Skocz do zawartości

Ghost of Tsushima


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

@SquareWygląda na to, że jednorazowy event. Stroje można było zgarnąć do 16.01. Może kiedyś wznowią raz jeszcze ten event.

W dniu 7.02.2021 o 12:49, balon napisał:

Tryb legend na czym polega?

 

W dniu 7.02.2021 o 13:01, messer88 napisał:

to jest multi czy tam coop co dodali 

Uściślając to co-op od 2 do 4 graczy i podzielony jest na kilka rzeczy: story mission dla dwóch podzielone jest na kilka etapów/historii jest też tryb z bronieniem punktów przy jednoczesnym odpieraniu wrogich fal (tryb 2-4 graczy). Dodali też raid'y dla już doświadczonych graczy (Ki na poziomie +100). Mega trudne i wymagające zgranej ekipy. Podstawowe tryby można spokojnie z randomami ogarniać nawet na złoto (ważne by współpracować odrobinę).

Do wyboru są 4 klasy: samuraj, ronin, łowca i zabójca. Każda klasa ma inne speciale, inne moce, itd. Pierwszy to typowy ludek do wszystkiego, może się leczyć, robić spory dmg, itd. Ronin to klasyczny medyk ale też potrafi fajnie walczyć, łowca to snajper trzymający wrogów na dystans, zabójca to przykład cichego eliminatora, dobry na story. Zanim się zacznie wyszukiwanie graczy jest tutorial ze wszystkimi postaciami pozwalający sprawdzić co i jak.

 

Jak grałem w październiku to najbardziej popularny był Łowca, a najmniej zabójca. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie. Dobrze opanowany łowca fajnie sprząta pole bitwy i zgarnia kille zanim w ogóle zdąży ktoś dobiec na odległość klingi. Mocno przydatny na fale jak trzeba szybko odbijać kilka punktów jednocześnie. Dwóch dobrych roninów i dwóch dobrych łowców spokojnie ogarnia ten tryb nawet na złocie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, BRY@N napisał:

Macie jakiś patent na te prowokacje? Często mi się zdarza je przegrywać i nie wiem czy to już refleks siada czy robię coś nie tak. 

 

Ja tam skupiałem się na punkcie na ziemi tak w połowie między mną i przeciwnikiem żeby nie nabrać się na prowo, tylko puścić jak już faktycznie atakuje. Pod koniec gry miałem 100% skuteczność.

Odnośnik do komentarza

No z prowokacjami jest myk taki że trzeba wyczekać na dłuższy ruch przeciwnika a nie "zmyłkę". Ilość zmyłek jest losowa od żadnej do dwóch, po których nastąpi atak. Atak da się wyczuć, w końcu to kilkanaście klatek animacji więcej ale są to ułamki sekundy na reakcję. Koncentracja przy trzymaniu trójkąta, nie mrugać oczami, nie myśleć o cyckach i dupie Maryni i wzrok skupić pomiędzy Jinem a przeciwnikiem jak kolega @Observer pisał i się uda za każdym razem. Podczas wędrówki prowokację stosuję za każdym razem. Walka w GoT jest zbyt przyjemna aby z niej rezygnować. Skrytobójstw używam tylko wtedy gdy wymagają tego misje i ich wytyczne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wydaje się że gra jest na tyle dobra i platyna na tyle przystępna że po prostu nie wypada jej nie zrobić. Nie da się tu niczego pominąć, nawet po zakończeniu wątku głównego można spokojnie wrócić i dozbierać co brakuje. 

@BRY@N dość szybko się uwinąłeś. Mi przy platynie stuknęło prawie 135h, być może dlatego że biegałem wszędzie z buta, podziwiałem widoki, zbierałem kwiatki, ćwiartowałem świnie, no grałem identycznie chillowo jak poprzednio w Immortal Fenyx.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Odpaliłem w końcu Legends i kurde wsiąkłem. Fajnie, że to nie jakiś bieda multi dodany na siłę, tylko porządny dodatek z innym klimatem niż w podstawce, dzięki czemu gra zyskała drugie życie. Na początku można grać misje "fabularne" nawet solo albo z randomami, jestem ciekaw jak to będzie wyglądało później. Na jednej sesji zrobiłem tyle misji, że została mi już chyba tylko jedna, innych trybów nawet nie sprawdzałem. Teraz muszę tylko namówić ziomka do kupna gry, bo podejrzewam, że ze znajomymi dopiero będzie sztos

Odnośnik do komentarza

Strasznie żałuje bo doceniam pracę twórców i uwielbiam klimaty Japonii ale gameplay totalnie mi nie podszedł. Po prostu takie ubi-openworldy nudzą mnie po godzinie:(

 

Mimo wszystko gratulacje, to wielki sukces, żeby sprzedaż nowego IP i to jeszcze gry w klimatach " nie dla każdego" była tak wysoka

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ta gra ma różne zakonczenia? Albo da sie poprowadzić sciężkę w questach inaczej? pytam bo czasem pojawiają się wybory odpowiedzi i zastanawiałem się czy one mają to samo zakonczenie.

 

A i niech ktoś mi napisze w spoilerze czy

Spoiler

chińczyk na koncu ginie i co z koniem? Do konca będę jeździł na chudej szkapie? Wszystkie siodła przepadły :( A i myślałem, że trofka z zagraniem melodii na grobie przyjaciela jest zwiazana z naszym koniem a chodziło o brata Yuny XD wszystko mu zagrałem, ale nie wpadało, potem na necie sprawdziłem o oc kaman. Trochę to mylące bo mocząc dupę Jin wspomina konia myśląć o nim jak o prawdziwym przyjacielu i kompanie.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...