Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, krupek napisał:

No jednak nie za bardzo legancko. Zdecydowanie, najgorszy sezon, poniżej poziomu trzech pierwszych. W zasadzie, zupełnie bez pomysłu, pociągnięte wątki z dupy. Z tą uczelnią to nie wiem, czy celowo przerysowana karykatura lewactwa, czy jakiś obraz jak ma wyglądać postępowa uczelnia xd Sceneria, muzyka i ten specyficzny styl na szczęście zostały i to nadal top, ale pozostałe rzeczy to 5/10 i dobrze, że mają zakończyć tym sezonem.

 

+1

 

Ogląda się to trochę za karę. Lewacka szkoła przerysowana aż do bólu zamiast wzbudzać zainteresowanie wali krindżówą na kilometr. A cała historia to rozwleczone jeszcze więcej tego samego co było w poprzednich sezonach. Nic te odcinki nie wnoszą. Trochę przypomina to ciągnięcie na siłę "13 Reasons Why" żeby hajs się zgadzał. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.09.2023 o 10:02, Rudiok napisał:

 

+1

 

Ogląda się to trochę za karę. Lewacka szkoła przerysowana aż do bólu zamiast wzbudzać zainteresowanie wali krindżówą na kilometr. A cała historia to rozwleczone jeszcze więcej tego samego co było w poprzednich sezonach. Nic te odcinki nie wnoszą. Trochę przypomina to ciągnięcie na siłę "13 Reasons Why" żeby hajs się zgadzał. 

Ja już przy pierwszym sezonie zmuszałem się do oglądania i jakoś się przemeczylem do końca pierwszego sezonu. Czasami taka żenada, aż aż człowiek musiał rozchodzi. Zapewne dla młodzież, głównie tej z tęcza zamiast mózgu, dobry serial, starzec taki jak ja, pozostanie przy Jeziorze Marzeń :yao:

 

 

Ostatnio odpaliłem Kompanie Braci, tak aby sprawdzić w jakiej jakości można to obejrzeć na netflixe. Przy intrze były ciareczki i wleci całość chyba trzeci raz. Jak sobie przypomnę niektóre odcinki, a zwłaszcza przedostatnim, gdzie oczy mogą się zaszklić, cudowny serial, w sumie to taki ponad 10h film na poziomie Szeregowca Ryana.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, YETI napisał:

Wiadomo czy to wleci całość, czy to anime będzie podzielone na sezony? Jeżeli to bajka od kolesia odpowiedzialnego za Monster (zostało mi kilka odcinków do końca, GOTY), to koniecznie trzeba obejrzeć.

Chyba całość wjedzie, manga jest dużo krotsza od Monster. Ma być 8 odcinków po godzinę każdy, czyli po odcinku na każdy tom mangi. raczej nie beda tego dzielić.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, YETI napisał:

Wiadomo czy to wleci całość, czy to anime będzie podzielone na sezony? Jeżeli to bajka od kolesia odpowiedzialnego za Monster (zostało mi kilka odcinków do końca, GOTY), to koniecznie trzeba obejrzeć.

No a mnie zostało z 11, i nie mówię, że jest chujowo, ale jeszcze nie czuje, że to mesjasz, a biorąc pod uwagę, że to aż 74 odcinki, to mam poczucie przejebanego czasu. Gdzieś tam przeczytałem, że jeśli obejrzeć jedno anime, to właśnie to, i może zbyt wiele oczekiwałem, ale spodziewam się, że sama końcówka dużo może podkręcić, tylko pytanie, czy to będzie tego warte.

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, SlimShady napisał:

No a mnie zostało z 11, i nie mówię, że jest chujowo, ale jeszcze nie czuje, że to mesjasz, a biorąc pod uwagę, że to aż 74 odcinki, to mam poczucie przejebanego czasu. Gdzieś tam przeczytałem, że jeśli obejrzeć jedno anime, to właśnie to, i może zbyt wiele oczekiwałem, ale spodziewam się, że sama końcówka dużo może podkręcić, tylko pytanie, czy to będzie tego warte.

Anime momentami mocno przeciaga, manga ma lepsze tempo, ale nadal mesjasz.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2023 o 17:44, Figaro napisał:

Ciekaaaawe dlaczego.

Dopiero zauważyłem posta. Dlaczego?

Spoiler

Domyślam się i pewnie pojawią się takie trzy literki, na dźwięk których ameryczkowcom robi się mokro, a których Reuben nie popierał w 110% oraz uważał walkę w tej sprawie za zbyt brutalną i przemocową :)

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, SlimShady napisał:

No a mnie zostało z 11, i nie mówię, że jest chujowo, ale jeszcze nie czuje, że to mesjasz, a biorąc pod uwagę, że to aż 74 odcinki, to mam poczucie przejebanego czasu. Gdzieś tam przeczytałem, że jeśli obejrzeć jedno anime, to właśnie to, i może zbyt wiele oczekiwałem, ale spodziewam się, że sama końcówka dużo może podkręcić, tylko pytanie, czy to będzie tego warte.

Mi zostało 6 do końca i nie nudziłem się przez ten czas. Fabuła zdecydowanie najmocniejsza strona tego anime, śmiało mogę stwierdzić, że najlepsza x pośród wszystkich japonskich bajek jakie oglądałem. Zastanawiam się, czy nie kupić sobie mangi, postawić na półce i kiedyś sobie ją przeczytać.

 

Chyba będzie oglądana, bo na zwiastunie wygląda to zaskakująco  dobrze.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Castlevania: Nocturne (2023) - 8 odcinków animacji w prawie że stylizacji anime (rzekomo jest to przykład anime... jak i nie jest. Środowisko fanów kultury anime jest podzielone, co do Uniwersum Castlevania w tym względzie), w gatunku horror fantasy / dark fantasy osadzonych w tym swoim mitycznym świecie, zrealizowanych w nieco ostrzejszej, bardziej agresywnej i dynamiczniej (choć do koloru mam zastrzeżenia) szacie graficznej w stosunku do pierwszego serialu z Uniwersum, Castlevania. 8 odcinków pierwszego sezonu, które na IMDb oceniane są na okolice: 7,7/10 (mega dobrze jak na serial animowany tworzony dla Netflixa, i to w ostatnich trudnych ,,strajkowych" czasach), ale na takim oto Filmwebie oceniane są one na okolice: 6,8/10... Niestety, albo my jesteśmy wybredni, albo ci co oceniają na IMDb są zbyt naiwni i zawyżają wszystko... jak leci. W ogóle oglądał ktoś z Was ,,Nocturne"? Poświęcić się dla takiej serii, to tylko w sytuacji, gdy będę gotowy na poznanie historii sławnego Rodu Belmontów, tylko!

 

P.S. Screen z NF poniżej; adnotacja: 

 

Z tego, co jest szykowane dla Netflixa, jeśli chodzi o większe projekty serialowe (Zagłada domu Usherów - ta seria jest mi obojętna; żadna adaptacja obecna i późniejsza nie przebije filmu z 1960 roku, który wybitnie jak na mój gust zaadaptował twórczość E. A. Poe. W produkcji genialnie zagrał pan V. Price!) czekam tylko i wyłącznie na:

 

- Awatar: Legenda Aanga

- Problem trzech ciał

 

* 1) Tajemnice polskich morderstw - dokument oryginalnie zrealizowany dla Viaplay; jeśli macie dostęp do tej platformy pierwszy sezon tej produkcji jest dostępny; widziałem całość, serię oceniam więc na mocne: 7/10 - prosta realizacja, fajny klimacik kryminologiczny i śledczy.

 

 

 

Beztytuu.thumb.jpg.9abbc08b0dc775db978d0f2cb324593b.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.09.2023 o 21:15, Fanek napisał:

Film weekendu to Reptile 2023 z Del Toro i Timberlake, zapowiada się na konkret, mroczny kryminał dziś to włączam.

90 na tomato

 

MV5BMjBkODcxMTgtNzM2Mi00NzMwLWFmZmItNjk3NDk1ZjlkZDFmXkEyXkFqcGdeQXVyODk4OTc3MTY@._V1_.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt13274016/

Obejrzałem, bardzo dobry kryminał, z angażującą fabułą i dobrym klimatem niczym z True Detective. Na pewno topka, jeżeli chodzi o produkcji netflixa.

 

Pytanie co do ostatniej sceny.

Spoiler

O co chodzi z maczaniem ręki w wosku?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...