Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Basior napisał:

W ogóle zastanawiam się jak może wyglądać taki next gen patch. Czego właściwie oczekiwać? Na poziomie jakiego konfigu z PC?

 

Osobiście bardziej czekam na patcha na PS5 do Krew i Wino, bo się od powstrzymuje z graniem.

A tu, w CP, przecież nie poprawią rzeczy ewidentnie popsutych konstrukcyjnie.

Spodziewaj się "leniwego" portu z PC. Czyli będzie może i ok, ale wypasione PC i tak będa miały lepsze wyniki. Nie wiem nawet czy wypada oczekiwać 4k/60 od redów, raczej nie.

Odnośnik do komentarza

Widzę, że tutaj nadal panuje opinia, że gra jest niegrywalna i łapie crashe co godzinę. Skończyłem to parę miesięcy temu na XSX i do dasha wywaliło mnie może raz czy dwa przez 70 godzin grania.

 

Nie wiem jak po ostatnich patchach, bo nie grałem, ale nie spodziewam się, że jest gorzej.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Czoperrr said:

Widzę, że tutaj nadal panuje opinia, że gra jest niegrywalna i łapie crashe co godzinę. Skończyłem to parę miesięcy temu na XSX i do dasha wywaliło mnie może raz czy dwa przez 70 godzin grania.

 

Nie wiem jak po ostatnich patchach, bo nie grałem, ale nie spodziewam się, że jest gorzej.

 

No i mi szkoda takich ludzi. Wyolbrzymianie i płacz, marudzenie, wiecznie zle. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Jordanensis napisał:

 

No i mi szkoda takich ludzi. Wyolbrzymianie i płacz, marudzenie, wiecznie zle. 

Chyba pijecie do mnie. Pomijajac kwestie ze powycinali polowe rzeczy ktore mialy byc, niedostarczyli produktu o odpowiedniej jakosci a skalowania umiejetnosci  nikt nie testowal no to nie mam zamiaru wydawac na to pieniedzy (jako klient tylko tak mam prawo glosu). Jak komus sie gra podobala i dobrze sie bawil to nic mi do tego. To co zrobili z wersja na stare konsole to jest zwyczajnie klamastwo i walenie ludzi na pieniadze. Takim praktykom mowie nie i nie interesuje mnie ze zrobili jedna z najlepszych gier imo. 

U mnie sie nie zmienia i zrobie tak jak przy Wiedzminie. Jak bede mial chec ograc to zrobie to jak zakoncza prace nad gra tj ostatnie DLC. 

Edytowane przez Szymek
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Witamy w lipcu, jak tam pół roku po przemowie Marcin Iwińskiego, lecimy z tą roadmapą? Wszystko naprawione, wróciła wycięta zawartość, przebudowali placeholderowe mechaniki, jak tam zapowiadane w styczniu DLC które miału być jakoś przed połową roku?

Edytowane przez Observer
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Observer said:

Witamy w lipcu, jak tam pół roku po przemowie Marcin Iwińskiego, lecimy z tą roadmapą? Wszystko naprawione, wróciła wycięta zawartość, przebudowali placeholderowe mechaniki, jak tam zapowiadane w styczniu DLC które miału być jakoś przed połową roku?

 

Ty no na Ps4 fat juz prawie 30 fps, nie marudź. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.06.2021 o 15:16, Czoperrr napisał:

Widzę, że tutaj nadal panuje opinia, że gra jest niegrywalna i łapie crashe co godzinę. Skończyłem to parę miesięcy temu na XSX i do dasha wywaliło mnie może raz czy dwa przez 70 godzin grania.

 

Nie wiem jak po ostatnich patchach, bo nie grałem, ale nie spodziewam się, że jest gorzej.

 

W dniu 21.06.2021 o 10:41, Shago napisał:

Po raz kolejny powtarzam: wydać na PC, a po roku na next geny po dopracowaniu. Ale nie: lepiej splunąć ludziom w twarz, niż narazić się inwestorom :dunno:. Jestem tak zrażony do tego tytułu, że w tym momencie nie mam zamiaru wydawać na niego złamanego grosza. Może za kilka lat, jak będzie wersja na XSX dopracowana.

 

Chociaż prawdę mówiąc, przypuszczam, że w XGP może on wylądować znacznie szybciej.



Swego czasu temat Cyberpunk 2077 był jednym z moich ulubionych na forum. Często go odwiedziłem, przeczytałem setki wypowiedzi, ale po jakimś czasie kompletnie go zignorowałem, ponieważ to co tu się zaczęło wyczyniać, to głowa mała. Istna spamownia i prześciganie się kto bardzie opluje produkt.

I żeby nie było. To co Redzi zrobili, jest haniebne. Generalnie często zachowanie twórców jest karygodne. Poprzednia generacja niestety często nam to serwowała. Proponowanie graczom rozbudowanych wersji demo, potężnie okrojone tytuły, które mają być latami ulepszane (dodawanie zawartości samo w sobie nie jest złe, ale nie w momencie, gdy jest ona żywcem wyjęta z bazowej wersji), robienie z odbiorcy beta testera, gdzie to nie jemu się płaci, tylko on płaci i aż dziwne, że ludzie, doświadczeni gracze potrafią bronić pełnej ceny za takie pozycje, jak: Street Fighter V, GTS, ostatni Fallout, Battlefront i tak dalej. :dunno:
Z drugiej strony jest pełno marud - teoretyków, wiecie taki typ gracza, który przez ostatnie pół dekady powiedzmy zagrał w jednego Asasyna, ale na forum ma najwiecej do powiedzenia, rzuca 4/10, bo skoro Edward James Kenway zakładał kaptur skrytobójcy, Bayek z Siwy robił to samo, wiec w sumie żadnych zmian, zero rewolucji, a w internetach piszą, że to ciągle to samo. I niestety często i tu w podobnym tonie wypowiedzi się pojawiały - "heh, nie grałem, ale kilka osób wrzuciło błędy z gry, to ja też dorzucę coś z YouTube, bo na pewno co krok ta gra to syf".

Mniejsza z tym. Wracając do Cybera. U mnie na premierę zagościła wersja na sprzęt Sony i maszynę M$. Od razu zaznaczę, że nie chce tu robić żadnych wojenek. Najzwyczajniej w świecie przedstawiam sytuację, jak to u mnie wyglądało. Opcja PS4 Pro prezentowała się gorzej niż źle. Już pal sześć szatę graficzną, ale błędów było co niemiara. Kuriozalna sytuacja, bowiem do ukończenia samouczka było ich kilka (w tym dwa tego typu, że należało wczytać stan gry - wymaganego przedmiotu nie dało się użyć). Krasze też się zdarzały. Ja ogromnie zawiedziony machnąłem na nią ręką, ale moja luba grała, zdobyła nawet :platinum: Niestety czy to na Pro, czy na piątej PlayStation niemal z zegarkiem w ręku miała co dwie godziny niebieski ekran. Jeżeli sesja trwała osiem godzin, to 4 razy przerywało jej grę. Osobiście czegoś takiego, jak gram nie widziałem. Aż dziw, że chciało jej się w ogóle tytuł ukończyć. :unknown:

Chciała o grze porozmawiać, poprosiła mnie, żebym i ja zaczął. Wybrałem wersję na Serii X i różnica była kolosalna. :shok:

Po pierwsze. Grę ukończyłem w nieco ponad pięćdziesiąt godzin. Miałem 3 krasze. Czy to dużo, czy mało - zależy. Generalnie na 4 ostatnie lata grania na One(XS) miałem jeden, może dwa. Więc w takim wypadku trochę ich było. Natomiast w stosunku do wersji z konsoli konkurencji, tyle co kot napłakał.

Kolejna sprawa - wszelakie glicze. Z ręką na sercu miałem 3-4. Razu pewnego nie wyświetlały się broni, innym razem postać przestała się wypowiadać, jakiś NPC dziwnie się poruszał i jeden, gdzie znacznik misji po jej ukończeniu nie wygasł. Tyle. Nawet powiem szczerze  nigdy nie widziałem słynnej pozy "chwalmy słońce", z której rycerz Solarie z Astory słynie. Oczywiście nie twierdzę, że problem nie istnieje, ale nie nazwałbym tych kilkudziesięciu godzin mojej gry jakimś dramatem.

Ale jest tak, jak napisałem. Zanurzam się w internetach - "nie ma ruchu ulicznego, praktycznie nie ma NPCów" (mowa o SX), włączam grę, a tam:

kEuQ0SZ.jpg

QnlVeD4.jpg

:notsure:

Zatem zrobisz jak uważasz za stosowne. Może być tak, że włączysz w 2024r grę i spotka cię kilka błędów, a gra na dzień dobry wyrzuci dwa razy z rzędu do pulpitu. Może być tak, że włączysz ją jutro i będziesz się (bardzo) dobrze bawił bez większych przeszkód, czego ci oczywiście życzę.

Ja przyznam, że bawiłem się :lapka: Moja wersja była w miarę stabilna, gry nie zakłócały straszne bugi. Żaden to mesjasz, ale podobał mi się Cyberpunk 2077.
Klimat, muzyka :banderas:  Dodam też, że jeżeli wersja na obecną generację będzie trzymała mniej więcej okolice trybu jakości z Serii X, ale w 60 klatkach, to będzie to pozycja miła dla oczu.

2Z6x8FJ.png

c8RAKMC.jpg

Zgodzę się jednak, że powinni wydać produkt w jak najlepszej jakości, bo za to $ biorą i raczej powinni zrobić, jak lata temu Techland przy okazji Dying Light, czyli uczciwie przyznać, że nie ma co bawić się ze stara generacją, bo pozbyć się obiecanej mechaniki, przyciąć ilość postaci na ekranie to jedno, ale przejazd przez miasto w 14 k/s, bądź wejście do klubu przy akompaniamencie 16 fps, to jakiś niesmaczny żart. :/

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Ja cię rozumiem. Tak jak wspomniałem, kiepsko już było na PS4 Pro. PS4/One(S) nawet nie chciałem podłączać do telewizora, by sprawdzić wydajność, bo zdawałem sobie sprawę, że będzie fatalnie. Gra zbyt złożona, by hulało to należycie na konsolach z 2013r. Plus CD Projekt, to nie R*. U nich zawsze problem był z optymalizacją.

Dlatego tak, jak napisałem - wersja na Serię X/mocny PC, była jak najbardziej do polecenia. Reszta już niekoniecznie - Stadi nie wliczam, bo nie miałem okazji sprawdzić, zresztą wątpię by kogokolwiek tu interesowała.

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Sylvan Wielki said:

Ja cię rozumiem. Tak jak wspomniałem, kiepsko już było na PS4 Pro. 

No na zwykłym PS4 było lepiej. Jeśli mowa o ''niebieskim ekranie'' to u mnie wywalało po około 8h. Ogólnie jakbym miał porównać to wychodzi, że zwykłe PS4 miało zdecydowanie najmniej bugow. Inaczej nie nabiłbym ponad 600h.

Przechodnie czy ludzie ogólnie na ulicach? Normalnie tyle ile oczekiwałem - nie nastawiałem się na tłumy ludzi w mieście. Nie czuć na pewno pustki.

 

Zgadzam się z Sylwanem, że ludzie narzekali dla samego narzekania, mimo, że większość nawet nie grała. Ale wiadomo, śmieszkowanie jest modne i często przesadzony hejt.

 

Sylwan dam plusa jutro, bo wykorzystałem wszystko na heheszki w temacie nowego numeru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...