Skocz do zawartości

MediEvil (Remastered Edition)


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

Klimat spoko, grafika średnia, ale przyjemna i kolorowa. Sterowanie nie jest tragiczne, ale pewnie w oryginał byłoby ciężej dziś grać. Mnie się podobuje w każdym razie. No, a z tym hełmem to nawet nie wiem co powiedzieć :philosoraptor:

 

Co do bugów technicznych, to przy czytaniu ksiąg Dan miał trzy ręce, kiedy trzymał rękę do bicia (nie tego co myślicie) w ręku :potter:

Po animacji i odejściu od księgi, jedna która powinna być oderwana znikała. Ot taki budżeg mały.

Edytowane przez Luqat
Odnośnik do komentarza

Ja nic juz nie pisze, bo sie tylko bardziej denerwuje. Ciesze sie, ze stworzyli remake. Świetnie to wygląda i oddaje klimat oryginałowi. Demo ukończyłem juz z 15 razy. Nawet na ruskich ustawienia, DA!  Przytłacza mnie tylko ilość niedociągnięć i ułatwień w tym projekcie. Jednak z ocena poczekam do premiery.

Odnośnik do komentarza

@MEVEK Ja rozumiem, że można być fanem danej marki, sam lubię MediEvile, no ale spójrz obiektywnie. Gra jest niedorobiona już na etapie demo... Ja też czekałem na to milion lat i też przejdę remake jaki by on nie był, ale hitem to ta gra nie będzie (i nie chodzi mi o sprzedaż bo to jasne było już po samej zapowiedzi, tylko o poziom wykonania od artyzmu po rzemiosło ;]).

 

Ja ukończyłem dwa razy i za drugim razem odkryłem, że gra ma bardzo restrykcyjne ustawienia dla gałek, na jednym joypadzie z luzami Dan nie biega analogiem, a na drugim biega... I takich niuansów jest za dużo.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

No właśnie tak mi się wydawalo ze to nie 4k ale płynność na bardzo dobrym poziomie na pro.

W zasadzie nie mialem większych chrupniec, ale to żaden wyczyn przy takiej grze i 1080p.

Hmmm spadki z 60 na 40 pare to jednak dużo, ja chyba mam dużą tolerancje bo nie rzuciło mi sie to w oczy podczas grania.

Myślę ze na pro jest szansa ze bedzie sztywniutkie 60 klateczek.

 

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Schranz1985 napisał:

Hmmm spadki z 60 na 40 pare to jednak dużo, ja chyba mam dużą tolerancje bo nie rzuciło mi sie to w oczy podczas grania.

 

Serio nie widzisz jak z prawej obraz jest cięty a po lewej płynny jak masełko?

Odnośnik do komentarza

Ja nie mówię o filmiku, tylko o moich wrażeniach z demka ogranego na pro.
Wydawalo mi sie ze jak sa spadki to kilka klatek a tu na filmiku prosiak spada do 40...
Nie wiem ja nie odczuwam tak tych spadków a gram z 1.5m na 50''
Na facie wygląda to źle, powinni to poprawić i zablokować na 30 na sztywno.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

ograłem demo. 6/10, ale z sentymentu dałbym potężne 7=/10. kamera jest chyba nieco bliżej postaci niż w oryginale, co imo na minus, sterowanie nie jest nie do przyjęcia, ale w 2019, to żart. nie potrafiłbym polecić tej gry nikomu, poza fanatykami oryginału, oraz starych filmów Burtona, bo na mega plus jest właśnie zachowany (z grubsza) dawny klimat. za 99 zł kiedyś tam wezmę. 

 

 

Edytowane przez nobody
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Walka tragedia, w ogóle nie czuc siły ciosu, takie latanie i machanie piórkiem po łbach. Graficznie ładnie to wygląda i przyjemnie dla oka, ale demko miało troche niestabilny klatkaż. Troche czytania, którego nie odrobiłem podobnie jak w oryginale bo zwyczajnie było nudne, tak samo jak klepanie gargulców, które przewijałem. Demo bardzo krótkie niestety, muzyka świetna i klimacik, gra na pewno do sprawdzenia. A, że łatwo? Na początku zawsze jest łatwo.

Odnośnik do komentarza

Biorę na premierę bo gra ma klimat ale obiektywnie to nie jest to poziom takich gier jak Ratchet, Spyro, czy Crash, a szkoda bo powinien. Wygląda to trochę tak, jakby pewnego dnia w Sony stwierdzili na szybko, że brakuje im exclusivów i trzeba odkurzyć jakiś stary ale znany tytuł. Walka jest bardzo słaba, zupełne nie czuć ciężaru postaci, ani broni ale z drugiej strony gra ma to coś, jakiś taki feeling gier z tamtych lat i chociażby dlatego dam twórcom zarobić, niech się wykażą w dwójce:)

Edytowane przez izon
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pomyśleć, że ponad 20 lat temu pykałem w demko oryginału. Ale w sumie nie odczułem jakiegoś niesamowitego uderzenia nostalgii. Wygląda ładnie, ale framerate i kamera to nieśmieszny żart. Gra się w sumie spoko, ot niezobowiązująca rozgrywka z niezmiennie świetną muzykąw tle i fajnym klimatem. Przeleciałem szybko dostępny level no i cóż mogę powiedzieć, nie kupili mnie, ale też uczciwie przyznam, że jakimś olbrzymim fanem Medievila jedynki nigdy nie byłem. 

 

W dniu 25.09.2019 o 20:01, Luqat napisał:

ale pewnie w oryginał byłoby ciężej dziś grać.

 

Nie powiedziałbym. Trzon sterowania prawie się nie zmienił, za to kamera jest zupełnie nie dostosowana do nowych realiów. Polecam np. naładować miecz i poruszać się po lokacji trzymając "kółko", próbując zmienić przy tym kamerę. Na PSX miałeś wolne palce pod "spustami", tutaj trzeba robić gimnastykę. 

 

Aha, bezsensownie rozwiązali otwieranie skrzynek (nie dość, że w ogóle nie widzę potrzeby robienia tego przyciskiem, to jeszcze przypisali do tej czynności ten sam button, co do zmiany broni, efektu można się łatwo spodziewać). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...