Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, Michał102 napisał:

Chyba mamy najmniejszy w historii przeskok graficzny między generacjami. 

Jedyne co jeszcze może tą sytuację uratować, to betonowe 60 klatek i natywne 4k bez żadnych sztuczek. 

 

Ogólnie zawód w cholere, a wisienka na torcie (a raczej mucha na czubku gó.wna), to GT7... przecie to jest GTS z całym jego drewnem i dźwiękami odkurzacza + tryb kariery z poprzednich odsłon. 

 

Pamiętam jak ludzie się jarali tak ze 2 msce temu jeszcze, że będzie grafika jak ze wstawek CGI, że czemu nie , przecież 2-3 czy więcej razy mocniejsza konsola.
LOL


Po tym co zobaczyłem wczoraj spodziewałem się trochę większego przeskoku, ale nie widzieliśmy gameplayu od tych najlepszych jeszcze i w lepszej jakości niż 1080p YT.
Dziś na paru filmikach z wczoraj dodali 4K, ale to wciąż i tak kompresja. Horizon zero Dawn jest w 4K, scena pod wodą z nurkowaniem to niestety CGI jak większość tam, urywki gameplayu NIE RÓŻNIĄ SIĘ ZNACZĄCO MOCNO OD TEGO Z PS4, widać jedynie wyższą rozdzielczość i lepsze textury.
Po tym już co zobaczyłem to wiem, że jakości Detroit w grach open world chyba jeszcze nie doświadczymy na tej generacji.

 

Zrobiłem dziś troche obliczeń z linijką i kalkulatorem, jak znamy wymiary Xboxa nowego i poprzednich konsol to wyszło mi:

 

PS5  - około 42x25cm i 11 cm wysokości.

To kawał konsoli, ale niestety nie widze jak oni to cicho schłodzą. Wygląda że u góry będzie turbina jak w PS4 tylko większej średnicy, powietrze będzie u góry zasysane i wydalane z tyłu najpewniej przy portach hdmi i innych (których nam nie pokazali niestety). Nie widze innej opcji na chłodzenie przy 11cm grubości.
Spodziewam się niestety, że może być podobnie głośno tudzież loteria i szczęście jak się komu trafi przy PS4.

 

Wygl%C4%85d-PS5-PlayStation5-3.jpg

Wygl%C4%85d-PS5-PlayStation5-5.jpg

 

Za małe te wloty na przepływ powietrza aby byłą cisza niestety.

 

Sam design i kolor konsoli mega sexy!!!

Wv0D.gif

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, drozdu7 napisał:

 

Kurde tez dziś obejrzałem Angry Joe. W sumie lubię ich filmy ale jak patrzyłem jak stary chłop drze ci.pe do renderu od Square to śmieszek. Facet widzial 8 generacji, wie ile rzeczy potrafi byc bullshotem. 

Z jednej strony człowiek sam czuje podjarke, ale darcie papy jakby mesjasz sie rodził to trochę dziwne.

Nrgeek mi się podobał hehe taki na wyebaniu

No Joe czasem przesadza, ale on zawsze bardziej Xboxa preferował dlatego jego zachwyt bardziej cenię. Z resztą normalny gracz doceni każdy sprzęt. Nrgeek i quza z polskiego poletka uwielbiam. Szczególnie serię zagrajmy w crapa i jego retrospekcje.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, czarek250885 napisał:

Ogólnie z ciekawości obejrzałem reakcję bardziej znanych youtuberów i większość była bardzo pozytywna. Jeśli Angry Joe klaszcze po pokazie to już musi być dobrze. Dziwie się, że taka burza jest tu w temacie. Przecież wiele z tych wczorajszych gier wyjdzie również na Xboxa. Zamiast się cieszyć że można było zobaczyć coś nowego, w tym okresie gdzie ciężko o takie rzeczy, przerzucamy się tym co jest lepsze itd itp. Mi też zdarzyło się napisać coś głupiego, ale to już przekracza wszelkie granice. Każdy kupi co uważa za słuszne i te gry, które mu się podobają. Zauważyłem, że próbujemy uszczęśliwiać się na siłę, a co gorsza mówić sobie w co należy grać a jeśli komuś podoba się coś innego to słyszy się słowa, że ta gra to g... Tak jak ktoś mi napisał o Knacku na którego czekałem. Ja na tą chwilę jestem nastawiony na PlayStation, ale w życiu bym nie wpadł by tych co chcą kupić Xboxa próbować na siłę przekonywać, że to zły wybór a gry na ten sprzęt są takie i owakie. 

 

No ale to samo zrobił XBOX w maju pokazał gry dla wszystkich i byłeś wielce rozczarowany, zamiast jak Ty to mówisz cieszyć się,  było dane zobaczyć nam  kilka solidnych pozycje, które prezentowały ten sam poziom graficzny (mowa o multi platformach), które SONY wczoraj zaprezentowało u siebie, zabrakło prawdziwego next gena i, że by było jasne do tych gier nikt nie ma pretensji, cały czas mowa jest o grach od SONY.

 

A SONY? coś tam pokazało ale gacie nie zostały zerwane, tylko Ratchet i H2 coś  sobą zaprezentowały jakiś mały przedsmak...moim zdaniem prawdziwą MOC nowych konsol zobaczymy najwcześniej za dwa lata, no chyba, że w lipcu MS pokaże coś na prawdę konkretnego.

 

Joe od czasów 4, kibicuje bardziej konsoli Sony co nie zmienia faktu, że reakcje takich ludzi w ogóle mnie nie ruszają, nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem, robią to pod publikę bo z tego żyją i muszą mieć dobre relacje, bycie za SONY jest dziś modne w internecie, więc tym bardziej mnie jego reakcja nie dziwi.

 

pozdro

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

A “great deal of effort” has gone into making the PS5’s cooling system less noisy."

 

LESS NOISY... LESS.

https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-cooling-great-effort-has-gone-into-reducing-fan-noise-claims-exec/

 

No obym się mylił z tym hałasem, może heat pipe złożony zastosowali, to by lepiej odprowadzało ciepło i wentylator mniej by się wkręcał.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Soul napisał:

 

No ale to samo zrobił XBOX w maju pokazał gry dla wszystkich i byłeś wielce rozczarowany, zamiast jak Ty to mówisz cieszyć się,  było dane zobaczyć nam  kilka solidnych pozycje, które prezentowały ten sam poziom graficzny (mowa o multi platformach), które SONY wczoraj zaprezentowało u siebie, zabrakło prawdziwego next gena i, że by było jasne do tych gier nikt nie ma pretensji, cały czas mowa jest o grach od SONY.

 

A SONY? coś tam pokazało ale gacie nie zostały zerwane, tylko Ratchet i H2 coś  sobą zaprezentowały jakiś mały przedsmak...moim zdaniem prawdziwą MOC nowych konsol zobaczymy najwcześniej za dwa lata, no chyba, że w lipcu MS pokaże coś na prawdę konkretnego.

 

Joe od czasów 4, kibicuje bardziej konsoli Sony co nie zmienia faktu, że reakcje takich ludzi w ogóle mnie nie ruszają, nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem, robią to pod publikę bo z tego żyją i muszą mieć dobre relacje, bycie za SONY jest dziś modne w internecie, więc tym bardziej mnie jego reakcja nie dziwi.

 

pozdro

Ja byłem zawiedziony Xbox inside nie przez to co pokazali, a jak to było reklamowane i jak się to skończyło. Gameplay-u było tam co kot napłakał, same cgi. Sony zaczęło dobrze pokaz, filmowa zapowiedź i za chwilę gameplay gran turismo, Ratchet and Clank (najlepsza gra pokazu) jeszcze gdzie nie gdzie pojawił się pomniejszy Gameplay, a reszta jak na Xbox inside cgi i tyle. Szkoda że nie trzymali poziomu do końca. Tak czy inaczej ten pokaz był lepszy, bez szału, ale zrobił w świecie swoje. Zapewne nie pokazali wszystkiego bo czekają na ruch MS, a mam pewność, że w Lipcu MS zrzuci coś ciężkiego i wtedy obie firmy odsłonią wszelkie karty. Cieszy fakt różnorodności, każdy znajdzie coś dla siebie. Tak czy inaczej większość pewnie już wie z którego obozu zakupi sprzęt, patrząc przez pryzmat znajomych, gier, usług, kultury pracy systemu, lub po prostu przez markę, którą lubi. I co by nie było, wszyscy będą świetnie się bawić, bo o to tu chodzi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Figuś napisał:

12 milionów w 5 miesięcy XD tyle samo ma PS5 w jeden dzień na tą chwilę :yao:

 

 

No  teraz jest 12, ale na początku też ładnie szarpało a jak już porównywać to właśnie te filmiki bo i tu i tam było dane zobaczyć nam konsole po raz pierwszy to raz a dwa wiadomo,  że PS5 jest nie do przebicia skoro na świecie PS4 ma prawie 120 baniek posiadaczy, wrzucając te filmiki i porównania Ameryki nie okrywacie :reggie:

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Wypluj to.

Z PS2 Slim jak dobrze pamiętam były, więc może się szarpną i tym razem. W sumie za 599$ powinny być;)

Problem z tymi grami jest taki, że do tej pory jakby te gry średnie na premierę nie były to widząc jedną lub dwie rozdziawiałeś japę i czułeś power next gena. Tutaj tego niestety nie zauważyłem.

Na premierę PS2 dali przecież sztuczne ognie ale był też Tekken Tag i Ridge Racer...

 

Odnośnik do komentarza

Playstation 5 tower of power

Ja składam preorder na tą konsole jak tylko pojawi sie w sklepach. Dokupie też drugi Dual Sense i Słuchawki 3D. Nie zamierzam odkładać zakupu na jakiś późniejszy termin. Mam zamiar poczuć super moc sony day 1 dzięki najszybszemu SSD. Będę też testować wsteczną kompatybilność. 

 

hype train i ogólna szajba właśnie rusza.

  • Plusik 4
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...