do tematu gry. Wyjaśnię wszystkie aspekty Darkest Dungeon. :touche:

paloXzY.png

Cudo. :macek:




 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...