Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Zajebiście się opłaca, czego przykładem jest Limited Run i pokrewne wydające np. cyfrówki na płytach, ale to jest i tak pewna nisza. Zresztą o jakiej opłacalności mówimy, gdy te zjeby i tak wydały płytę, więc proces jest ten sam. Albo gdy z Gran Turismo Sport, czy 7 robisz always online. Gdzie oszczędność i dodatkowy zarobek, tutaj jest tylko brak dobrej woli.

To, że gracze nie reagują, to mnie akurat nie dziwi, w tej branży takie gówna przechodzą, że powinna być za to płacona renta.

Edytowane przez SlimShady
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, ale jednak praktycznie co roku przewaga cyfry rośnie. Wkoncu pudełek może się sprzedawać na tyle mało że przestanie się to opłacać. 

Teraz oprócz day one patchy, always online i łatania gry na bieżąco dochodzą często upgradey graficzne. Czymś zajebistym byłaby seria np Essentials, Platinum czy piździnum gdzie na płycie byłby cały kontent. No ale kurwa nigdy do tego nie dojdzie bo każdy ma już to w dupie i płyną z prądem. 

Ostatnim bastionem jest chyba Nintendo? Czy tam też już pobieranie z neta? 

Odnośnik do komentarza
59 minutes ago, drozdu7 said:

Ok, ale jednak praktycznie co roku przewaga cyfry rośnie. Wkoncu pudełek może się sprzedawać na tyle mało że przestanie się to opłacać. 

Teraz oprócz day one patchy, always online i łatania gry na bieżąco dochodzą często upgradey graficzne. Czymś zajebistym byłaby seria np Essentials, Platinum czy piździnum gdzie na płycie byłby cały kontent. No ale kurwa nigdy do tego nie dojdzie bo każdy ma już to w dupie i płyną z prądem. 

Ostatnim bastionem jest chyba Nintendo? Czy tam też już pobieranie z neta? 

Jeśli mnie pamięć nie myli to część gier ze switcha wymaga dociągnięcia dodatkowych gigabajtów z sieci bo nie wszystko jest na cartridge ale to jakieś wyjątkowe przypadki.

Odnośnik do komentarza

Nintendo ma w miarę uczciwe podejście co do tego tematu. Jeśli gra wymaga dociągnięcia czegoś więcej aby działać to jest taka informacja na okładce gry. Tylko kiedyś (lewa strona) ta informacja była bardziej widoczna niż obecnie (prawa strona). 

image.thumb.png.3f94c414d59a4caedf63ac75407ebaa0.pngimage.thumb.png.17662171adbe107bde7e98a765cc7ff7.png

 

Gorszą praktyką jest to gówno poniżej xD  Niżej niż poziom tego CoDa:

 

image.thumb.png.5bbdcb5ddab06a7d2662fc78fc6e2b3a.png

 

A wiecie dlaczego? Bo ta sama gra może istnieć w tej wersji z kartridżem i bez xD sam się na to raz naciąłem. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kupiłem dzisiaj to Halo Inifnite tylko dlatego, że cena śmiesznie niska. W pudełku oczywiście nic poza płytą. Obejrzałem, zamknąłem i na półkę. Kupowaniu pudełek nie towarzyszą mi już żadne emocje, nie to co kiedyś. Dlatego też nie kupuje już za wiele w pudełku i wystarcza mi cyfra + abonament. Gier retro też już nie kupuję bo ceny strasznie poszły w górę a stan gier co roku się pogarsza, więc zamykam swoją retro kolekcję na tym co już mam.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W 2023r. to już chyba tylko cyfra co?;)

Ostatnio jako gracza kupującego tylko cyfrowo zastanowiła mnie jedna rzecz. Mianowicie możliwość utracenia mojego konta/profilu. Znam dużo ludzi którym przejęto fejsy, Instagramy i inne rzeczy. 

 

No jest to jakieś zagrożenie w tych czasach. Nie to że zaraz polecę po pudełka, po prostu takie spostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, drozdu7 napisał:

W 2023r. to już chyba tylko cyfra co?;)

Ostatnio jako gracza kupującego tylko cyfrowo zastanowiła mnie jedna rzecz. Mianowicie możliwość utracenia mojego konta/profilu. Znam dużo ludzi którym przejęto fejsy, Instagramy i inne rzeczy. 

 

No jest to jakieś zagrożenie w tych czasach. Nie to że zaraz polecę po pudełka, po prostu takie spostrzeżenie.

Nie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...