Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Tak trochę offtopowo. Twórcy Returnal twierdzą, że za część bugów jakie występują w grze odpowiedzialny jest sam system konsoli. Zastanawia w takim razie czy w c77 może być podobnie. To by mogło tłumaczyć dlaczego u jednych graczy gra nadal wywołuje takie negatywne wrażenia, kiedy u innych (w tym u mnie) odbiór jest pozytywny. oby CDP sprawdził taką możliwość.

 

Źródło:

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.05.2021 o 12:56, Elitesse napisał:

Tak trochę offtopowo. Twórcy Returnal twierdzą, że za część bugów jakie występują w grze odpowiedzialny jest sam system konsoli. Zastanawia w takim razie czy w c77 może być podobnie. To by mogło tłumaczyć dlaczego u jednych graczy gra nadal wywołuje takie negatywne wrażenia, kiedy u innych (w tym u mnie) odbiór jest pozytywny. oby CDP sprawdził taką możliwość.

 

Źródło:

 

I tym sposobem zaraz się okaże, że generalnie Redzi dobrą grę zrobili tylko złe Sony i Microsoft im zepsuli całą produkcję, i generalnie wszystko co złe to ich wina :kaz:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Bo ta gra nigdy nie powinna wyjść na poprzednią generację, tylko PC i nowe konsole. Nie byłoby tego całego shitstormu. Dlaczego? Pomijając już cały ten bałagan z glitchami po premierze, to serio świetna gra z konkretnym pomysłem i wizją. Tak odjechanych misji, zadań pobocznych i ogólnie świata dawno nie było. Bawię się świetnie przy grze, teraz po wszystkich patchach i hotfixach jest zupełnie inaczej. 

Odnośnik do komentarza

https://spidersweb.pl/plus/2021/05/cdprojekt-grzechy-cyberpunk-wiedzmin-klopoty-gielda

 

Cytat

Pod koniec 2019 roku zgodnie z zasadami tworzenia gier oddany jest vertical slice, czyli wewnętrzne demo mające pokazywać w miniaturce strukturę i mechaniki całej gry: misje, system walki, grafikę, muzykę. Wynik jest wstrząsająco zły. – Tylko 1 proc. spełniał wymagania. Było tak źle, że ten wynik nie został ujawniony całej firmie. Po raz pierwszy doszło do takiej sytuacji – mówi nam jeden z pracowników działu Quality Assurance.

Dział ten, zajmujący się testowaniem i kontrolą jakości gry, ma całą listę tzw. requirements, czyli wymagań, które gra musi spełnić. „Cyberpunk 2077” był robiony według standardowego cyklu życia oprogramowania, w którym w dużym skrócie następują po sobie kolejne etapy: pre-alfa, alfa, beta i gold. – Jeżeli projekt ma pięć lat i za kilka miesięcy czeka go premiera, to powinien być już co najmniej w fazie beta i mieć wszystkie ficzery [funkcjonalności]. Alfa powinna mieć core’owe ficzery, beta ma już wszystko gotowe, tylko jeszcze niedopracowane. Tam powinno być 80 proc., a nie 1 proc. pozytywnie wykonanych zadań. Na takim etapie powinno być już tylko polish, czyli naprawianie wszelkich błędów. Cyberpunk wtedy nawet nie zbliżał się do tego poziomu – rozkłada ręce nassz informator.

Zły stan gry potwierdzają na początku 2020 roku firmy outsourcingowe, do których trafia tzw. build gry, czyli skompilowaną wersję gry. Setka osób z firmy QLOC ma m.in. przygotować „Cyberpunka 2077” na Stadię – platformę do gier Google’a oraz zadbać o odpowiednią jakość rozgrywki. Polega to na wychwytywaniu wszelkich błędów, usterek i nieścisłości. Tym samym mają zająć się też specjaliści z Quantic Lab. – Dostosowaliśmy proces testów w naszej firmie do potrzeb i terminów tej niesamowitej gry. Wykorzystaliśmy duży zespół inżynierów, by zapewnić CD Projekt Red konkretne wsparcie i przekazać informacje, które, jak sądzimy, pomogły grze odnieść tak ogromny sukces – będzie się potem chwalił Stefan Seicarescu, prezes Quantic Lab.

Tego typu firmy pomagają, gdy producent gry nie nadąża z pewnymi zadaniami lub brakuje mu szczegółowo wyszkolonych specjalistów. Wynajmuje je się m.in. ze względu na laboratoria, w których jest kilkaset różnych smartfonów i urządzeń mobilnych do testowania gry i sprawdzenia naraz stanu poszczególnych jej elementów. – Firmy outsource'owe stwierdziły, że to był najgorszy build, jaki kiedykolwiek dostali – relacjonują pracownicy Reda.

 

Odnośnik do komentarza

Ja grę ograłem na premierę na topowym PC i szczerze powiem, że jak dla mnie gra jest rewelacyjna. Jedyne co mnie bolało to model jazdy samochodem.

Ale poza tym fabuła, misje, design miasta, klimat - dla mnie rewelacja.

Szkoda, że wersje na konsole tak bardzo zawiodły.

Do niedawna myślałem sobie, że ten patch dla XSX / PS5 sprawi, że będzie można komfortowo pograć na konsolach ale szczerze mówiąc to zaczynam bardzo mocno w to wątpić.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak im się uda w tym roku dowieźć patcha pod nextgeny to można mówić o cudzie xd. 

 

Nawet nie wiem, czy z jakimś tam DLC wprowadzą, chociaż widząc amatorszczyznę w robocie w tym cdp, to raczej bym się nie spodziewał. Prędzej pewnie znowu coś zjebią w grze. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ukukuki napisał:

W sumie Redzi wyszłi całkiem dobrze z tej sytuacji patrząc jakim technicznym szrotem była i jest ta gra. 

 

No marketing spisał się na medal, ludzie (w tym ja) kupili mnóstwo pre-orderów i głównie stąd ten wynik.

 

Godzinę temu, Faka napisał:

Jak im się uda w tym roku dowieźć patcha pod nextgeny to można mówić o cudzie xd. 

 

Nawet nie wiem, czy z jakimś tam DLC wprowadzą, chociaż widząc amatorszczyznę w robocie w tym cdp, to raczej bym się nie spodziewał. Prędzej pewnie znowu coś zjebią w grze. 

 

Mam dokładnie te same odczucia.

Swoją drogą to chyba wolałbym patcha do W3 bo na PS5 działa tragicznie (przy tym jak mógłby działać).

Odnośnik do komentarza
23 godziny temu, Ukukuki napisał:

W sumie Redzi wyszłi całkiem dobrze z tej sytuacji patrząc jakim technicznym szrotem była i jest ta gra. 

Podejrzewam że uproszczona historia była taka, że w 2019 się zorientowali na górze cdpr że to nie ma szansy sie udać w 2020, a muszą ja w końcu wydać. No to napompowali balonik hajpu byle jak najlepiej sie sprzedało przed premierą i w pierwszych dniach póki ludzie się nie zorientują. I liczyli na cud że moooooże uda się to połatac jako tako. Albo to albo firma by upadła.

 

No udało się. 

 

tfu kanalie

Edytowane przez qraq_pk
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...