Skocz do zawartości

Dark Pictures: Anthology (Supermassive, Bandai)


dr skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wszędzie widze póki co "wersja angielska"  tak jakby miało nie być pl napisów. Ktoś coś interesował się?

W ogóle ktoś bierze na premiere? :D

 

https://www.mediaexpert.pl/gry-playstation-4/gra-ps4-the-dark-pictures-man-of-medan,id-1345576?gclid=CjwKCAjwkenqBRBgEiwA-bZVtuEjIAkAvH2jyMw-EQItOUgxk1IUykGpBlwIiSrXj3xNb6p4SJzpNRoCEqMQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ej, czy wy w ogóle wiecie, że jest już przeszło tydzień po premierze? Czy zdajecie sobie sprawę, że na przyszły rok została zapowiedziana kolejna część antologii, która rozgrywać się będzie w Little Hope? ;))

 

A tak serio. Przeszedłem Man of Medan dwukrotnie, jak na razie. Jest to rzeczywiście takie dość zubożone Until Dawn, ale w sumie tylko pod względem liczby bohaterów i, tym samym, długości rozgrywki. Co śmieszne, wydaje mi się, że jest trochę trudniej niż we wspomnianej produkcji, bo przy pierwszym podejściu... nie przeżył mi nikt z piątki bohaterów, co zdecydowanie odbieram jako mają osobistą porażkę (choć jedna postać do tej pory nie mam pojęcia jak zginęła, coś musiałem zdecydowanie przegapić ;)). Jeśli jednak podobało wam się Until Dawn to na pewno spodoba wam się i Man of Medan, bo gry są w zasadzie takie same, mają fajnie rozrysowane wybory i ich konsekwencje, każda decyzja musi byś podejmowana rozważnie, bo inaczej może wywołać niepożądane konsekwencje; skupić się także trzeba podczas "scenek", bo QTE może zaskoczyć ;). Choć pierwsze przejście z "lizaniem ścian" zajmuje ok. 6h, bez wątpienia warto grę przejść dwukrotnie, by zobaczyć, co stanie się w przypadku dokonania innych wyborów, i - tak jak u mnie - kiedy wszyscy przeżyją :D

 

Nie testowałem trybów sieciowych, ale słyszałem, że grając z kimś można ograć dodatkowe sceny / z odmiennej perspektywy. Niestety, zdobycie platyny wymaga przejścia z kolegą z sieci całej gry...

 

W każdym razie, dla mnie, jako osoby, która lubi się czasem rozerwać przy "głupkowatej gierce stylizowanej na horror klasy B", Man of Medan to pozycja idealna, trochę kiczowata, ale dostarczająca też pewnego dreszczyku emocji, jeśli chodzi o podejmowane decyzje. Potrafi też zaskoczyć! 129 zł (na PS Store) to może duża kwota jak na 5/6h rozgrywki, ale, nie ma co się oszukiwać, jest to gra przewidziana przynajmniej na dwukrotne przejście, więc myślę, że jest to cena jak najbardziej uczciwa. Zobaczymy, co zaoferuje druga odsłona serii....

Edytowane przez lothronik
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

No właśnie piszesz, że gra jest praktycznie taka sama co Until Dawn. Z jednej strony jak zauważyłeś to spora zaleta dla osób, które mają chęć na więcej tego samego, ale czy to nie jest przypadkiem pójście trochę na łatwiznę tworząc identyczną w założeniach grę bez żadnych znaczących nowości? 

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...

Cenega podesłała mi informację prasową dotyczącą Little Hope. Gra ukaże się, tak jak poprzednia część, wyłącznie w angielskiej wersji językowej. To pewnie nie wynika ze złej woli naszego rodzimego wydawcy, ale i tak nie rozumiem takiej decyzji, szczególnie, że Until Dawn cieszyło się u nas naprawdę sporą popularnością...

 

Można już składać pre-ordery, gra została wyceniona u nas na 119 zł.

 

Cytat

27.04.2020 Warszawa – Cenega, partner dystrybucyjny firmy BANDAI NAMCO Entertainment Europe w Polsce ma przyjemność poinformować, że do planu wydawniczego firmy trafiła gra Little Hope – druga odsłona cyklu The Dark Pictures Anthology. Tytuł pojawi się w sprzedaży latem 2020 na konsole PlayStation®4 oraz Xbox One w angielskiej wersji językowej. Gra w wersji na komputery osobiste dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej m.in. w muve.pl.

 

[...]

 

Little Hope to druga gra z serii Dark Pictures Anthology. Odizolowana od świata i uwięziona w małym, opuszczonym miasteczku Little Hope, czwórka studentów wraz z ich nauczycielką muszą uciec przed koszmarnymi zjawami, które bezustannie ścigają ich w nieprzeniknionej mgle.

 

Witaj w Little Hope.

 

Bądź świadkiem makabrycznych wizji przeszłości, pełnych przerażających wydarzeń z procesów czarownic w Andover w XVII wieku.

 

Ocal swoją duszę…

 

Ucieknij koszmarnym zjawom, które nieustannie ścigających twoich bohaterów…. zanim zawloką ich dusze do piekła.

 

Nie graj samotnie…

 

Zagraj online ze znajomymi lub w trybie lokalnej rozgrywki wieloosobowej offline nawet do 5 graczy, doświadcz wspólnej przygody i współpracuj mądrze, aby ocalić swoich bohaterów… Ale zachowaj ostrożność – możesz nie mieć kontroli nad własnym przeznaczeniem…

 

Odnośnik do komentarza
Spoiler
W dniu 27.04.2020 o 15:24, lothronik napisał:

Until Dawn cieszyło się u nas naprawdę sporą popularnością...

 

 

To fakt, sporym zainteresowaniem sie u mnie w sklepie cieszylo man of medan jednak kiedy wspominalem ze gra nie ma nawet polskich napisow od razu rezygnowali. Tym bardziej wlasnie ze cena jest bardzo fajna. Szkoda bo chyba zrobic chociaz napisy to nie jest wielka filozofia. Tym bardziej ze to nie rpg, opisow prawie nie ma tylko troche prostych  notatek plus dialogi jak w filmie.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...

Z polecenia @Fanekodpaliłem i o ile początek był słaby, tak po h progresu zaczęła się robić ciekawie. The Dark Pictures: Man of Medan trafił do Game Pass, więc warto zobaczyć, co ta gra ma do zaoferowania - jak dla mnie mimo mało kreatywnego sposobu straszenia (jump scare) grając na słuchawkach w nocy potrafię podskoczyć, a przez fakt, że tytuł nadrabia świetną oprawa audiowizualna gra się bardzo przyjemnie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.