Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, krupek napisał:

Obejrzałem w końcu w weekend Uncut Gems. Mogę polecić, bo pomysł ciekawy, fabuła wartka, aczkolwiek jest kilka nieścisłości i 90% scen to kłótnie i darcie mordy, dziwny niepokój we mnie siedział przez cały film przez ten chaos. No, ale zobaczyć można, Sandler w trochę innej roli niż zwykle i Kevin Garnett jako aktor całkiem spoko.

 

To jest idealne podsumowanie. Film spoko, ale normalnie aż niemiło się go oglądało. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MBeniek napisał:

I wleci kolejny rewatch :lapka:

Pięknie, bo powoli zbliżam się do końca Brooklyn 99, który siada mi jak złoto każdego roboczego dnia do obiadku (a niestety polski Netflix jakoś nie zapowiada wjazdu sezonu 7 i 8).

 

Odnośnie B99 - to coś pięknego, uwielbiam tę brygadę i to jak luźno podchodzą do potrzymania iluzji o fikcyjności tego teatru (szczególnie Andy!). Chyba nic lepszego nie widziałem w kategorii komediowej.

 

Wczoraj zacząłem z kolei Łasucha i jednak nie pykło - ładne to wszystko, choć chyba właśnie za ładne (te przejaskrawione kolory!). Może oglądanie covid'owo podobnych sytuacji trochę mnie męczy, może ten dramatyzm z początku do mnie nie przemawia, a może mam wrażenie jakbym podobne motywy widział już wiele razy. Trzeba czekać chyba na Midnight Mass od Flanagana.

 

Odnośnik do komentarza

Yakuza i Rodzina - zupełnie przypadkowo trafiłem na ten film, szukałem czegoś z "brudnej" Japonii i skusiły mnie wysokie noty na IMDb. Dostałem bardzo dobry film, który pokazuje jak działała yakuza w latach 90tych, gdzie biegali po ulicach i nawalali się pałami, przez 2005, aż do dzisiejszych czasów gdzie yakuza praktycznie nie istnieje. Film świetnie pokazuje, co się dzieje z byłymi kryminalistami i ludźmi którzy mieli z nimi do czyszczenia. Nie wiem czy rzeczywiście tak jest, ale jeśli tak to brawa dla japońskiego rządu, że się z nimi uporali. Polecam każdemu, dla mnie wysokie 8/10, a może nawet 9/10.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, Patricko napisał:

Yakuza i Rodzina

Dzięki za polecenie. Tak trudno znaleźć coś na Netflixie, a ich logo na filmach tylko odstrasza (choć ich wpływy są różne, czasem tylko dystrybuują).

 

Wczoraj zarzuciłem sobie tego nowego Wiedźmina (Zmora Wilka) i mam mieszane uczucia, choć przeważają pozytywy. Sama kreska jest w porządku, bardzo estetyczna i czytelna, ale nie podoba mi się samo tempo animacji - zbyt szybkie, gdzie nawet chwile wytchnienia są bardzo dynamiczne i nie pozwalają widzowi odpocząć. Ogląda się to jednak z przyjemnością, choć po seansie pomyślałem, że ta historia nadawałaby się na pełnoprawny kinowy film. Mamy fajną podróż głównego bohatera i jego zmianę, relacje bohaterów rozciągnięte na lata i zgrabnie połączone w całość, zaszłe konflikty, które znajdują swoje ujście w wielkiej bitwie i dwójkę bohaterów, których łączy skomplikowana relacja. Ogólnie fajna ciekawostka przed drugim sezonem, choć chciałoby się zobaczyć to w bogatszej formie.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Wojtq said:

Dzięki za polecenie. Tak trudno znaleźć coś na Netflixie, a ich logo na filmach tylko odstrasza (choć ich wpływy są różne, czasem tylko dystrybuują).

 

Wczoraj zarzuciłem sobie tego nowego Wiedźmina (Zmora Wilka) i mam mieszane uczucia, choć przeważają pozytywy. Sama kreska jest w porządku, bardzo estetyczna i czytelna, ale nie podoba mi się samo tempo animacji - zbyt szybkie, gdzie nawet chwile wytchnienia są bardzo dynamiczne i nie pozwalają widzowi odpocząć. 

Ja miałem wrażenie, że oglądam Castelvanie. Nie wiem czy to samo studio rysowało, ale wygląda identycznie. A i sam Vesemir od Belmonda za bardzo się nie różni.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny dokument "Kamerzysta na Kubie" pokazujący jak przez 50 lat zmieniała się Kuba. Polecanko.

Ogólnie to Netflix mógłby ogarnąc layout tej apki, bo taki śmietnik się zrobił, że ciężko coś znaleźć jak nie zna się tytułu(a i tu czasem jest zonk z dostępnością w polsce)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, Soban said:

Bardzo fajny dokument "Kamerzysta na Kubie" pokazujący jak przez 50 lat zmieniała się Kuba. Polecanko.

Ogólnie to Netflix mógłby ogarnąc layout tej apki, bo taki śmietnik się zrobił, że ciężko coś znaleźć jak nie zna się tytułu(a i tu czasem jest zonk z dostępnością w polsce)

I jeszcze w wyszukiwarce jaki byś tytuł nie wpisał to z reguły jest jako podpowiedź, ale filmu nie ma... bzdura. 

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, krupek said:

Ajj, w końcu 3 sezon Sex Education. Do tego Lighthouse i Droga powrotna oraz inne filmy. Legancka wrzuta wrześniowa. A zaległości rosną.

Podjarałem się, że wieczorem wjedzie SE, a to dopiero 17/09, meh. 
 

Obejrzałem ostatnio Cocaine Cowboys, dobry dokument. Nie wybitny, ale obejrzeć można. 
 


 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Soban napisał:

Ogólnie to Netflix mógłby ogarnąc layout tej apki, bo taki śmietnik się zrobił, że ciężko coś znaleźć jak nie zna się tytułu(a i tu czasem jest zonk z dostępnością w polsce)

 

59 minut temu, Sedrak napisał:

I jeszcze w wyszukiwarce jaki byś tytuł nie wpisał to z reguły jest jako podpowiedź, ale filmu nie ma... bzdura. 

 

No właśnie, znaleźć coś dobrego to trzeba wiedzieć o istnieniu danego filmu na Netflixie, bo na główną wyrzuca często szrot. Dobrym sposobem jest też wyszukwianie filmów po kodach, tutaj przykładowe:

 

https://www.wprost.pl/prime-time/10436649/netflix-kody-do-kategorii-filmow-i-seriali-lista.html?pr=10230634&pri=6#Filmy-akcji-i-przygodowe

 

https://www.zadluzenia.com/netflix-tajne-kody-na-dostep-do-ukrytych-kategorii/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość MarvelozaGrzybozaApoptoza

"BoJack Horseman"; właśnie oglądam serial. 9 odcinków za mną... Taaa, ależ to jest epicko prawdziwe. Życiowe, ironizujące, tak ludzkie... Że każdy ma w sobie coś z BoJacka. A to intro do serialu. Ach, ten BoJack, jakby całe życie mu przelatywało przed oczami. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...