Skocz do zawartości

MediEvil (Remastered Edition)


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

Co za soczyste wiadomości dzisiejszego dnia. Nawet premiera RDR2 mnie tak nie napawa optymizmem, jak słowa Shawn Layden, ze to jest pełnoprawny remake, a studio ktore stworzyło gre 20 lat temu, wspomaga deweloping.  Pięknie. Co za news :wub:

 

https://www.eurogamer.pl/articles/2018-10-26-odswiezone-medievil-to-nie-remaster-a-pelnoprawny-remake

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Nie ma opcji. Walka na PSXie opierała się na ciosach zwykłych i "ładowanych", mocnych, plus bronie do ataku z dystansu (kusza, broń palna w dwójce), do obrony tarcze. Najczęściej po prostu biegało się wokół wroga i mashowało atak, żadnych uników itd. W sumie nie mam pomysłu, w jakim kierunku to by mogło iść w świetle dzisiejszego game-designu. Może coś w stylu szybkiego, dynamicznego "slashera". 

 

Tak czy siak, czekam na info i fajnie, że dwie części w pakiecie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Medievil i Medievil 2 miały realistyczną grafikę więc studio musi się postarać żeby gra robiła wrażenie. Bajkowe klimaty jak w ostatnich remasterach Crasha i Spyro tutaj nie przejdą. 

Liczę że remake mnie  zachwyci, najlepiej żeby odświeżyli obi części, bo dwójka też była dobra. Ten klimat dawnego Londynu :wub:

To będzie chyba najważniejszy dla mnie remake gry jak dotąd wydanej. Gry, która nie doczekała się kolejnej części. Ehh, może kiedyś powstanie trójka jak remake odniesie sukces.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

Nie ma opcji. Walka na PSXie opierała się na ciosach zwykłych i "ładowanych", mocnych, plus bronie do ataku z dystansu (kusza, broń palna w dwójce), do obrony tarcze. Najczęściej po prostu biegało się wokół wroga i mashowało atak, żadnych uników itd. W sumie nie mam pomysłu, w jakim kierunku to by mogło iść w świetle dzisiejszego game-designu. Może coś w stylu szybkiego, dynamicznego "slashera". 

 

Tak czy siak, czekam na info i fajnie, że dwie części w pakiecie. 

Brzmi jak DS bez rolek. Hmm...

Odnośnik do komentarza

Pomijając często śmiesznych przeciwników to lokacje były często bardzo ponure i wyglądały realnie w porównaniu z tymi bajkowymi platwormówkami. To nie jest bajka z z lisem czy smokiem srającym jabłkami. Czego tu nie rozumieć?

Ja po prostu mam nadzieję, że nie zrobią z tego jakiejś cell shadingowo podobej sra.czki tylko mroczny i gęsty klimat z dodatkiem czarnego humoru jak w oryginale.

 

Edytowane przez Pure Bladestone
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.10.2018 o 16:39, Pure Bladestone napisał:

Medievil i Medievil 2 miały realistyczną grafikę więc studio musi się postarać żeby gra robiła wrażenie. Bajkowe klimaty jak w ostatnich remasterach Crasha i Spyro tutaj nie przejdą.

 

Co Ty piszesz? Nie mialy, byla mroczna, jak moj przedmowca napisal burtonowska, jednak w dalszym ciagu bajkowa, ale karykaturalna. Pewnie kolorystyka Cie zmylila lub zwyczajnie sentyment.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.10.2018 o 23:41, McDrive napisał:

Brzmi jak DS bez rolek. Hmm...

DS opiera się na staminie i wadze zbroi/oręża. Tutaj masz dosłownie mashowanie ataku z otrzymywaniem obrażeń od samego kontaktu z wrogiem, przez co walka wyglądała jak rozpaczliwa próba wyczucia zasięgu miecza do tego bohater, machający z prędkością dzięcioła. Ot po prostu mocny oldschool. Wtedy to było do zaakceptowania dzisiaj niestety muszą zrobić to inaczej 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Wredny napisał:

Przez granie  w RDRII ciężko o ekscytację czymkolwiek innym, ale z chęcią obejrzę jakiś trailer. Kupić i tak trzeba będzie bo w końcu to Medievil. 

 

Fakt ciężko patrzeć na inne gierki ale właśnie takie karykaturalne jak Medievil lub "bajkowe" tytułu jak Spyro mogą się obronić przy RDR2. Co innego pozostałe sandboxy czy pseudo realne gierki:yao:

 

Co do samej gierki, powiedzcie mi bo już nie pamiętam, grałem to w czasach świetności szaraka, jak długa była to gierka? Bo mi się wydaje, że na tamte czasy i standardy szeroko pojętych gierek akcji/platformówek to był długi tytuł?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...