Skocz do zawartości

A Plague Tale: Innocence


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Od 7 rozdziału, w losowych momentach, gra przestaje reagować na polecenie, są też akcje że kamera kreci się dookoła i przez kilkanaście sekund nie mam kontroli nad postacią. Guide button na padzie nie działa. Dopiero wyjecie baterii sprawia, że gra się pauzuje i chwilowo po tym jest ok. W innych tytułach tego nie zauważyłem. Wina gry, pada, czy konsoli? Gram na Series S 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Odpaliłem sobie wczoraj, a dzisiaj dotarłem do 5 rozdziału. I, my god, jaki to jest sztos na PS5 :obama:

To też dopiero druga, po Astro, gra, w której naprawdę czuję możliwości dualsense :banderas:

Dosłownie aż mnie ręce swędzą od tych drgań po kilku godzinach grania ;)

Świetny support w oczekiwaniu na nowego Horizona :good2:

Edytowane przez Paolo1986
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

co myślicie o gierce? właśnie ogrywam, a nie chce czytać 11 stron :potter:

Gra zaczyna się nieźle, wciąga, ale każda kolejna rundka to gram już mniej. 

Trochę nudne się robi to strzelanie z procy. Przeciwnik jednym strzałem cie zabije, ale ty go również (no może tych w hełmie na 2 strzały). I to mi się właśnie nie podoba. Po prostu nudzi mnie ten schemat: skradanie/zabijanie, czasem jakaś zagadka. Czegoś tu zabrakło. Takie 7/10.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
55 minut temu, Pupcio napisał:

Powiedzcie szczerze dla seniora. Czy ta gra wprowadza jakieś dobre mechaniki czy będzie trzymanie francuskiego gówna za rękę i strzelanie w głowe z procy? Oj nie jest dobrze, nie jest dobrze

nie bedzie dobrych mechanik, cała ta gra to gameplayowe drewno. Ale można je przeboleć dla graficzki i klimatu średniowiecznej Francji 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Właśnie przechodzę na PC na wyścigi zanim wyleci z GP. Skończyłem 6 rozdziałów i co mogę powiedzieć, z plusów:

- kapitalna grafika,

- nietuzinkowy setting i klimat,

- relacja między parą bohaterów, która nie sprawia, że chcesz wypierdka zostawić w lesie gdy tylko nadarzy się okazja.

 

Z minusów:

- proca, która ściąga przeciwników lepiej niż elitarny snajper i te wszystkie tzw. growizmy, które są z nią związane (te wszystkie pękające łańcuchy itp.) - są gry, w których to strasznie razi i to jest jedna z tych produkcji.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Nadrabiam backlog, padło przypadkowo na tę produkcję. Na pewno to gra innowacyjna, wprowadziła na rynek coś nowego. Sam klimat oddano znakomicie, fabuła też do pewnego momentu wciąga i intryguje. Rdzeń rozgrywki zachęca do gry - raz się skradamy, raz rozwiązujemy zagadki, czasami trzeba powalczyć. Problem jednak jest w tym, że robimy to ciągle na przestrzeni kilkudziesięciu godzin. W pewnym momencie poczułem znużenie, a kiedy doszło do 

Spoiler

walk z grupami szczurów w końcówce czy nawet tragicznego pojedynku z ostatnim bossem 

to poczułem nawet lekkie WTF. Wiem, że to gra, ale jednak nagle mamy przeskok z miarę rzeczywistego świata do akcji rodem z horrorów czy SF. Pochwalić też trzeba grafikę, produkcja nadal ładnie wygląda. Ciekawy jestem, jak to pociągneli w dwójce, ale chyba muszę zrobić sobie kilka miesięcy przerwy, zanim się za nią wezmę.  

 

Uwagę zwróciłem też na przekokszoną procę, miałem wrażenie, że dysponuję jakąś cholernie mocną snajperką, bo wrogowie padali jak muchy. Irytowało mnie też czasami zachowanie bohaterów - miałem wrażenie, że konsekwencje pewnych decyzji nie są trudne do przewidzenia, a jednak. 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Z innowacyjnością się nie zgodzę, bo to w sumie standardowy cinematic experience. No i Panie, gdzie tam kilkadziesiąt godzin gry - raptem 10-12. :D 

 

A realizm poszedł do kosza w momencie gdy wyskoczyły pierwsze hordy szczurów, ale prawda, że finał niezbyt przemyślany i mogło się obyć bez bossa.

 

Dwójka powinna ci się podobać. Robi wszystko lepiej od Innocence.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
Gość MacLSkr

Pozwolę sobie odkopać.

 

Otóż, chcę kupić do kolekcji edycję na PS5 i przeglądając oferty wszędzie widzę okładkę europejską, albo czysto po angielsku. Orientuje się ktoś, czy ukazało się może wydanie z okładką po polsku? 

Odnośnik do komentarza

PS5 nie widziałem z polską okładka, za to wersję PS4 tak - i chyba umożliwia ona free update do PS5 https://twitter.com/PlayStation/status/1405631334601560064?s=19

 

 

Świeżo po dwójce włączyłem na moment jedynkę tak od niechcenia i od razu wsiąkłem, mimo że kiedyś skończyłem. Obie mają fajne mechaniki i pewne różnice (jedynka np. ma limitowane ammo + uniki, dwójka wyrzuciła limit kamieni do procy, usunęła uniki, a dodała w zamian noże etc). Jakoś smutno po skończeniu dwójki, więc inaczej teraz chłonie się historię w jedynce. I Hugo to jeden z lepszych dzieciaków w historii gamingu - nie wkurwia jak jakiś nadęty bachor następca tronu, tylko jest naszym szczurzym słodziakiem, którego losem można się przejąć :(

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...