Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jakby te pudełka na X totalnie wymarły, nie byłoby wtedy dylematów którą wersję wybrać przy zakupie fizyczniaka jakiejś większej gry. Ja zawsze w wyborze kierowałem się tym, że wersja na X nie posiadała ficzera w postaci piszczących cewek więc takie zwykle brałem mimo tego, że w tej generacji większość geir na PS5 chodzi w minimalnie wyższej ilości klatek lub lepiej trzyma te 60 ale to tylko dlatego, że PS5 ciągnie więcej prądu.

Odnośnik do komentarza

Na chwilę obecną ceny na takim psstore są wyższe niż pudełka w sklepie- tego pojąć nie mogę do dzisiaj. 
Słynne GTA u Sony w sklepiku 250 gdzie pudełko w marketach było po 100zl.

Jak ktoś myśli że bez napędów dalej będą ceny cyfrowych wersji jak dzisiaj i nie utną tych migracji na Afrykę żeby kupić taniej i dzielenie kont, to spoko. 

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, iluck85 napisał:

Na chwilę obecną ceny na takim psstore są wyższe niż pudełka w sklepie- tego pojąć nie mogę do dzisiaj

Słynne GTA u Sony w sklepiku 250 gdzie pudełko w marketach było po 100zl.

Trochę bez sensu takie porównanie, bo cena w sklepie jest na stałe obniżona, a cyfra sezonowo. Premiery mają bardzo zbliżoną cenę chyba.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Square napisał:

Trochę bez sensu takie porównanie, bo cena w sklepie jest na stałe obniżona, a cyfra sezonowo. Premiery mają bardzo zbliżoną cenę chyba.


Tylko jak cyfryzacja była w zapowiedziach i majaczyła na horyzoncie, to miało być wspaniale i tanio. Przecież odchodzą koszty tłoczenia, pudełek, drukarni, premiera na całym świecie o godzinie zero. 
Gra na premierę często jest droższa niż pudełko. 
Jak nie będzie alternatywy w postaci pudelek, to ceny imo wystrzelą. Powody się zawsze znajdą. Dopóki jest wybór jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, iluck85 napisał:

Tylko jak cyfryzacja była w zapowiedziach i majaczyła na horyzoncie, to miało być wspaniale i tanio. Przecież odchodzą koszty tłoczenia, pudełek, drukarni, premiera na całym świecie o godzinie zero. 

Tez od 15 lat czekam.

Odnośnik do komentarza

Breakpoint w psstore za premierową cenę- nówka kupiona w pudełku za 20zł- do dziś największy :kekw: w temacie cyfra vs. pudło. Z drugiej strony, to kopiowanie z płytek doprowadza do szału. Konsoli nie wyłączysz, nie dasz w tryb spoczynku... A tak to sobie ściągasz w trakcie grania. Tylko jak wszyscy piszą- te ceny.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, messer88 napisał:

Przecież macie tanie cyfry premierowo tylko trzeba jechać do Turcji bądź Argentyny :bella: póki jest taka opcja mi tam nie przeszkadzają przyszłe generacje X bez napędu. 

Przecież to utną prędzej niż później. Plusik na ps3 też nie przeszkadzał bo to tylko opcja do darmowych gierek :nosacz3: gamepassik za 4 ziko też piękne wspomnienia

Odnośnik do komentarza

Jakieś 2 generacje temu by mnie to wkurzyło, bo w czasach Xboxa 360 kupowałem tylko pudełka. Ale dzisiaj gdy plytowe wersję gier na Xboxa są wydawane tak ubogo, same płyty czesto nie posiadają nawet dzialającej wersji gry już nie mówiąc o patchach, a wydania pudelkowe są funkcjonalnie biedniejsze niż cyfra (kupując pudełko mam wersję tylko na konsole z napędem, kupując cyfrę dostaje często wersję na cały ekosystem). 

Ale dziś mogę tylko wzruszyć ramionami, bo przyzwyczaiłem się już do wygody cyfry. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, PiotrekP napisał:

Z drugiej strony, to kopiowanie z płytek doprowadza do szału.

 

Jak na 2024 to czytniki płyt są zdecydowanie za głośne. 

 

edit: chociaż to też zależy od gry, niektóre płyty są dosyć ciche a niektóre bardzo głośne

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

kto frajer ten będzie płacić, jak lubię gierki tak nie jestem jakimś ćpunem żeby nie umieć powiedzieć stop, jak cena grubo przesadzona. to nie wydawcy ostatecznie decydują na ile będą nas doić tylko my jako ogół decydujemy, na ile dajemy sie doić. jak sie nie sprzeda to cena spadnie, jak sie sprzeda to wszystko gra i gracze lubią w dupe proste

 

a no i pc zawsze top, na pc zawsze

1*Unk8CUHKpPNR5G3t6Dh5NA.gif

 

3 godziny temu, GearsUp napisał:

Jak na 2024 to czytniki płyt są zdecydowanie za głośne.

hmm ciekawe dlaczego, na ps3 było lux

 

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, drozdu7 napisał:

O tak, będzie tylko cyfra to wtedy już napewno podwyższą ceny!! 

Nie dajcie się!!

 

Szkoda kurwa że nie daliście się jak dali cenę pudełek za 350zl (i to często bez wszystkich plików na płycie).

Ani razu nie kupiłem gry w pudełku za 350zł. Cyfrowo kupuje tylko gry na promkach w które bedę grać w co-opie albo w multi, single player czasem kupie, ale to już w naprawdę niskiej cenie cyfrowo. Chociaż ostatnio zmieniam nawyk ze gry do co-opa biore na płycie x2 i opycham je późnej

Odnośnik do komentarza

Jeśli płyty znikną z Xboxa to znikną też z Playstation. A efekt będzie taki że korporacje zaczną już yebać graczy na całego. Zacznie się dyktatura cen, zapomnijcie o obniżkach. Gdy Rockstar wypuści swoje GTA 6 w cenie 450 pln w cyfrze, będziecie latami czekać na obniżkę, promocję albo cfaniakować tani kodzik z Tureckiego gamestore. No a jeśli już powiesz sobie, ok pyerdole, kupie GTA 6 za te 450 złoty, to ta gra nigdy nie będzie twoja na własność, tylko wypożyczona do czasu gdy ktoś postanowi wyjebać grę z serwera bo jaką licencja na coś wygasła i choy i cześć. I nagle w 2035 gdy zechcesz wrócić do starego dobrego GTA 6 na swojej Playstation 6 to nie znajdziesz jej na serwerze, bo już będzie zremasterowana wersja też w cenie 450 a nie 100 na poprzednią generacje. 

 

Pyerdole co za gówniane czasy nadchodzą dla graczy. Kto nie zgromadził kupki wstydu przez te ostatnie lata to w przyszłości może nie mieć w co grać. Coś mi się wydaje że klasyki w pudełkach na PS3 i PS4 zaczną wkrótce mocno drożeć gdy się okaże że po M$, Sony postanowi też przejść całkowicie na cyfrową sprzedaż. :(

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, darkos napisał:

No a jeśli już powiesz sobie, ok pyerdole, kupie GTA 6 za te 450 złoty, to ta gra nigdy nie będzie twoja na własność, tylko wypożyczona do czasu gdy ktoś postanowi wyjebać grę z serwera bo jaką licencja na coś wygasła i choy i cześć.

Największa bzdura jaką czytam od dekady - przypominam, że jedynym przypadkiem gdzie zabrano komuś "kupioną" cyfrową grę było demko pod tytułem PT. Nawet jak gry wylatują ze sprzedaży to dalej masz do nich dostęp z poziomu konta na którym kupiłeś grę. Chyba, że kupujesz w jakimś ekosystemie dwóch osób z Etiopii to wtedy może i zabierają, nie wiem, ale nie zniknęła mi przez te dekady ani jedna pozycja zakupiona na PSN, MS Store, Nintendo eShop czy pecetowych launcherach.

 

Ale okej, odbiję piłeczkę - masz to mityczne cudowne pudełko, ten święty graal gamingu niepokalanego. Jak Ci się płyta porysuje to możesz nią co najwyżej pograć we freesbee albo zrobić z niej gustowną podkładkę pod kubek z kawą. I nagle jak w 2035 zapragniesz wrócić do gierki to zostanie Ci przepłacanie za kopię z drugiego obiegu, której cena może wystrzelić w kosmos z niewiadomego powodu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Teoretycznie, a może nawet praktycznie to gry cyfrowej na oczy nie zobaczysz ;) no bo gdzie ona jest tak naprawdę? Leży na blacie biurka, może na półce? Zaglądasz tu i tam, a gry nie ma. No jest tam niby gdzieś w czeluściach bezdusznej maszyny, na jakimś tam dysku ściągnięta nie wiadomo z jakich serwerów, ale nawet jak tą maszynę rozbierzesz na elementy pierwsze tej gry nadal tam nie znajdziesz. 

Natomiast pudło, to pudło. Możesz kupić nawet jak nie masz sprzętu, żeby grę odpalić, co jest niemożliwe w przypadku cyfrówki. Tu wychodzi wyższość fizycznego wydania, której przykłady można by mnożyć i mnożyć. 

Odnośnik do komentarza

Jeżeli tak idzie ten rozwój cyfry to konsole muszą mieć porządne dyski… nie wiem, te 2TB to powinno być minimum, a nie że muszę podpinać jakiś zewnętrzny dysk.

No i kiedyś abonamentów nie było więc dysku też się nie zapychało. Chyba że dawali w ps+ jedna grę z PSXa, indyka z psn i coś AAA. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...