Skocz do zawartości

Sekiro: Shadows Die Twice


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.11.2019 o 13:59, Wredny napisał:

No ja na Genichiro utknąłem parę miesięcy temu i porzuciłem Sekiro. Co jakiś czas nachodzi mnie myśl o powrocie, ale wiem, że im dłużej zwlekam, tym boleśniejszy będzie to powrót...
Minęło już tak wiele czasu, że musiałbym chyba od nowa zacząć, żeby znów się nauczyć, wyczuć timing itp...

Tajming czego, Genicziro? Jego to i tak się uczysz od zera, więc to że sobie znów początek przejdziesz nic ci specjalnie nie da.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mugen napisał:

Tajming czego, Genicziro? Jego to i tak się uczysz od zera, więc to że sobie znów początek przejdziesz nic ci specjalnie nie da.

Potwierdzam. Ukonczylem gre z najszybszym zakonczeniem. Pozniej zaczalem zabawe od nowa i musze przyznac, ze jakos latwiej nie bylo z Genkiem po jednokrotnym jego pokonaniu. Okazalo sie, ze przy drugim podejsciu kompletnie juz nic nie pamietalem z walki i trzeba bylo od nowa sie wszystiego uczyc. Po  ok. 30 podejsciach jakos padl fartownie majac juz ostatki zycia. Trzeba byc po prostu upartym i probowac do skutku. 

Edytowane przez bebbop
Odnośnik do komentarza

Od Genichiro juz jest coraz gorzej z malymi wyjatkami i kilka razy naprawde mialem takie zwatpienie ze "ja pier.dole nigdy tej gry nie skoncze" ale jednak zawsze sie udawalo. A jak jechalem z NG+ do platyny to Genichiro i Malpy mialem tak rozpykane ze moglbym z zamknietymi oczami ich klepac. Szkoda bardzo wielka szkoda ze nie wydali DLC do tej gierki bo DLC od FS zawsze maja poziom  trudnosci x10 to co by tutaj sie dzialo to az mi ciezko sobie wyobrazic :obama:

Odnośnik do komentarza

Spokojnie, jak dobrze pozwiedasz to kupcow dosc szybko spotkasz. Xp wydajesz przy „ognisku”, z tym ze nie jestem pewny czy od startu mozna, chyba nie.

i pamietaj - kazdy zgon to strata polowy hajsu i polowy doswiadczenia (chyba ze uzbierales pelny skillpoint, wtedy tracisz polowe tego co masz ponad punkt). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Grabek Muszę jeszcze raz lub dwa pozabijać dotychczasowych przeciwników aby zdobyć pełny punkt, a jak się już raz wskrzesilem, to podczas odpoczynku to się to resetuje, czy mimo tego muszę napełnić różowe okienko? A ten zdobyty punkt jest już na stałe i mogę go wykorzystać w dowolnym czasie? Póki co, nie mam możliwości jakichkolwiek ulepszeń. Przeczytałem też, że po wskrzeszeniu można odpocząć przy posążku i w ten sposób obronić zdobyte doświadczenie/walutę, a tracimy połowę tego, tylko gdy po wskrzeszeniu zginiemy jeszcze raz, to prawda?

Edytowane przez jogos
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jogos napisał:

Przeczytałem też, że po wskrzeszeniu można odpocząć przy posążku i w ten sposób obronić zdobyte doświadczenie/walutę, a tracimy połowę tego, tylko gdy po wskrzeszeniu zginiemy jeszcze raz, to prawda?

No jak masz revive to wiadomo zw zachowujesz wszystko :lapka: i tak, odnawiaja sie przy posazku albo zbiciu wrogi jednej kropki rowniez (jezeli ja posiada ofc). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No to racja, że każdy boss czy mini boss ma jakieś swoje zachowania i trzeba się ich nauczyć i opracować technikę.

Tak jak pisaliśmy to na każdego bossa jest jakiś sposób aby ułatwić, czasem ściągnięcie cichaczem jednej kropki pozwala ustawić walkę.
Genichro też wymaga taktyki ale po nastu lub kilkudziesięciu podejściach pewne rzeczy się dostrzega.

 

Spoiler

Sklepałem teraz Samotny cień mimo koszmarnej kamery i wężooką ale też mi krwi napsuła :)

 

Ja natomiast cierpię na wieczny brak kasy bo co trochę uzbieram to trafiam na takiego mini bossa czy bosa, który mnie płata i kasa maleje, a pomoc losu dostaję zawsze jak już prawie nic nie mam.

Ale wiecie co jest najlepsze w tej grze? Że pokonałem Genichiro i coś biegałem po kolejnych lokacjach i myślę sobie jak takiego bossa sklepałem to już umiejętności jakieś są, wyskakuje mi dwóch leszczy jeden z mieczem dygi z włócznią i dostaję baty. Tu zawsze trzeba być skupionym bo nie znasz dnia ani godziny.

 

Jogos w Sekiro możesz za zdobyte punkty doświadczenia kupić umiejętności czy za seny pohandlować z kupcami, ale to co najważniejsze czyli zwiększenie siły ataku, paska energii i postury nie da się kupić czy jakoś pofarmić. Trzeba walczyć z bossmi i mini bossami bo z nich mamy koraliki modlitewne i wspomnienia, które podnoszą te statystyki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 12.11.2019 o 14:05, mugen napisał:

Tajming czego, Genicziro? Jego to i tak się uczysz od zera, więc to że sobie znów początek przejdziesz nic ci specjalnie nie da.


Tajming wszystkiego :kaz:
Ostatnio gram albo w Death Stranding, w którym praktycznie sie nie walczy, albo w PUBGa, w którym walczy się zupełnie inczej :D
 

W dniu 12.11.2019 o 16:19, bebbop napisał:

Trzeba byc po prostu upartym i probowac do skutku. 


No i tu jest u mnie problem, bo im jestem starszy, tym mniej mam samozaparcia i łatwo się frustruję, porzucając irytujące gry.

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, mario10 napisał:

No to racja, że każdy boss czy mini boss ma jakieś swoje zachowania i trzeba się ich nauczyć i opracować technikę.

Tak jak pisaliśmy to na każdego bossa jest jakiś sposób aby ułatwić, czasem ściągnięcie cichaczem jednej kropki pozwala ustawić walkę.
Genichro też wymaga taktyki ale po nastu lub kilkudziesięciu podejściach pewne rzeczy się dostrzega.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Sklepałem teraz Samotny cień mimo koszmarnej kamery i wężooką ale też mi krwi napsuła :)

 

Ja natomiast cierpię na wieczny brak kasy bo co trochę uzbieram to trafiam na takiego mini bossa czy bosa, który mnie płata i kasa maleje, a pomoc losu dostaję zawsze jak już prawie nic nie mam.

Ale wiecie co jest najlepsze w tej grze? Że pokonałem Genichiro i coś biegałem po kolejnych lokacjach i myślę sobie jak takiego bossa sklepałem to już umiejętności jakieś są, wyskakuje mi dwóch leszczy jeden z mieczem dygi z włócznią i dostaję baty. Tu zawsze trzeba być skupionym bo nie znasz dnia ani godziny.

 

Jogos w Sekiro możesz za zdobyte punkty doświadczenia kupić umiejętności czy za seny pohandlować z kupcami, ale to co najważniejsze czyli zwiększenie siły ataku, paska energii i postury nie da się kupić czy jakoś pofarmić. Trzeba walczyć z bossmi i mini bossami bo z nich mamy koraliki modlitewne i wspomnienia, które podnoszą te statystyki.

Nie przypominam sobie, bym mial problemy z kasa w Sekiro. Kupujesz sakwy od handlarzy ktore zapobiegaja utracie pieniazkow w wyniku smierci? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wiesz może problem to za dużo powiedziane, ale właśnie przez jakiś czas gry nie kupowałem sakwy i kasa mi przepadała, a u kupców jak się zdarzało jakieś nasiono tykwy czy coś potrzebnego to wydawałem, a teraz od jakiegoś czasu jak jest możliwość to kupuję i faktycznie to dobre posunięcie.
W ogóle u kupców mało kupuję, wiadomo nasiono tykwy jak ma to rzecz obowiązkowa czy ulepszenie protezy a poza tym niewiele.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś chce się bawić w farmienie expa jest dobre miejsce:

 

Spoiler

Jest posążek rzeźbiarza opisany jako Twierdza, jest on tuż przed wejściem do twierdzy w Zatopionej Dolinie. Ten posążek jest na takiej wąskiej drodze w jaskini. Jeśli ktoś chce podfarmić expa to jak od tego posążka uda się w górę do wyjścia to w tym wyjściu plecami do nas stoi przeciwnik z armatą. Można go łatwo zabić od tyłu i wrócić do posążka odpocząć i tak w kółko. Za zabicie kolesia dostaje się aż 279 punktów więc dość sporo jak na takiego szeregowego przeciwnika.
Trzeba być jednak ostrożnym bo wrogów w pomieszczeniu jest więc trzeba podejść szybka katana w klatę i ucieczka z powrotem do posążka.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie czy kropla smoczej krwi się pojawia ponownie u handlarzy wraz z postępem w grze?

Właśnie sklepałem

Spoiler

małpiego strażnika

i po 3 zgonach wyskoczył mi smoczy mór. Mam jedną kroplę smoczej krwi, ale jakoś w świecie gry na nią nie natrafiam poza handlarzami stąd pytanie czy się pojawią po jakimś czasie znów u handlarzy czy raz u danego kupiona już się nie pojawia ponownie?

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, mario10 napisał:

Panowie czy kropla smoczej krwi się pojawia ponownie u handlarzy wraz z postępem w grze?

Właśnie sklepałem

  Pokaż ukrytą zawartość

małpiego strażnika

i po 3 zgonach wyskoczył mi smoczy mór. Mam jedną kroplę smoczej krwi, ale jakoś w świecie gry na nią nie natrafiam poza handlarzami stąd pytanie czy się pojawią po jakimś czasie znów u handlarzy czy raz u danego kupiona już się nie pojawia ponownie?

Tak, ale kupuje się je u różnych sprzedawców.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, mario10 napisał:

Tak to wiem bo już u dwóch bodajże kupiłem ale czy po jakimś czasie dany handlarz będzie miał ją ponownie czy jak raz się kupi u danego sprzedawcy to więcej danego asortymentu nie ma?

 

NPC mają ograniczoną ilość, nie pojawią się jeżeli wykupiłeś. 
W grze jest ich chyba 17. 

Odnośnik do komentarza

Tak czyli inaczaj mowiac przedmioty te nie respawnuja sie w zaden sposob jako asortyment. Pojawiaja sie u danego sprzedawcy jednorazowo w jakims momencie wydarzen w grze (zwykle kluczowych dla fabuly). Generalnie jest ich hmmm "duzo". Mozna je zdobyc tez inaczej i jezeli cierpisz na ich niedobor, to szastasz nimi zdecydowanie za bardzo :)

Odnośnik do komentarza

Yebać tą gre bez kitu xD nie dam rady. Oglądanie typów co przechodzą tego bossa nic nie daje, bo u nich inaczej się zachowuje. Także daje se siana bo pad ucierpi za bardzo. Brawo From, pokonaliście mnie dopiero w Sekiro :reggie: Trochę się podpaliłem, ale rzucam szlugi i sobie nie radzę z tym xd

Edytowane przez cotek
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza

Owszem, ale tak jak pisałem, u innych to jest takie proste i fajnie wygląda. Do mnie jakoś szybko podbija czasami i mimo biegania uników to przykleja się do mnie i yebie mieczem xD
Dobra dzisiaj wieczorem padnie, najwyżej pod choinke wpadnie nowy pad :potter:

Edytowane przez cotek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...