Skocz do zawartości

MediEvil (Remastered Edition)


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.08.2019 o 22:26, MEVEK napisał:

Skoro wystawiaja stanowiska do grania to moze bedzie jakies demo wkrotce na pss?

Od początku wiedziałem :lapka:

 

Świetny remake, jestem zadowolony, aczkoliwek zdarzały mi sie zgrzyty i błędy. Mimo to grało mi sie świetnie.

 

Gra jest po Polsku.

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500292

 

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092501023

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500463

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500473

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500512

 

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500585

Bonusowy Hełm Dana utrudnia grę - a przynajmniej tak wynika z tekstu, jaki sie pojawia, po założeniu go. W każdym razie, ja żadnego utrudnienia nie uświadczyłem.

Być może będzie :trophy_hidden7: za ukończenie w nim całe gry.

 

 

 

Medi-Evil-Short-Lived-Demo-2019092500583

Dodano bestiariusz do menu gry. Ciekawe,czy pojawia sie jakieś nowe stwory?

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Polska wersja mnie tak odrzuciła (juz na wstepie, gdy czytano księgę), że demo przeszedłem dwukrotnie. Dziwne, że angielskiego nie dało sie wybrac inaczej niz przez zmiane jezyka systemu. Angielskie glosy o wiele bardzej klimatyczne, tym bardziej ze głosy gargulców są z oryginału. Zanim uruchomicie demo, zmiencie jezyk systemu na angielski.

 

Co do gry, widać że milo bedzie przejsc i znow zebrac wszystkie kielichy. Sterowanie poprawiono - nie czulem jakiegos archaizmu. Graficznie srednio, a szkoda, bo potencjal byl. Poza cmentarzem za plotem mamy praktycznie puste przestrzenie i plaskie tekstury i zle to wyglada. Widoczna z daleka katedra robi wrazenie i powinno byc wlasnie wiecej takich detali. 

 

Na plus oczywiscie bestiariusz.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Dla mnie żadne problem, zawsze grałem po angielsku, bo polskie menu mnie drażni, a zwłaszcza te powiadomienia "Gracz XXX jest teraz online", gdzie w angielskim obeszło się bez "gracz" np.
W każdym razie gierka jest PRZE-ŚLICZ-NA :fsg:
Zarówno graficznie, jak i dźwiękowo to coś pięknego, nie zwracałem uwagi, czy gdzieś są płaskie tekstury, bo ta mgła, plus falujące liście, zielona jucha tryskająca z zombiaków... No wszystko buduje zayebisty klimacik i ciężko się tu do czegoś przyczepić. 
Kamera za to jest słaba w chooy, co chwilę czuć, że walczysz z jakimiś ograniczeniami, że się na ułamel sekundy zablokuje o coś itp. No i sterowanie jest dziwne (w sensie obłożenie przycisków), ale to kwestia przyzwyczajenia.

No kurde brałbym na premierę, ale po pierwsze zbyt wiele sztosów zaraz wyjdzie, a po drugie obawiam się o długość tego rimejku.
Tak czy siak demko na pewno mnie zachęciło.

@Kyo - faktycznie, w angielskiej wersji też jest babka i nawet mi to pasuje, trochę przypomina mi to narrację z God of War :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

W angielskiej też jest baba :/ no i ten nowy głos zaroka :pechowiec: na szczęście gargulce mają te same głosy. Odczucia bez zmian, gra raczej tylko dla fanów. Twórcy tak dobrze oddali ducha oryginału że nawet kamera i sterowanie jest zyebane jak w wersji z szaraka xD i framerate gdy wchodzi się do źródełka z życiem na amatorze leci w dół masakrycznie. Hełm bardzo fajny bo medievil był i jest łatwy więc fajnie że dadzą jakieś utrudnienie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam mieszane uczucia. Remake to wierny, ale tak:

  • grafika przeciętna, powiedziałbym że niemal smartfonowa,
  • dźwięk ok czyli taki jak na PSX,
  • postać nie potrafi biegać na analogu, tylko na d-padzie po dwukrotnym wciśnięciu kierunku (na analogu wyłącznie chodzi),
  • kamera nie jest wolna, jest tak samo uwięziona jak na PSX i niewiele lepsza w zachowaniu,
  • dusz do zebrania na kielich jest teraz znacznie mniej (dawniej trzeba było wybić prawie wszystkich),
  • znacząco obniżony poziom trudności,
  • framerate szarpie...
Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Schranz1985 napisał:

Przecież nie ma dubbingu pl....

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
 

Jest.

 

Hmm odczucia lekko mieszane. Z jednej strony remake mocno wiernie odwzorowany, z drugiej moze jednak wolalbym pograc w medievila z troche lepszym systemem walki. Ale tak czy owak bardzo milo wrocic do gallowmere w duzo ladniejszej odslonie.

32 minuty temu, Berion napisał:

 

  • znacząco obniżony poziom trudności,

Niby w ktorym momencie?  Jest taki sam jak i byl. Medievil to prosta platformowka , jedynym utrudnieniem w oryginale czasem byla zje,bana kamera, co w sumie zachowano w remaku

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Berion napisał:

Mam mieszane uczucia. Remake to wierny, ale tak:

  • grafika przeciętna, powiedziałbym że niemal smartfonowa,
  • dźwięk ok czyli taki jak na PSX,
  • postać nie potrafi biegać na analogu, tylko na d-padzie po dwukrotnym wciśnięciu kierunku (na analogu wyłącznie chodzi),
  • kamera nie jest wolna, jest tak samo uwięziona jak na PSX i niewiele lepsza w zachowaniu,
  • dusz do zebrania na kielich jest teraz znacznie mniej (dawniej trzeba było wybić prawie wszystkich),
  • znacząco obniżony poziom trudności,
  • framerate szarpie...

Dziwne, bo u mnie wszystko śmiga normalnie, poza dropami i rożnej maści delikatnych błędów.  Sterowanie zmienione pod siebie. 

Poziom trudności rzeczywiście żenujący, ale może to na potrzeby dema.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

@kanabis Ilość obrażeń jakie zadają zombie. Na PSX pamiętam, że pierwszy raz jak do tego przysiadłem i nie umiałem jeszcze za dobrze grać w platformery 3D (ocena odległości) to ledwo mi starczało tego gejzera energii (a swoją drogą ciekawe czy tutaj też będą wysychać czy będą nieskończone).

 

@MEVEK A u mnie szarpie co i raz. Może tak jest na Slimach. Tylko, że na takiej oprawie i tak małych przestrzeniach, które zjadają tak mało trójkątów to powinno śmigać w 60 klatkach jak burza. :/

 

@Wredny Pewnie zapomniano i nie wycięto z dema. Ale te day1 DLC to niezły rak... W ogóle te wdziankowe DLC to rak. Zamiast dać jako bonus po przejściu gry itp. to wystawiają do sklepu...

 

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Krótkie to demko ale generalnie mi sie podoba.

Prosta nie udziwniona singlowa gra, grafa na pro jest ok, dropow nie zauważyłem.

Muzyka na plus czuć fajny psxowy klimacik.

Troche kamera ma problemów momentami.

Miło bedzie przejść posiekać poszukać secretsow(ja z psx juz nic nie pamietam)

Bardzo przyjemna gierka się szykuje.

 

Nie mam zastrzeżeń do pl dubb, jak dla mnie nie jest najgorzej.

O dziwo raz mialem napisy w eng podczas gdy wczesniej były cały czas pl.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

U mnie przy ladowaniu cmentarza opis na dole byl po angielsku. Gdy sama nazwa planszy byla PL :reggie:

Chyba sie spieszyli z tym demkiem w wersji PL

 

Dubbing nawet spoko, dodaje takiego bajkowego klimatu. Choc to pewnie nie dla wszystkich dobrze bo po postach wczesniejszych widze ze niektorzy medievila traktowali jesli chodzi o klimat na rowni z residentami czy sh :notbad:

Odnośnik do komentarza

No dokładnie o tym mówię.

Dla mnie wszystko jest cacy, tylko tą kamerę niech dopracuja i bedzie git.

Wiadomo ze w branży raczej mesjaszem nie będzie ale liczę że ludzie docenia unikalnosc tej pozycji i sprzeda sie dobrze bo 2 również chętnie bym ograł.

Ja juz nie moge patrzec na te rozdmuchane sandboxy z fetch questami i loot shootery,taki klasyczny singielek na kilka(nascie) h w dobrym klimacie zawsze znajdzie miejsce na mojej liście.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...