Skocz do zawartości

Matrix Quadrilogy


Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem to...:dry: Strata czasu i dobrze, że wtopili. To wyglądało jak wysokobudżetowy cosplay z wypranymi z emocji akcjami. No ku.rwa:facepalm: Akcje, pościgi i strzelaniny były wizytówką serii, a w tym filmie były tak nudne, że głowa mała. Żeby nie pokazywać ułomności aktorów, to w trakcie walk robili najazdy na postacie tylko dodatkowo generując chaos na ekranie.

Nuda, to najlepsze określenie tego dzieła, bo historia też była taka sobie. Wszystko działo się za szybko, jakby ktoś próbował zmieścić nową trylogię w jednym filmie przez co scenom brakowało... Nie wiem jak to określić, głębi, jakiegoś znaczenia może.

Jeżeli ktokolwiek z moich znajomych powie mi, że Tenet był nudny, a Matrix 4 ciekawy, to mu od raz zapi.erdolę w ryj.

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Ogladjac serio ziewalem, takie to bylo nudne. Caly film lezalem a jak wstalem poczulem sie serio zmeczony. Kolejna marka zarznieta i zerujaca na nostalgii. Ciesze sie, ze to wypozyczylem, wspolczuje tym co wydali pieniadze, te kase mogliscie spozytkowac lepiej "robiac z niej kulki i rzucajac w golebie". Najlepsze co w tym filmie bylo to "nienawidze botow". 2/10.

Odnośnik do komentarza

Można było iść w prequel (początki działalności Morfeusza, albo jeszcze dalej w przeszłość: geneza i przebieg wojny z maszynami), można było iść w "alternatywne uniwersum", wynikające z tego, co mówił Architekt w dwójce (6 poprzednich Neo do dyspozycji), można było iść w klasyczny sequel, ale oparty na lepszym pomyśle i bez usilnego recyklingu Neo i Trinity (tutaj akurat Resurrections liznęło ciekawy trop, mianowicie wojnę domową między maszynami, ale to było wręcz rzucone półgębkiem). Można było iść w bardziej kameralną historię jakiegoś nowego bohatera, ot coś w stylu niektórych odcinków Animatrix (np. World Record, czyli ten z biegaczem, który poprzez przełamywanie granic swoich możliwości przypadkowo, na ułamek sekundy odłączył się z symulacji). Można było w końcu iść w kierunku, w którym faktycznie poszła Wachowska, ale zrobić to po prostu lepiej.

 

No generalnie można było na dużo lepszych sposobów nakręcić nowego Matrixa, skoro już uznano, że jest to sensowny pomysł. Ale niestety, wyszło jak wyszło, czyli marnie.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Też widziałem i kur.wa, o panie :pawel: ktoś wcześniej bardzo trafnie nazwał to kosztownym cosplayem, banda cudaków ze śmiesznymi fryzurami biega za Johnem Wickiem. Zero klimatu, zero napięcia, zero jakiegokolwiek poczucia zagrożenia, zero kompletne. Nawet Keanu wygląda jakby tam był za karę. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mcp napisał:

banda cudaków ze śmiesznymi fryzurami biega za Johnem Wickiem.

 

Takie teraz sajensfikszyn już będzie. Przyzwyczajaj się powoli.

Mimo rozwoju technologii efektów specjalnych powstają aktualnie piękne wydmuszki.

A wystarczy spojrzeć na serię Alien - przecież to się ani trochę nie zestarzało. A kręcone w zamierzchłej przeszłości.

Odnośnik do komentarza

dobra, zmusiłem się, bo było na hbo max i obejrzałem całość

 

łojezu, co to było??? Najgorszy film 2021. 1/10

 

Matrix jeden powstał jednak przez przypadek. W Resurection nie zagrało nic xD Nie będe się rozpisywał, bo ten film nie zasługuje na to. Ta produkcja to po prostu walenie konia do samego siebie, osoby, które nie ma... konia? W sumie idealne podsumowanie tego goowna.

 

Najlepsze, tzn. najgorsze momenty.

  • Merowing w stroju leśnego dziadka gadający boomerskie pierdoły xO oboże, aż odruchowo zakryłem oczy nogami
  • Każda scena "walki" xDDDD
  • Wszystkie sceny, w których Lana stosuje mega artystyczny zabieg klatkowania. Przecież tak robili w serialach w latach 80 xD
  • CZEMU 90% FILMU DZIEJE SIE W KIBLACH? To jakaś metafora? 
  • No właśnie, Morfeusz wychodzący z klopa
  • Każda scena kiedy Kenu mówi. Lubię go, ale tutaj ewidentnie nie chciało mu się występować

 

 

Reszta filmu to jakieś nudne paplanie o niczym, więc nie pamiętam niczego więcej

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

a i dobre było to, że 20% filmu, te jedyne do obejrzenia xD, to wycinki ze starych części

 

zauważcie, że bez tego ten film to tylko gadające głowy

 

no nie wiem, co tak słabo, to mocne top 3 najmniej potrzebnych i udanych sequeli ever + zdecydownie numer jeden jeśli chodzi o największe gwona/klapy/rozczarowania 2021. Zawiodłem się okrutnie, a nawet nie czekałem na ten film. Jacyś fani matrixa to po obejrzeniu musieli chyba tylko samobójstwo

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

To co robili bracia było ponadczasowe, to co zrobiły siostry nie powinno nawet powstać jako pomysł. Po 4 boję się bo mi zabili klasyk kina SF, ale może nowy reżyser nie pokpi sprawy i będzie się trzymał trylogii....no nic, czas pokaże co to będzie.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...