Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, _Red_ napisał:

Moj jedyny problem z kinem koreańskim jest taki, ze nichuja nie mogę zapamiętać imion bohaterow. Potem przegladam listę aktorów i nie wiem nawet kto gra kogo :F

Kwestia wprawy, ja kiedys miałem nawet problem z rozpoznaniem bohaterow.

Ogladalem jeden z moich pierwszych seriali i nagle po kilku odcinkach pojawiła się nowa postac, co z wszystkimi rozmawia, jakby sie znali od zawsze. Dopiero po godzinie zaskoczylem, ze to glowny bohater, tylko mu pofarbowali włosy. :pawel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ktoś ogląda Squid Game? Ja zacząłem i przyznam, że mocno siadło. Co prawda zawiera mało logiczne wstawki fabularne (na które warto przymknąć oko), ale jak to trzyma w napięciu :obama: Poza tym dodałbym ciekawe postaci, które są bardzo dobrze zagrane.

 

W ogóle to nieszablonowa koncepcja i widać, że azjatyckie kino potrafi dowieźć fajne treści.

Odnośnik do komentarza

Tak, zacząłem i mocno wciągnęło. Było nawet parę scen, które mnie zaskoczyło, ale nie będę zdradzał nic. Ogląda się to bardzo dobrze, na bank będą kolejne sezony bo ludzie dużo o tym gadają. Jestem co prawda na 5 odcinku i jedyne narzekanie było na grę aktorską VIPów, ale tam jeszcze nie doszedłem. Taki battle royal serial.

Odnośnik do komentarza

ale ta Nocna Msza męczy bułe, słabizna przy Nawiedzonym domu na wzgórzu.

Mam wysoką tolerancję na długie wprowadzenia, sceny, w których bohaterowie mogą się uzewnętrznić, pozornie niewiele się dzieje itp. Ale to jakie w "Nocnej Mszy" są dłużyzny, to jest niesamowite. Musiałem przewijać, bo myślałem, że fizycznie nie wytrzymam tego nudnego gadania. To spokojnie można było upchnąć w 5 odcinkach, a może nawet 2 godzinnym filmie. Na plus widoczki na wyspie i aktorzy się spisali, ale dawno mnie tak nic nie wynudziło.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Noo trochę czułem jakbym grał w przydługawe blantmany od Telltales. Mała hermetyczna społeczność, szemrane religijne charaktery, tona dialogów, wybory moralne (popierasz honorowego musliszeryfa czy katonauczycielkę wariatkę). Gadaja, chodzą na mszę, gadają. Czwarty odcinek i przysypiam bo nadal czekam na horror.

 

A to koreanskie co jest trailer wyzej to chce natychmiast xD 

Odnośnik do komentarza

Właściwie się zgadzam co do Nocnej Mszy, że byłby z tego dobry film, choć po czasie mam z tym serialem pewien fundamentalny problem:

 

Spoiler

Wampiry. Niby to słowo ani razu nie pada w serialu, ale wszyscy wiedzą o co chodzi. Wprowadzenie wampirów w takie rozkminy o wierze jakoś mi się ze sobą gryzło i nie potrafiłem traktować tego wszystkiego zbyt poważnie, choć początek sugerował doroślejszą dramę o wychodzeniu z cienia własnych grzechów.

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, ginn napisał:

Jak tam Lighthouse? Polecanko? 

 

Odpaliłem wczoraj dosłownie na minutę i trochę się przeraziłem, jak zobaczyłem czarne pasy po bokach ekranu. 

 

Olałem ten film po premierze,  ze względu na retro klimat ale ktoś tu na forum polecał i obejrzałem. Wspaniały film. Mroczny, niejednoznaczny, klimatyczny. 

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem latarnię. Nie powiem, klimacik, gra aktorska, ogólny koncept na duży plus, jednak jako całokształt nie trafił do mnie do końca. Za mało budowania napięcia. Poza tym za dużo dziwactw na ekranie, można to było zrobić jakoś bardziej przyziemnie.

 

Gęsty klimat i aktorzy - dlatego chętnie obejrzałem do końca. 

 

Spoiler

Co było w latarni według Was? 

 

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
Dzięki Panowie. Postawię na Norsemen i How to sell drugs. 
Czy ktoś zauważył jak wiele z serialu Norsemen zaczerpnięto w AC Valhalli?
Dopiero teraz oglądam i co chwilę odkrywam podobieństwa, np wzmianka o tym ze zbyt częste rabowanie osad powoduje że nie są odbudowywane.
Fabuła, całe zadania poboczne, świat gry, nawet scenografia, elementy rozłożone przy wychodzeniu z łodzi. No masa zapożyczeń.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...