Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2023 o 00:27, Rudiok napisał:

Zabójca - magnetyczny Fassbender, niepokojąca muzyka Reznora, zero wodotrysków i deus ex machiny, do tego fincherowy klimat podobny jak w Mindhunterze. Zaskoczyła mnie na plus realność wszystkiego. Strzałów jest niewiele a jak już są to są takie jak powinny być, szybkie, niszczycielskie. Jak się biją to tak jakby się naprawdę prali, nie ma że  główny bohater jest kozakiem i bez treningu jest jak Rocky. Bardzo dodaje to wszystkiemu realizmu. Bardzo dobra opowieść o zemście podana bez otoczki z Hollywood. Mocne 7/10

 

Pełna zgoda. Spokojnie prowadzony film, w którym w zasadzie cały seans spędzamy z Fassbenderem. Porządna realizacja, niezłe oddane realności i muzyka, która powoduje dyskomfort.

Odnośnik do komentarza

Polecam tę nową komedię Old Dads, staroszkolnie zrobiona, beka bez brania jeńców, dobrze wchodzi na luźny wieczór. Jest śmieszkowanie ze snowflaków i korpo lewactwa, ale też hipokryzji poprawności, więc szczególnie powinni być zadowoleni ci, którzy twierdzą, że takich komedii już się nie robi. Bill Burr dostarcza, jest kilka mocnych scen do zaśmiania.

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

The Killer mam mieszane uczucia pierwsza część super,  natomiast końcówka w szczegolnosci ostatni chapter nie ujęła mnie wcale. Na plusik fajnie poprowadzona narracja praktycznie cały film spędzamy z Fassbanderem (świetnie się z roli wywiązał) oraz kapitalnie wkomponowana muzyka The Smiths. 

Edytowane przez Rezoo7
Odnośnik do komentarza

"Old Dads" mi kompletnie nie podeszło. Naśmiewanie się z lewactwa może i byłoby spoko gdyby nie było wciskane mi do gardła pięścią. Wszystkie te sytuacje, w których stawiają Burra są tak absurdalne, że ogląda się to bardziej jak stand-up niż film, byle dać pretekst Billowi do darcia mordy na lewaków. Za nachalne to było. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, mcp napisał:

"Old Dads" mi kompletnie nie podeszło. Naśmiewanie się z lewactwa może i byłoby spoko gdyby nie było wciskane mi do gardła pięścią. Wszystkie te sytuacje, w których stawiają Burra są tak absurdalne, że ogląda się to bardziej jak stand-up niż film, byle dać pretekst Billowi do darcia mordy na lewaków. Za nachalne to było. 

 

Wyłączyłem w połowie właśnie z tych powodów, o których piszesz. Mało tu humoru sytuacyjnego a zamiast tego nachalne i rysowane grubą kreską i oderwane od rzeczywistości pierdololo. W standupie może się to sprawdza, ale w filmie niekoniecznie. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, karmaster napisał:

https://www.filmweb.pl/serial/Informacja+zwrotna-2023-10011883

Nowy serialowy hit na podstawie książki Żulczyka? (ten od Ślepnąc od świateł). Trzeba będzie obadać :)

Zapowiada się całkiem spoko. Ale wyłapałem śmiesznego babola. Jak sprawdzają ceny samochodów a konkretnie Volvo XC 90 na jakiś portalu a tam cena 24. 900pln. 

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobra ta Informacja Zwrotna z Jakubikiem, zamknąłem właśnie seans i jestem pod wrażeniem.

 

Serial ma tylko taki problem, że po 2-3 odcinkach wydaje ci się że oglądasz średniawy kryminał, a dopiero tak od połowy historii zaczynasz sie domyślać, że...

 

Spoiler

...tam jest jakieś drugie dno i twist w tym wszystkim, a im bliżej końca, tym bardziej się w tym utwierdzasz, ale dopiero ostatni odcinek to pokazuje in your face (może nawet trochę zbyt dosłownie, bo część rzeczy można było moim zdaniem zostawić niedopowiedziane).

 

Tak więc pod pretekstem kryminalnej historii mamy bardzo ciekawie zrealizowany obraz problemów alkoholowych i ich wpływu na życie wlasne i bliskich. 

 

Warto obejrzeć, tylko koniecznie wszystkie 5 odcinków, bo jak odpadniecie po drodze to raczej nie załapiecie o co kaman.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 15.11.2023 o 20:04, Luk248 napisał:

Zapowiada się całkiem spoko. Ale wyłapałem śmiesznego babola. Jak sprawdzają ceny samochodów a konkretnie Volvo XC 90 na jakiś portalu a tam cena 24. 900pln. 

 

Jedyny babol, że volvo sie zjebało. 

Serial obejrzany i bardzo mi się podobał. Końcówka mogłaby być jednak bardziej dosadna. 

Odnośnik do komentarza

"Niebieskooki samuraj"  bardzo spoko, ciekawa historia, fajne postacie. Trochę sie czasami nie trzyma kupy i historyczne tło też jest 'interpretacją autorów', ale przyjemnie się to ogląda. Trochę jak animowany 'kill bill'. 

Jak ktoś oglądał to polecam recenzje na PPE.PL, bo gośc tam pierdoli takie bzdury, że nie wiem skad to skopiował xD Nic się nie zgadza z fabuła z jego opisu, ale wierszówka pewnie wyrobiona :)
(jak ktoś nie oglądał, to lepiej nie czytać, bo przypadkowo tam spore prawdziwe spoilery się też znajdują)

Jeszcze taka ciekawostka jak wrzucili Batmana:
polskich napisów nie ma, za to jest 'stary dubbing' (ale nie oryginalny z VHS, tylko wersja 2 z DVD z R.Pazurą jako batmanem)' - odcinki 1-56, a odcinki 57-65 mają zupełnie nowe głosy :D.
Tak że, najlepiej chyba oglądać w oryginale + ewentualnie angielskie napisy.

Edytowane przez karmaster
batman
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, karmaster napisał:

Jeszcze taka ciekawostka jak wrzucili Batmana:
polskich napisów nie ma, za to jest 'stary dubbing' (ale nie oryginalny z VHS, tylko wersja 2 z DVD z R.Pazurą jako batmanem)' - odcinki 1-56, a odcinki 57-65 mają zupełnie nowe głosy :D.
Tak że, najlepiej chyba oglądać w oryginale + ewentualnie angielskie napisy.

Najlepiej oglądać na HBO Max, tam są wszystkie 3 sezony, w sumie 108 odcinków.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.11.2023 o 22:34, Czezare napisał:

Jestem po szóstym odcinku serialu anime pt. "Niebieskooki samuraj". Bardzo mi się póki co podoba i mocno polecam. Wciąga jak bagno. Zaskoczenie roku in plus.

 

Właśnie skończyłem. Krótko: wśród powszechnej netflixowej siermięgi i średniactwa ten serial jest wybitnie wręcz dobry. Oby włodarze Netflixa dali zielone światło na kontynuację, bo że pierwszy sezon nie jest zakończeniem fabuły to się samo przez się rozumie. Jak trzeba będzie podpisać jakąś petycję to podpiszę "oboma rencyma".

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Wróciłem do Neflixa ( Nigeria, to się nawet opłaca) jakoś po 18 miesiącach. Coś tam wyszło dobrego, jakiś must watch? 

Obejrzałem Wednesday nawet całkiem ok, teraz lecę z piątym sezonem The Crown, tu już jest sztosik, ale jestem wielkim fanem tego serialu. Wypluli jakiejś fajne dokumenty, bez lgbt i biednych mudżynów? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...