Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Bo te wszystkie nowe AAA co maja 18+ to tak naprawdę dla dzieci są. W starusieńkim GTA3 można było odstrzelić rękę, nogę, głowę. W GTA5 juz takich rzeczy nie ma. Soldier of Fortune to był pokaz gore i "zabawy" z poszczególnymi częściami ciała przy użyciu noża były świetne. W którym FPP obecnie można robić takie rzeczy? Rzucisz granat i bum przeciwnik leży cały xD. Więc siła rzeczy, jak ktoś sie za bardzo wychyli od tego standardu, to już jest lament różnych redaktorków. Dobrze, że do Smarzowskiego się jeszcze za bardzo nie dobierają, bo kino też robi mocne. A bardziej niż scena z łamaniem ręki na mnie zrobiła akcja z wbiciem młotka w głowę i ta śmierć z przewracajacymi sie na druga stronę gałkami ocznymi. Świetne przywiązanie do detali. Brutalność, to nie tylko urywanie łba czy litry krwi na ścianie. Ale właśnie takie detale, które jeszcze bardziej pokazują okrucieństwo wykreowanego świata.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego w dzisiejszej oprawie juz tego nie zobaczymy, nikt nie odwazy się zrobić Manhunta 3 lub nowego Soldier of Fortune, bo gra będzie miała oznaczenie M(chyba 21 lat) czy ile się tam daje i nie dość, ze kupi ja może pare osob to jeszcze klimat tego wszystkiego będzie jakbys kupowal filmy snuff od jakiegoś dewianta.

Moim zdaniem np. Hideo(latami gadal o lamaniu tabu i w GZ w sumie tak było, ale glownie na kasetach) się ugial pod naciskiem Konami, bo jestem więcej niż pewien, ze był jakiś konkretny motyw z tymi dziecmi wojny, ale ktoś tam na gorze to niestety ukrócił, bo bylaby afera.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bo te wszystkie nowe AAA co maja 18+ to tak naprawdę dla dzieci są. W starusieńkim GTA3 można było odstrzelić rękę, nogę, głowę. W GTA5 juz takich rzeczy nie ma. Soldier of Fortune to był pokaz gore i "zabawy" z poszczególnymi częściami ciała przy użyciu noża były świetne. W którym FPP obecnie można robić takie rzeczy? Rzucisz granat i bum przeciwnik leży cały xD. Więc siła rzeczy, jak ktoś sie za bardzo wychyli od tego standardu, to już jest lament różnych redaktorków.

 

Wolf i Doom. no dobrze nie takie, ale na pewno cały nie leży :v

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem głosów dezaprobaty na gore w TLoU. Im bardziej dosadny przekaz, im większy szok i zaskoczenie z tego co się widzi na ekranie tym lepiej. W dzisiejszych czasach brak jest elementu "O ku.r.wa!!" w grach, a w tym zwiastunie po mocnej scenie wpadamy od razu w starcie z grzybami. Wyobraźcie sobie jak serducho podskoczy na Survivor'ze czy Grounded. 

Ktoś wspomniał, że tej sceny i tak nie będzie w finalnym produkcie. A jeśli to tylko mała namiastka tego co nas czeka? Co jeśli Ellie z trzęsącymi dłońmi mówiąca, że chce "ich wszystkich zabić" to początek nowej drogi, która usłana będzie ścierwem dziesiątek zainfekowanych i zdrowych w tym upadłym i zepsutym do szpiku świecie? Tak bardzo brakuje dojrzałych gier, a tu jeszcze narzekania i odwracanie wzroku. To może w ogóle nie produkujmy już Róż, Wołyniów, TLoU czy The Walking Dead bo ludziom pikawy siadają.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie mam problemu z przemocą w grze bo pewnie będzie miała jakiś kontekst i sens w samej historii, ale promowanie gry tak brutalną przemocą bez kontekstu jest dyskusyjne. Jest to dopiero drugi materiał promocyjny do gry o której nic nie wiemy. Myślę, że większy sens miałby pokazanie tej sceny w momencie jakbyśmy wiedzieli coś więcej o postaciach i zarysie historii. A tak wygląda na to, że ten materiał pokazali po to by głównie zaszokować.

 

Sama scena w grze zrobiłaby niesamowite wrażenie, zwłaszcza z przejściem do gameplayu. Tak to jest tylko shock value i nic więcej.

Edytowane przez MaiorZero
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie mam problemu z przemocą w grze bo pewnie będzie miała jakiś kontekst i sens w samej historii, ale promowanie gry tak brutalną przemocą bez kontekstu jest dyskusyjne. Jest to dopiero drugi materiał promocyjny do gry o której nic nie wiemy. Myślę, że większy sens miałby pokazanie tej sceny w momencie jakbyśmy wiedzieli coś więcej o postaciach i zarysie historii. A tak wygląda na to, że ten materiał pokazali po to by głównie zaszokować.

 

Sama scena w grze zrobiłaby niesamowite wrażenie, zwłaszcza z przejściem do gameplayu. Tak to jest tylko shock value i nic więcej.

Zgadzam się w 100%. Co ten trailer mówi nam o tym co w grze najistotniejsze czyli gameplayu? Zupełnie nic, scena wyciągnięta z kontekstu, wygląda jak z trailer Walking Dead, szczerze mówiąc nie widzę tutaj nic zachwycającego.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie mam problemu z przemocą w grze bo pewnie będzie miała jakiś kontekst i sens w samej historii, ale promowanie gry tak brutalną przemocą bez kontekstu jest dyskusyjne. Jest to dopiero drugi materiał promocyjny do gry o której nic nie wiemy. Myślę, że większy sens miałby pokazanie tej sceny w momencie jakbyśmy wiedzieli coś więcej o postaciach i zarysie historii. A tak wygląda na to, że ten materiał pokazali po to by głównie zaszokować.

 

Sama scena w grze zrobiłaby niesamowite wrażenie, zwłaszcza z przejściem do gameplayu. Tak to jest tylko shock value i nic więcej.

Zgadzam się w 100%. Co ten trailer mówi nam o tym co w grze najistotniejsze czyli gameplayu? Zupełnie nic, scena wyciągnięta z kontekstu, wygląda jak z trailer Walking Dead, szczerze mówiąc nie widzę tutaj nic zachwycającego.

Przynajmniej nie jestem odosobnionym przypadkiem.

Odnośnik do komentarza

Nie no...lepiey żeby już przy drugim trailerze powiedzieli co to za nowe postacie o co chodzi w całej scence albo gameplay z finałowej walki

Jest brutalnie i tak ma być. Czy to ND wina ze potrafią niesamowicie pokazać emocje i przywiązanie do szczegółów że czuję się jakby to nas tlukli ?? A trailer miał wywołać spekulacje odnośnie fabuły. Tacy teraz gracze że wola wszystko na tacy mieć podane niż samemu rozkminiac

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

bo oczywiscie swiat gaming-u powinien zareagowac tak, jakby jego przedstawiciele powylazili spod kafelek jak karaluchy po zgaszeniu swiatla i nie maja pojecia o swiecie przedstawionym w poprzedniej czesci. nieuzasadniona przemoc w uniwersum tlou, gdzie upodlenie i beznadziejnosc juz dawno przekroczyly normy zdrowego rozsadku. pier dolondo anor londo

 

do prawdy, niezly jest czasem bekusz kepuczy z niektorych tutaj zszokowanych od granatu hukowo-blyskowego o nazwie rzeczywistosc, filozofow.

Edytowane przez Andżej
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 A trailer miał wywołać spekulacje odnośnie fabuły. Tacy teraz gracze że wola wszystko na tacy mieć podane niż samemu rozkminiac

 

Dokładnie. W temacie MGSa to główny motor napędowy. 300 stron rozkminiania najmniejszych pierdół - od koloru skarpetek, aż po porę dnia, a tutaj wszystko powinno być rozrysowane, bo Januszom kontekstu brakuje...

Odnośnik do komentarza

 

 A trailer miał wywołać spekulacje odnośnie fabuły. Tacy teraz gracze że wola wszystko na tacy mieć podane niż samemu rozkminiac

 

Dokładnie. W temacie MGSa to główny motor napędowy. 300 stron rozkminiania najmniejszych pierdół - od koloru skarpetek, aż po porę dnia, a tutaj wszystko powinno być rozrysowane, bo Januszom kontekstu brakuje...

 

Trochę słabe porównanie - pomimo całego geniuszu w realizacji The Last Of Us na ten moment, ciężko przyrównać przygody Ellie i & Joeala do ogromnego uniwersum MGS-a pod względem fabularnym. Po drugie zawsze śmieszy mnie  jak ktoś, zamiast podać solidny kontrargument wyciąga "Janusza". Nikt nie twierdzi, że TLFUS2 nie będzie cudowną grą, mnie po prostu nie podniecił trailer oparty na brutalności i niczym więcej. A to jakie znaczenie będzie miała ta scena dla finalnej gry to się okaże, nie raz się przekonałem i dotyczy to zarówno filmów, jak i gier, że to my-odbiorcy doszukujemy się większej ilości znaczeń, niż twórcy faktycznie chcą nam przekazać. Po kilku latach czekania oczekiwałem, że pokażą chociaż skrawek gamepleyu i tyle w temacie:)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że trailer miał na celu bardziej pokazanie możliwości technologicznych aniżeli osi fabularnej. Deszcz, oświetlenie, skóra, mięśnie... 

 

 

Technologiczne demo oparte na przemocy, pokazywane na targach ku uciesze gawiedzi, jest także dyskusyjne. Ja myślę, że ten materiał miał zaszokować i tyle. Wolałbym poczekać parę miesięcy i zobaczyć gameplay.

Odnośnik do komentarza

 

Myślę, że trailer miał na celu bardziej pokazanie możliwości technologicznych aniżeli osi fabularnej. Deszcz, oświetlenie, skóra, mięśnie...

 

Technologiczne demo oparte na przemocy, pokazywane na targach ku uciesze gawiedzi, jest także dyskusyjne. Ja myślę, że ten materiał miał zaszokować i tyle. Wolałbym poczekać parę miesięcy i zobaczyć gameplay.

Spokojnie, jeszcze sobie te pare miesięcy na gameplay poczekasz.

Odnośnik do komentarza

 

 

Myślę, że trailer miał na celu bardziej pokazanie możliwości technologicznych aniżeli osi fabularnej. Deszcz, oświetlenie, skóra, mięśnie...

 

Technologiczne demo oparte na przemocy, pokazywane na targach ku uciesze gawiedzi, jest także dyskusyjne. Ja myślę, że ten materiał miał zaszokować i tyle. Wolałbym poczekać parę miesięcy i zobaczyć gameplay.

Spokojnie, jeszcze sobie te pare miesięcy na gameplay poczekasz.

 

Skąd ta pewność ? Juz za miesiąc impreza PS Experience. Moim zdaniem zobaczymy tam materiał związany z trailerem z PGW. Nie na darmo Sony rozpętało burze, żeby milczeć na własnej imprezie. Gameplay nie jest wykluczony. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...