Skocz do zawartości

Forza Horizon 4


Mroku

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem chwilę w demko. Z plusów to to, że gra jest na pewno ładniejsza od trójeczki, nawet na starym klocku i to, że w końcu jesteś zerem w "fabule", a nie jakimś (pipi)anym dyrektorem festiwalu. No ale reszta? Niczego co by wywołało opad szczeny, jeździ się tak samo jak w poprzednich dwóch częściach, czyli dalej za(pipi)iście, ale kurde chyba oczekiwałbym wprowadzenia czegoś nowego. Te motocrossy, które widzimy na pokazówce w grywalnej części to byłoby coś. Ogólnie jakby poszli troszkę w stronę genialnego Pure albo dali zalążek Motorstorma z quadami i motorami to byłbym wniebowzięty. Tak czy siak full wleci, ogram, wymaksuje itd. ale chyba bez większych emocji.

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Matriks_1111 napisał:

Ktoś ma jakiś pomysł jak szybko podnieść Tier? Obecnie mam dopiero 8 :(

A co do sporu to weźcie sobie do buzi jak dorośli mężczyźni i będzie zgoda

Jak się zalogujesz na forzamotorsport.net to możesz sprawdzić jakie masz jeszcze nieukończone wyzwania. Za posiadanie w FM7 250 aut w garażu dostajesz sporo pkt, więc możesz nakupować jakieś najtańsze złomy.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie teraz całe demo w 60 fps i pomyślałem, że FM4 mogłaby być prezentowana na warsztatach dla programistów jak ogromnym kosztem dla zasobów sprzętowych jest skok z 30 do 60 fps. Jak się dłużej pojeździć, to widać jak duże cięcia poza rozdzielczością musiały być zrobione żeby w FHD było 60 fps. Fakt, że poszły mocne cięcia na ficzerach mocniej opartych na GPU i RAM świadczy o tym, że PG musiało przerzucić ogromną ilość operacji, które powinno ciągnąć niewydolne CPU na GPU.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ograłem demo dwa razu w obu trybach i stwierdzam że 60fps mnie nie robi jednak. Horizon nigdy nie miał problemów z płynnością, więc przy 30fps gra się wyśmienicie, a jednak różnica w grafice jest zauważalna. W 60fps to jest Horizon 3 ze zwykłej konsoli, w 30fps to gra z 2020 roku :banderas: 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Na początku tego tak nie widać bo oczy są atakowane masą nowych informacji, ale jak przeszedłem całe demo w 60 FPS, to widziałem już na koniec, że np. Dym z flar w czasie wyścigów nie ma własnego cieniowania, że auta odjeżdżające przed nami tracą detale i wyrazistość, pop-up czasem wręcz pod kołami auta itd.

 

Ale dobrze, że mamy opcję w 60 FPS, bo niektóre wyścigi na pewno będę chciał tak sobie ograć. Wrażenie pędu jest niesamowite.

Odnośnik do komentarza

hyHQmyP.jpg


v38TRLW.jpg
 

Godrizon 4 prezentuje się fantastycznie. :mog: To ile wycisnęli z One X, jest godne podziwu. Brawa również za możliwość wyboru jakości oprawy - tryb wydajności.
W 4k przejazd przez las wygląda niemal jak render. Lubię gry wyścigowe i zawsze po kolejnych odsłonach Hori ciężko wrócić do jazdy po tych monotonnych torach - no chyba, że jest to Dubaj z Motorsport7, który wygląda kapitalnie i jest niezwykle różnorodny.
Sprawdziłem również wersję na PCMR.:master: Tu nie ma zaskoczenia. Do jeszcze większej szczegółowości dołącza kombo 4k + 60k/s. Bez wątpienia w takiej konfiguracji, to najlepiej prezentująca się gra wyścigowa jaka powstała.

Jeżeli chodzi o sferę audio, to w tym aspekcie żadna część nie zawodzi. Udźwiękowienie jest rewelacyjne. :music:

W kwestii samej gry sprawa jest oczywista. Ot usprawniona (o ile można tak napisać), jeszcze lepsza wersja Godrizon III. W poprzedniczce tryb kampanii z okazjonalnym wykonywaniem zadań pobocznych zaliczyłem w nieco ponad 40 godzin nie czując monotonii. Jestem pewny, że teraz będzie podobnie i żadnego miłośnika Forzy ta odsłona nie zawiedzie. To będzie świetna, piękna gra. :yahoo:

Odnośnik do komentarza

Mam taki mały problem. Wszedłem w opcję obrazu w Menu w demku i zaliczyłem mały zonk, a mianowicie dostaję informację, że nie wykryto wyświetlacza HDR. Oczywiście bullshit, bo mój Szajsung MU8002 oczywiście HDR-em dysponuje. Kabel od koksa oryginalny. WTF? Też tak macie?

Odnośnik do komentarza

ok w koncu i ja pogralem

 

to jest chore jak to sie prezentuje, tak jak ktos pisal, momentami w lesie przez błoto to wyglada jak jakies rendery o_0 

 

jak kupilem koxa i odpalilem fh3 to no cóż, wielkiego wow nie było ale tutaj widac juz benchmark koxa, zero sztuczek, trikow - czysty nextgen.

 

no i ten setting, rzygalem juz dzunglami czy pustyniami - tutaj jest mega, swojsko i z klimatem, nie moge sie doczekac innych pór roku.

 

cmJEqZb.jpg

 

nawet ludziom można do chaty zajrzeć :0

OgOSmzL.jpg

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czezare napisał:

Mam taki mały problem. Wszedłem w opcję obrazu w Menu w demku i zaliczyłem mały zonk, a mianowicie dostaję informację, że nie wykryto wyświetlacza HDR. Oczywiście bullshit, bo mój Szajsung MU8002 oczywiście HDR-em dysponuje. Kabel od koksa oryginalny. WTF? Też tak macie?

 

Masz za długi kabel. Musisz skrócić. Miałem tak, skróciłem jakieś 20cm i wszystko się naprawiło.

Odnośnik do komentarza

Ale przecież na PC też jest hdr, zresztą wszystkie moje kable maja min. 5 m nawet od pro, bo lecą w ścianie, nie są najdroższe bo kosztowały jakieś 25 zł, dodatkowo to kable High Speed 1.4, o których na wielu stronach poczytasz że nie działa 4k w 60 fpsach, bądź HDR bo nie "są 2.0, że złotymi końcówkami i nie mają 30 cm długości" :yao:

 

Na 99% nie kablel jest powodem, że nie załącza mu HDR

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...